Úvod Správy Liga Majstrov Dôležitý člen majstrovského tímu naďalej v belasom

Dôležitý člen majstrovského tímu naďalej v belasom

Klub si poistil služby Dominika Greifa až do roku 2023.

Vedenie ŠK Slovan po majstrovskej sezóne pracuje na udržaní majstrovského kádra pokope, aby sme v novom ročníku boli ešte silnejší. Jedným z významných krokov je predĺženie zmluvy s najlepším brankárom uplynulej sezóny Dominikom Greifom, ktorého si klub zazmluvnil až do roku 2023.

O nesmierne talentovaného brankára prejavili záujem viaceré zahraničné kluby. Bol v hľadáčiku brankárov, ktorých sledovalo FC Porto, zároveň sme registrovali záujem zo špičkového španielskeho klubu a z Belgicka. Dominik Greif však v kariére pokračuje v klube, kde futbalovo vyrastal. Za prvý tím belasých odchytal 68 súťažných stretnutí, v šestnástich si pripísal čisté konto. Okrem majstrovského titulu prispel aj k dvom triumfom v Slovenskom pohári (2017, 2018).

„Našou prioritou je dlhodobé budovanie silného mužstva a Dominika Greifa ako kvalitného brankára s veľkým potenciálnom považujeme za veľmi dôležitú súčasť nášho tímu. Preto sme sa aj vzhľadom na vysoký záujem zahraničných klubov o jeho služby rozhodli podpísať novú, predĺženú zmluvu s platnosťou až do roku 2023. Dominik patril v majstrovskej sezóne ku kľúčovým členom tímu, preto sme mu navrhli predĺženie zmluvy a rýchlo sme našli spoločnú reč. Teším sa z jeho progresu a som rád, že si jeho výkony všimli aj v reprezentácii, kde konečne dostal šancu. Verím, že sa ešte bude zlepšovať a bude jedným z pilierov silného Slovana,“ vyhlásil generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

„Je pravda, že sme zaregistrovali potenciálny záujem portugalského veľkoklubu FC Porto o služby Dominika Greifa. Rovnako bol v hľadáčiku špičkového španielskeho klubu a jedného belgického klubu. Tieto skutočnosti vnímame veľmi pozitívne, záujem takýchto klubov zvyšuje kredit hráča i klubu. V súčasnosti však Dominik zostáva v belasom, verím, že u nás bude ešte napredovať a naďalej bude patriť k dôležitým členom nášho tímu,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

Aj pre Dominika Greifa je zotrvanie v Slovane prioritou a chce byť súčasťou novej éry klubu na novom Tehelnom poli. V novej sezóne sa tak opäť môžete tešiť aj na obľúbeného „Domina,“ ktorý sa pri oslavách víťazstva rád doslova zapojí k oslavám s fanúšikmi. Doslova tak, že v zápase so Žilinou preskočil priamo do kotla. To sú veci, ktoré zažijete len priamo na Tehelnom poli.

„Vnímam nesmierne pozitívne, že mi klub ponúkol predĺženie zmluvy. Aktuálne som v Slovane maximálne spokojný, som v Bratislave doma, mám tu rodinu, zázemie a v klube sa môžem naďalej futbalovo zlepšovať. Verím, že nás všetkých slovanistov čaká krásne obdobie aj s novým štadiónom. Chcem byť súčasťou novej éry Slovana a prajem si, aby sa k tomu podobne postavili aj fanúšikovia a v čo najväčšom počte chodili na Tehelné pole. Vaša podpora je pre nás veľmi dôležitá,“ povedal Dominik Greif.

„Samozrejme som vnímal skutočnosti, ktoré sa v súvislosti so mnou riešili v posledných dňoch. Keď vás spomenú v článku v spoločnosti brankárov ako Buffon či Casillas, tak to znie ako príjemné sci-fi. Je to pre mňa veľká vec, pretože Iker Cassilas je mojím vzorom. Určite ma teší, že som bol v určitom okruhu brankárov, ktoré sledoval taký klub ako FC Porto. Plne sa však koncentrujem na Slovan, myslím jedine na to, ako s klubom uspieť v novej sezóne,“ vyjadril sa Dominik Greif. Dvadsaťdvaročný brankár je jedným z prvých odchovancov nedávno predstavenej brankárskej Akadémie ŠK Slovan. V Slovane získal titul už v staršom doraste, od jari 2015 trénuje s prvým tímom. Súťažnú premiéru v A-mužstve absolvoval v októbri 2015 v pohárovom stretnutí v Nitre, kde belasí vyhrali 3:2. Ligovú premiéru si odbil v predposlednom kole ročníka 2015/16 pri remíze 1:1 v Michalovciach.

V závere sezóny 2016/17 začal pravidelnejšie chytávať za prvý tím, medzi žrďami bol aj vo víťaznom finále Slovenského pohára so Skalicou (3:0). Medzi najpamätnejšie okamihy jeho doterajšieho pôsobenia v belasom určite patrí chytený pokutový kop z prvého zápasu 3. kola kvalifikácie Európskej ligy z augusta 2018, vďaka ktorému sme zvíťazili 2:1.

Permanentky s množstvom fanúšikovských benefitov na novú sezónu 2019/20 si môžete zakúpiť on-line na alebo v pokladniciach štadióna Tehelné pole v každý pracovný deň od 10:00 do 18:00.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Čo si má fanúšik predstaviť pod individuálnymi tréningovými plánmi našich hráčov?
Dávid Holman v uplynulom týždni dovŕšil 27 rokov.

Neprehliadnite

Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.
Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.