Úvod Správy Liga Majstrov S podporou tribún za priaznivým výsledkom

S podporou tribún za priaznivým výsledkom

Čo odznelo na tlačových konferenciách pred zápasom ŠK Slovan Bratislava – FK Sutjeska Nikšić...

Dnes podvečer bol na programe štandardný program, ktorý sprevádza každý zápas európskych pohárových súťaží. Oba tímy absolvovali tlačové konferencie a tréningové jednotky na Tehelnom poli. Belasí si schuti zatrénovali na výborne pripravenom trávniku na Tehelnom poli.  V tábore Slovana i Sutjesky panuje dobrá nálada. Oba tímy majú svoje ciele, o ktorých dnes hovorili aj na tlačových konferenciách.

Vstupenky na zápas ŠK Slovan Bratislava – FK Sutjeska Nikšić v predaji on-line na Ticketmedia.sk a v deň zápasu od 10:00 na námestí štadióna Tehelné pole.

Martin Ševela: „Všetci veľmi túžime po úspešnom vstupe do kvalifikácie Ligy majstrov. Absolvovali sme kvalitnú prípravu, dosiahli sme zaujímavé výsledky, ale reálne nás preveria až ostré zápasy. O súperovi vieme, že je veľmi dobre organizovaný v defenzíve, je disciplinovaný a má zaujímavú typológiu hráčov, ktorí vedia byť nebezpeční zo štandardných situácií. Hráčom sme na videu ukázali aj slabiny súpera, ktoré chceme využiť. Hráči sú zdraví a pripravení na zápas, jediný problém hlásil Jurij Medveděv, ktorého štart je otázny. Čo sa týka zostavy, tak mám v hlave dve alternatívy, líšia sa herným štýlom a rozostavením. V prvom rade však záleží na tom, aby sme na ihrisku opäť odviedli maximum a boli sme zodpovední v defenzíve i aktívni pri útočení. Radi by sme strelili čo najviac gólov a zároveň žiaden neinkasovali, ale nebudem teraz hovoriť, s akým výsledkom by som bol spokojný. Vnímame úlohu favorita, ale papier je jedna vec, realita na ihrisku druhá. V rámci predzápasovej prípravy urobíme maximum, aby realita na trávniku vyznela v náš prospech a s podporou našich skvelých fanúšikov si chceme vytvoriť výhodnú pozíciu do odvety. Už tento zápas berieme s plnou vážnosťou a v príprave ako finále. Je pre nás veľmi dôležité vstúpiť do sezóny úspešne.“

Marin Ljubičič: „Vieme o našej kvalite, plne však rešpektujeme aj silu súpera. Dnes už v pohárovej Európe naozaj každý tím môže dosiahnuť dobrý výsledok a každý má svoju kvalitu. V domácom prostredí chceme pred našimi fanúšikmi zvíťaziť a vytvoriť si dobrú pozíciu do odvety. Naším zámerom je na ihrisku ukázať, že sme sa od minulej sezóny ešte zlepšili a že hráme ešte lepší futbal. Radi by sme zostali na tej pozitívnej a víťaznej vlne, ktorá nás sprevádza na Tehelnom poli.

Nikola Rakojevič, tréner Sutjesky Nikšić: „Rešpektujeme silu Slovana, ktorý impozantným spôsobom vyhral domácu súťaž. Najväčší rozdiel vnímam v počte zahraničných hráčov. Náš súpera má v kádri veľa kvalitných legionárov, kým my máme len jedného zahraničného futbalistu, ostatní hráči sú z Čiernej hory. Analyzovali sme súpera, majú výborných ofenzívnych hráčov ako Moha, Šporar, Čavrič či Dražič. V príprave sme sa však zamerali aj na hru v defenzívnom bloku a urobíme maximum pre úspešný výsledok. Brali by sme aj remízu, samozrejme, so streleným gólom. Čaká nás veľká výzva, o ktorú sa chceme pobiť.“

Slovan TV
Aktuálne novinky
Myenty Abena v rozhovore po zápase s Hartbergom.
Hodnotenie Martina Ševelu po prípravnom zápase ŠK Slovan Bratislava – TSV Hartberg (4:0).
ŠK Slovan v prípravnom zápase zvíťazil nad rakúskym tímom TSV Hartberg 4:0.

Neprehliadnite

Zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov s FK Sutjeska Nikšič odohráme v stredu 10. júla o 20:15.
V novej sezóne bude nastupovať na domácich zápasoch na Tehelnom poli v bielych bielych dresoch s belasým lemom, zlatými doplnkami a novým logom „bieli jastrabi“.
ŠK Slovan vstúpi do sezóny 2019/2020 v nových dresoch.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.