Úvod Správy Prípravné zápasy Užitočná previerka pred ostrým štartom sezóny

Užitočná previerka pred ostrým štartom sezóny

Slovanisti v stredu o 18:00 privítajú v prípravnom zápase rakúsky SKN St. Pölten.

Program prípravných zápasov belasých pred ostrým štartom sezóny 2019/20 pokračuje súbojom s SKN St. Pölten, ktorý v poslednej sezóne obsadil v rakúskej Bundeslige šieste miesto. Úvodný výkop je v stredu o 18:00 na Pasienkoch.

Vstupenky v cene 3 eurá si môžete kúpiť nepretržite on-line na Ticketmedia.sk, alebo v deň zápasu od 16:30 na pokladnici štadióna Pasienky (od OC Polus). Držitelia permanentiek majú vstup zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky.

Belasí sa stretnú so šiestym tímom posledného ročníka najvyššej rakúskej ligy. V Rakúsku sa hrá liga rovnakým systémom ako na Slovensku, pričom pre St. Pölten je postup do hornej šestky najlepším výsledkom v rámci pôsobenia v najvyššej súťaži (hrá ju od sezóny 2016/17).

„Na sústredení v Šamoríne sme mali k dispozícii 24 hráčov do poľa a 4 brankárov. Po zápase so Slaviou, kde veľa členov základnej zostavy odohralo plnú minutáž, prirodzene príde k určitej rotácii. Chceme dať viac priestoru tým hráčom, ktorí mali v súboji so Slaviou nižšiu minutáž. Potrebujeme ich vidieť v konfrontácii s kvalitným tímom z rakúskej ligy, ktorý hral v skupine o titul. Tento zápas bude pre nás užitočný aj z toho pohľadu, že si ešte môžeme vyskúšať určité veci pred ostrým štartom sezóny. Čo najlepšie chceme zužitkovať priestor, ktorý nám ponúka posledný prípravný duel pred prvým súťažným zápasom v kvalifikácii Ligy majstrov,“ povedal Martin Ševela.

„Plánujeme od začiatku poslať do hry Joeriho de Kampsa, ktorý je späť v plnom tréningu a zdravotne fit. Čo sa týka Erika Daniela, ten sa v rámci tréningu zapojil do rozcvičky a prihrávkových cvičení, no do herných vecí sme po dohode s fyzioterapeutmi ešte nešli. Záťaž musíme zvyšovať postupne, potrebujeme Erika v stopercentnom zdravotnom stave, aby mohol ukázať svoje kvality a vytvoril tak zdravú konkurenciu na svojom poste. Do duelu so St. Pöltenom ešte Erik nezasiahne, mal by však byť pripravený na ostrý štart nového ročníka,“ hovorí tréner belasých.

Už o osem dní je na programe prvý zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov proti Sutjeske Nikšić. „Od soboty už nabehneme na štandardný tréningový mikrocyklus, ktorý bude oproti domácej lige posunutý o dva-tri dni dopredu. To znamená, že v sobotu budeme trénovať dvojfázovo a potom už budeme záťaž a intenzitu ladiť k vyvrcholeniu týždňa v podobe stredajšieho duelu kvalifikácie Ligy majstrov,“ uzavrel Martin Ševela.

Predstavenie súpera

SKN St. Pölten vznikol len v roku 2000 ako neoficiálny nástupca VSE St. Pölten, po ktorom prebral štadión i vybudovanú akadémiu. Od roku 2008 hral v druhej najvyššej súťaži, pričom v sezóne 2013/14 sa prebojoval do finále Rakúskeho pohára, kde podľahol Salzburgu. Napriek prehre sa však kvalifikoval do Európskej ligy, pretože Salzburg už mal istú európsku miestenku.

A v kvalifikácii Európskej ligy 2015/16 si St. Pölten ako druholigista nepočínal vôbec zle. V druhom kvalifikačnom kole vyradil bulharský Botev Plovdiv po výsledkoch 1:2 vonku a 2:0 doma. Následne sa St. Pölten stretol s PSV Eindhoven, s ktorým vypadol po výsledkoch 0:1 vonku a 2:3 doma.

Klubovými farbami sú žltá, červená a modrá, svoje domáce zápasy hráva v NV Aréne s kapacitou 8000 divákov.

Dôležité informácie

Prípravný zápas ŠK Slovan Bratislava – SKN St. Pölten sa začína v stredu 3. júla o 18:00 na štadióne Pasienky.

Vstupenky v cene 3 eurá si môžete kúpiť nepretržite on-line na Ticketmedia.sk, alebo v deň zápasu od 16:30 na pokladnici štadióna Pasienky (od OC Polus). Držitelia permanentiek majú vstup zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky.

Slovan TV odvysiela zo zápasu priamy prenos prostredníctvom Youtube.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Žan Medved v rozhovore po zápase so Sereďou.
Názory trénerov po zápase 10. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď (3:0).
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Sereďou 3:0.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.