Úvod Správy Prípravné zápasy Dva góly v zápase prvýkrát v živote

Dva góly v zápase prvýkrát v živote

Myenty Abena si v súboji so St. Pöltenom otvoril strelecký účet v belasom.

V poslednom prípravnom zápase pred ostrým štartom sezóny dostali priestor hráči, ktorí mali v súboji so Slaviou nižšiu, resp. žiadnu minutáž. A viacerí sa príležitosti chopili veľmi dobre. Jedným z tých, ktorí Martinovi Ševelovi príjemne zamotali hlavu so skladaním základnej jedenástky na súťažné zápasy, je určite aj Myenty Abena.

V úvode zápasu sa belasí museli vyrovnať s vysokým napádaním St. Pöltenu, ktorý v poslednej sezóne rakúskej Bundesligy obsadil šieste miesto. Aj vďaka niekoľkým výborným zákrokom Michala Šullu zostal stav bezgólový, pričom hra sa vyrovnala a aktivita sa postupne presunula na kopačky slovanistov. „Začiatok zápasu bol náročný, súper nás vysoko napádal a hral agresívne, často až na hrane. Ale naďalej sme bojovali ako tím a vedeli sme, že ak zostaneme verní svojej hre, tak vyhráme. V druhom polčase rozhodlo to, že sme na tom v tejto fáze prípravy kondične lepšie než súper. Preto sme s blížiacim sa záverom duelu v podstate úplne ovládli hru,“ povedal Myenty Abena po stretnutí.

Vysoký stopér, ktorý pochádza z juhoamerického Surinamu, bol jediným strelcom tohto prípravného duelu. V oboch prípadoch skóroval zo štandardnej situácie po presných centroch v podaní Nona. „V šestnástke je po štandardnej situácii dôležitý správny výber miesta. Musíš mať v hlave predstavu, ktorý priestor si vyberieš, ale zároveň treba rýchlo reagovať na let lopty. Prvýkrát v živote som dal dva góly v jednom zápase. Po dnešku sa cítim trochu ako útočník,“ usmial sa šťastný strelec, ktorému dva presné zásahy dodajú potrebné sebavedomie. „Je to dobré pre moju sebadôveru. Chcem sa udržať na ceste, ktorou som sa vydal po príchode do Slovana Bratislava. Čoraz lepšie spoznávam tím a herný systém, na ihrisku si verím a dávam zo seba maximum.“

Súboj so St. Pöltenom bol pre hráčov, ktorí odohrali menej minút v prestížnom zápase so Slaviou, šancou ukázať svoje kvality a ešte sa pobiť o miesta v zostave pred štartom nového ročníka. Pre Abenu je konkurenciou na stopérskom poste kapitán Vasil Božikov a člen širšieho kádra slovinskej reprezentácie Kenan Bajrič. „Pre nás všetkých, ktorí sme boli na ihrisku, to bol veľmi dôležitý zápas. Základná zostava, ktorá nastúpila v zápase so Slaviou, je výborná. Kto chce hrať v Slovane v základnej zostave, musí ukázať naozaj vysokú kvalitu. Prípravný zápas s rakúskym tímom nám pomohol v boji o miesta v zostave. Viem, že na mojom poste sú výborní hráči, to ma však len ďalej motivuje v tvrdej práci v túžbe byť ešte lepší.“

A ako si Myenty Abena zvyká počas úvodných týždňov svojho pôsobenia v belasom? „Cítim sa tu výborne. Už som na Slovensku dlhšie, teraz som sa akurát presunul do väčšieho mesta. Už mám svoje vlastné bývanie, čo je pre mňa dôležité, chcem si v Bratislave vybudovať určité zázemie. Partnerka je tehotná, čiže momentálne je v Holandsku, ale po tom, ako sa nám narodí dieťatko, príde sem za mnou. Už sa na to teším. Zatiaľ je všetko v poriadku,“ uzavrel dobre stavaný stredný obranca.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Žan Medved v rozhovore po zápase so Sereďou.
Názory trénerov po zápase 10. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď (3:0).
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Sereďou 3:0.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.