Úvod Správy Prípravné zápasy Ďalší pekný večer na Tehelnom poli

Ďalší pekný večer na Tehelnom poli

Andraž Šporar sa gólom podieľal na víťazstve belasých nad Slaviou Praha.

Druhý ročník Pohára Ferdinanda Daučíka priniesol pútavé futbalové predstavenie. Zápasu so Slaviou Praha nechýbalo prakticky nič – priniesol emócie, pekné akcie, päť gólov a výbornú atmosféru na tribúnach. Skutočnosť, že včera sa nehral žiaden „obyčajný“ prípravný zápas, po stretnutí potvrdil aj náš kanonier Andraž Šporar.

„Pre mňa i celý tím to nebol žiaden bežný prípravný zápas. Po vyše mesiaci sme hrali opäť na Tehelnom poli a prišlo sa pozrieť veľa ľudí, ktorých sme chceli potešiť. Vyhrali sme 3:2 nad veľmi silným súperom, podľa mňa sme na správnej ceste. Bol to veľmi dobrý, emotívny zápas a ďalší pekný večer na Tehelnom poli,“ hovoril 25-ročný rodák z Ľubľany po stretnutí.

Práve Andraž Šporar bol jedným zo stredobodom pozornosti v rámci prestupových špekulácií. Klub s ním však predĺžil zmluvu do roku 2023 a sezónu začne v belasom. V prvom polčase začali fanúšikovia skandovať jeho meno. Andraž okamžite reagoval a tiež zatlieskal smerom k fanúšikovskému kotlu. „Či som to očakával? Poviem pravdu, že fanúšikovia ma milo prekvapili. Ale som hráčom Slovana a druhým kapitánom, do hry dávam vždy maximum a cením si, že fanúšikovia to vidia a prejavujú podporu nielen mne, ale aj celému tímu. Ich gesto bolo v tomto prípade naozaj pekné. Tu na Tehelnom poli sa cítim skutočne ako doma.“

Ako veľmi dôležitý sa ukázal gól do šatne, ktorý padol v posledných sekundách prvého dejstva. Marin Ljubičič z hĺbky vlastnej polovice vysunul dlhým pasom Andraža Šporara, ktorý videl vybiehajúceho brankára Kolářa. Náš útočník si prvým dotykom pravačkou hodil loptu okolo brankára, potom si ešte vylepšil pozíciu a ľavačkou popod Kolářa umiestnil loptu do brány. „V priestore som sa posunul o dva-tri metre od stredného obrancu. Marin mi poslal výbornú prihrávku, vyšiel mi prvý dotyk a už som mal napoly odkrytú bránu,“ vrátil sa šťastný strelec ku gólovému okamihu.

Víťazstvo nad štvrťfinalistom poslednej edície Európskej ligy sa cení, avšak belasí nemôžu lietať v oblakoch. Stále sa nachádzame v prípravnom období, pričom aj naši hráči boli podobne ako tréner Martin Ševela sebakritickí k niektorým nedostatkom v hre. „Inkasovali sme doma dva góly, čo by nám v európskych zápasoch mohlo výrazne skomplikovať situáciu. Dali sme tri góly silnému tímu, čo je potešujúce, ale ako celý tím sa musíme zlepšiť pri bránení.“

Belasí sa premiérovo predstavili na novom trávniku, aké mali hráči dojmy z nového povrchu? „Vyhrali sme, takže ihrisko je super (úsmev). Trávnik je čerstvo položený, takže ešte potrebuje trochu čas, ale je v poriadku. Verím, že sa nám tu bude naďalej dariť a budeme na Tehelnom poli stále vyhrávať,“ hovorí Andraž Šporar, ktorý odohral celý zápas po vyše mesiaci. „Necítil som žiadne ťažkosti. Hralo sa vo veľkom teple, čo bolo fyzicky náročné, ale inak bolo všetko v poriadku.“

 

V závere prišlo k zaujímavej situácii. Keďže Vasil Božikov v priebehu zápasu striedal, tak tím v závere viedol s kapitánskou páskou práve Andraž Šporar. Vyskytla sa teda otázka – kto ako prvý zdvihne trofej? Napokon ju obaja zdvihli súčasne. „Dal som Vasilovi kapitánsku pásku, dohodli sme sa, že pohár zdvihneme spoločne. Ale naozaj nezáleží, kto zdvihne pohár, pretože sme ho vyhrali spoločne pre Slovan Bratislava. Ukázali sme, že hlavne doma môžeme byť aj v Európe veľmi silní. Keď máte za sebou takéto publikum, ktoré vytvorí úžasnú atmosféru, môžete zdolať akéhokoľvek protivníka,“ uzavrel Andraž Šporar.

Permanentku na novú sezónu si môžete naďalej zakúpiť on-line na Ticketmedia.sk alebo v pokladnici štadióna Tehelné pole v každý pracovný deň od 10:00 do 18:00.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Žan Medved v rozhovore po zápase so Sereďou.
Názory trénerov po zápase 10. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď (3:0).
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Sereďou 3:0.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.