Úvod Správy Liga Majstrov Majstrovský káder zostáva pokope, ako klub chceme ďalej rásť

Majstrovský káder zostáva pokope, ako klub chceme ďalej rásť

Čo odznelo na oficiálnej tlačovej konferencii ŠK Slovan pred sezónou 2019/2020.

Dnes popoludní sa v press-centre na Tehelnom poli uskutočnila oficiálna tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava pred štartom novej sezóny 2019/2020. Pred zástupcov médií predstúpili generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml., hlavný tréner Martin Ševela, zástupcovia kabíny Vasil Božikov s Andražom Šporarom a marketingový riaditeľ klubu Tomáš Straka. Na klubovom webe vám po častiach priblížime, čo odznelo na tlačovej konferencii.

„Chceme nadviazať na uplynulú sezónu, ktorú považujeme za jednu z našich najúspešnejších. Majstrovský titul nezískal len prvý tím, ale na najvyššiu métu dosiahli aj starší dorastenci, starší žiaci, ženy a žiačky. Získali sme organizáciu mini-turnaja ženskej Ligy majstrov, ktorý sa v auguste uskutoční v Bratislave, pričom naše ženy sa predstavia aj na Tehelnom poli. Na tieto zápasy budú mať permanentkári voľný vstup. Splnili sme aj ďalší dôležitý cieľ, ktorým bol postup juniorky do II. ligy, čím vytvoríme mladým hráčom lepšie podmienky na prechod do mužského futbalu,“ vyhlásil generálny Ivan Kmotrík ml., ktorý plynule prešiel k cieľom na novú sezónu.

„Primárnym cieľom je obhajoba titulu, našou ambíciou je stať sa niečím ako Šachtar Doneck, ktorý niekoľko rokov po sebe dominuje domácej lige. Taktiež by sme radi zabojovali o domáci pohár,“ jasne definoval generálny riaditeľ klubu. Belasí vstúpia do prvého kola kvalifikácie Ligy majstrov, v Európe majú tiež vysoké ambície, ale na ciele sa pozerajú realisticky.

„Urobili sme maximum, aby sme boli úspešní aj v európskej súťaži. Napriek enormnému záujmu zo zahraničia sme udržali všetkých kľúčových hráčov a dokonca sme tím ešte posilnili. Pravidelnú účasť v skupinovej fáze jednej z európskych súťaží vnímam ako dlhodobý cieľ. Stále sme však limitovaní nízkym koeficientom. Ak by som teraz povedal, že musíme postúpiť do skupiny, a že ak to nevyjde, všetko padá a je katastrofa, tak by to nebolo správne ani adekvátne. Je to naša ambícia a vnútorný cieľ, urobíme maximum pre jeho naplnenie, ale čaká nás naozaj náročná cesta, keďže čelíme súperom s vyššími rozpočtami a možno aj väčšími skúsenosťami. Musíme pracovať na koeficiente, rok čo rok ho zvyšovať, aby sme sa aj v rámci žrebu dostali do výhodnejšej pozície. Pred rokom sme sa dostali do tretieho kola kvalifikácie Európskej ligy, teraz chceme dosiahnuť lepší výsledok a krok po kroku sa priblížiť k dlhodobému cieľu.“

Horúcou témou leta bol interes zahraničných klubov o našich hráčov. Belasí však na rozdiel od častého scenára, ktorý na Slovensku sledujeme, udržali majstrovský tím pokope aj pre európske súťaže a novú sezónu. „Bolo to veľmi náročné, záujem zo zahraničia bol enormný. Som rád, že sme udržali tím pokope a hráči, tréneri, vedenie i celý klub máme pred sebou spoločný cieľ – zabojovať o úspech v Európe,“ povedal Ivan Kmotrík ml., ktorý následne reagoval aj na otázku, či ešte v lete nastanú pohyby v kádri. „Je to veľmi nepravdepodobné. Veď napríklad v prípade Andraža Šporara sme odmietli ponuku, ktorá by znamenala najväčší prestup v histórii zo slovenskej súťaže. Dnes môžem povedať, že Andraž je prakticky nepredajný. Musela by prísť skutočne výnimočná ponuka, ktorá by bola výhodná pre nás i Andraža, že by sme sa zamysleli nad prípadným transferom.“

Na Tehelné pole chodilo na jar priemerne cez 12 598 divákov. Podpora z tribún je jednou z priorít aj v novej sezóne. „Ak sa chceme priblížiť našim priamym konkurentom ako Slavia Praha, Crvena zvezda Belehrad či Red Bull Salzburg, ktorí pravidelne hrávajú v skupinových fázach európskych pohárov, potrebujeme podporu fanúšikov. Ako klub sme urobili viacero dôležitých krokov – vrátili sme sa na Tehelné pole a vybudovali sme silné mužstvo, ktoré svojím futbalom baví tribúny. Teraz sú na ťahu fanúšikovia. Ak bude ich odozva pozitívna a naďalej budú vo veľkom počte navštevovať zápasy a podporovať Slovan, môžeme ako klub ďalej rásť. Potrebujeme zvýšiť počet predaných permanentiek a vstupeniek, jednak kvôli samotnej diváckej podpore a taktiež pre to, že tieto príjmy môžu výrazne pomôcť v ďalšom raste klubu. Jedine spoločne môžeme byť úspešní a dosiahnuť dlhodobé ciele aj na európskej scéne v duchu motta SPOLU SME SLOVAN,“ pokračoval Ivan Kmotrík ml.

V priebehu leta klub usilovne pracoval aj na skvalitnení komfortu a služieb na Tehelnom poli. „Zmenou prešiel systém navigácie, aby návštevníci štadióna ľahšie našli svoje miesta na sedenie. Rovnako sme zrealizovali zmeny v oblasti bufetov. Máme ešte pripravené alternatívy pri bufetoch a toaletách, ak to potrebné, tak vytvoríme nové výčapné miesta a rozšírime kapacitu toaliet. Musíme byť stále lepší a je pre nás záväzkom, aby sme fanúšikom ponúkli ešte lepší komfort a zážitok. Pre mňa osobne je to významná priorita a dennodenne ju zdôrazňujem pri vedení klubu.“

Na záver ešte generálny riaditeľ vyslovil prianie k novej sezóne. „Naším cieľom je zmeniť myslenie ľudí. Nemali by chodiť len podľa mena súpera, ale v prvom rade by mali prísť podporiť našich hráčov. Títo hráči, ktorí na ihrisku odvádzajú skutočne kvalitné výkony, si predsa podporu zaslúžia v každom zápase. A slovanisti by mali v prvom rade myslieť na naše mužstvo. Samozrejme, meno súpera bude mať pri návštevnosti vždy určitý vplyv, my ale chceme, aby naši priaznivci chodili prioritne na Slovan. A urobíme všetko pre to, aby aj nová sezóna bola výnimočná a aby sme v nej boli spoločne úspešní,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
ŠK Slovan Bratislava B – MŠK Púchov 1:4.
Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.

Neprehliadnite

Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.
ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.
André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.