Úvod Správy Liga Majstrov Aj do novej sezóny s odhodlaním bojovať za belasé farby

Aj do novej sezóny s odhodlaním bojovať za belasé farby

Vasil Božikov v rozhovore pred štartom novej sezóny.

Medzi kľúčové postavy majstrovského ťaženia belasých v uplynulej sezóne patril Vasil Božikov. Kapitán tímu vzbudzuje autoritu nielen v kabíne, ale aj zodpovednými výkonmi na ihrisku. Skúsený bulharský reprezentant zažil v marci tohto roka konfrontáciu s čiernohorským futbalom a tak má predstavu, s čím budú mať belasí v úvodnom súboji kvalifikácie Ligy majstrov dočinenia.

„Z pohľadu kapitána môžem povedať, že všetci sa tešíme na novú sezónu. Absolvovali sme výbornú prípravu, tvrdo sme trénovali a verím, že natrénované veci ukážeme aj na ihrisku. Možnosť hrať v Lige majstrov je pre nás veľkou výzvou a urobíme maximum, aby sme boli v novej sezóne úspešní,“ vyhlásil Vasil Božikov.

Náš kapitán je stabilnou súčasťou bulharskej reprezentácie. V marcovom kvalifikačnom zápase Bulharsko – Čierna Hora, ktorý sa skončil nerozhodne 1:1, odohral plných 90 minút. Čo môžeme podľa Vasila očakávať od Sutjesky Nikšić ako majstra Čiernej Hory? „Myslím si, že budú organizovaní, kompaktní a budú čakať na protiútoky. Hráči z Čiernej Hory sú však zároveň dobre technicky vybavení, na to si treba dať pozor. V prvom rade sa však budeme koncentrovať na našu hru a na náš výkon. Som presvedčený, že máme vyššiu kvalitu než Sutjeska.  Papier však nič neznamená, našu silu a kvalitu musíme ukázať na trávniku. Chceme si vytvoriť výhodnú pozíciu do odvety, čiže udržať si čisté konto a streliť čo najviac gólov.“

Belasí odohrajú na Tehelnom poli premiérový duel v európskych pohárových súťažiach. Podpora z tribún bude opäť patriť k dôležitým faktorom na ceste za úspechom. „Všetci v tíme si prajeme, aby na štadión prišlo čo najviac fanúšikov. Tí sú naším dvanástym hráčom a sú pre nás veľmi dôležití. Zvlášť v takýchto náročných dueloch vám podpora z tribún často dokáže doslova vyhrať zápas a zlomiť protivníka. My na trávniku urobíme všetko, čo bude v našich silách, aby sme ľudí potešili,“ hovorí Vasil Božikov.

V prípravnom období zaznamenalo naše mužstvo päť víťazstiev a jednu remízu. Výsledky z prípravy sú dobré na posilnenie sebavedomia, nebolo by však správne ich preceňovať alebo sa nechať uspokojiť. „Samozrejme, aj zápasy v príprave sú dôležité, víťazstvá nám upevňujú sebadôveru. Na druhej strane však dobre vieme, že sa musíme stále zlepšovať. Nemôžeme sa uspokojiť s tým, že sme boli majstri a darilo sa nám v príprave. V ostrých zápasoch to už bude o niečom úplne inom. Som však presvedčený, že sme sa pripravili dobre, a že v novej sezóne budeme ešte lepší než v tej minulej.“

Náš kapitán mal po návrate z reprezentačného zrazu menšie zdravotné ťažkosti, určitý čas trénoval individuálne. Bez akýchkoľvek problémov však absolvoval generálku so Slaviou Praha a zdravotne je už stopercentne fit. „Áno, v úvode prípravy som mal menšie problémy, ale už je všetko v poriadku. Verím, že každým tréningom a zápasom to bude z mojej strany lepšie. Mám rád tento klub, fanúšikov i ľudí, ktorí sú spojení so Slovanom. Chcem ďalej bojovať za belasé farby a dosiahnuť so Slovanom ešte veľa úspechov,“ uzavrel Vasil Božikov.

Vstupenky na zápas ŠK Slovan Bratislava – FK Sutjeska Nikšić (streda 10. júla o 20:15) si zakúpite už od 8 eur on-line na Ticketmedia.sk.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v predposlednom kole základnej časti predstavia v Nitre.
Belasí sú už istými víťazmi základnej časti a do nadstavby o titul pôjdu z prvého miesta.
Dávid Holman v rozhovore po zápase s Trenčínom.

Neprehliadnite

Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️
Pokladňa sa nachádza hneď za B-tribúnou od Bajkalskej ulice.
Dnes sa v priestoroch Tehelného poľa uskutočnila tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.