Úvod Správy Fortuna liga Slovan predĺžil zmluvu s Andražom Šporarom

Slovan predĺžil zmluvu s Andražom Šporarom

Najlepší ligový strelec začne v belasom aj novú sezónu.

Jednou z najhorúcejších tém letnej prestávky je budúcnosť Andraža Šporara. O najlepšieho ligového strelca uplynulej sezóny, ktorý vyrovnal strelecký rekord našej najvyššej súťaže, je enormný záujem z viacerých zahraničných klubov. Andraž však začne sezónu v belasom, vedenie klubu s ním podpísalo nový kontrakt s platnosťou do roku 2023.

Pre klub je prioritou vstúpiť do novej sezóny v najsilnejšom možnom zložení. S týmto zámerom úzko súvisí aj nový kontrakt pre nášho najlepšieho strelca, ktorý v uplynulej sezóne strelil vo všetkých súťažiach 35 gólov.

„Práve Andraž Šporar patril k hráčom, o ktorých prejavili viaceré zahraničné kluby naozaj enormný záujem. Dnes však môžeme oficiálne potvrdiť, že náš najlepší strelec začne novú sezónu v belasom a pevne verím, že nám svojimi gólmi pomôže v náročných zápasoch, ktoré nás čakajú. S Andražom sme podpísali nový kontrakt a jeho služby sme si poistili až do roka 2023. Naším zámerom je začať novú sezónu a boje v Lige majstrov v najsilnejšom možnom zložení. Preto som rád, že Andraž zostáva s nami,“ vyhlásil generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

V priebehu letnej prestávky klub odmietol množstvo ponúk na Andraža Šporara. „Stojí nás naozaj nemalé úsilie, aby sme majstrovský káder udržali pokope. V prípade Andraža Šporara sme mali na stole také ponuky, že v prípade realizácie transferu by to bol jednoznačne najväčší prestup zo Slovenska v histórii. Aj z tohto dôvodu to bolo veľmi náročné rozhodovanie, ale prevládla motivácia a túžba po úspechu v európskej súťaži. Udržanie kľúčových hráčov považujem za nevyhnutný predpoklad na to, aby sme mohli povedať, že sme v rámci prípravy na Európu urobili maximum,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

Môže mať tento fakt vplyv aj na celkovú návštevnosť a predaj permanentiek na novú sezónu? „Myslím si, že aj toto bude jeden z faktorov, ktoré môžu zavážiť v očiach tých, ktorí ešte váhajú či už nad kúpou permanentky, alebo nad tým, či opäť prídu podporiť nový Slovan na nové Tehelné pole,“ pokračoval generálny riaditeľ klubu.

Dôležité je, že aj samotní hráči napriek množstvu rôznych ponúk naďalej túžia bojovať za belasé farby.

„Hráči sú v Slovane spokojní a nezbláznia sa, ak príde nejaká ponuka zo zahraničia. Veľkú úlohu určite zohral aj prechod na Tehelné pole, kde celé mužstvo cíti veľkú podporu našich priaznivcov, hráči skrátka chcú naďalej bojovať za Slovan. Teším sa z tejto skutočnosti a verím, že v novej sezóne budeme spoločne úspešní,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

Andraž Šporar bol v poslednej dobe stredobodom pozornosti. Po tom, ako predĺžil kontrakt v Slovane, bola z neho badať spokojnosť.

„Podpis novej zmluvy pre mňa znamená, že som v klube veľmi spokojný a koncentrujem sa jedine na Slovan. Aj ja som vnímal letné prestupové špekulácie, ale napokon som predĺžil zmluvu so Slovanom, čím som dal jasne najavo, že chcem hrať za tento klub. Vážim si aj podporu fanúšikov, viacerí ma v posledných dňoch kontaktovali a priali si, aby som nosil belasý dres aj v novej sezóne. Teším sa na to, čo nás v novom ročníku čaká. Už v nedeľu hráme dôležitý zápas, ktorý chceme vyhrať, a potom už naplno preladíme na prvý zápas v kvalifikácii Ligy majstrov. Myslím si, že máme veľmi kvalitný tím, ktorý môže byť v novej sezóne úspešný. Verím, že spolu s fanúšikmi zažijeme veľa ďalších pekných okamihov na Tehelnom poli,“ vyhlásil Andraž Šporar.

Dvadsaťpäťročný útočník prišiel do Slovana Bratislava v januári 2018 zo švajčiarskeho Bazileja. V belasom odohral 53 súťažných zápasov, v ktorých sa celkom 41-krát strelecky presadil. Prispel k zisku Slovenského pohára 2018, keď vo finálovom súboji s Ružomberkom otvoril skóre stretnutia. V sezóne 2018/19 s 29 ligovými gólmi vyrovnal doterajší rekord Róberta Semeníka z ročníka 1995/96 a tiež výrazne prispel k majstrovskému titulu. Stal sa najlepším strelcom Fortuna ligy a taktiež bol vyhlásený za najlepšieho hráča celej uplynulej sezóny našej najvyššej súťaže.

Podpora fanúšikov je pre nás nesmierne dôležitá a je nevyhnutnou súčasťou úspechu. Príďte podporiť Slovan na Tehelnom poli v zápasoch Ligy majstrov i domácej súťaže a zakúpte si permanentku na sezónu 2019/20. Permanentku si môžete kúpiť on-line alebo osobne v pokladniciach štadióna Tehelné pole v každý pracovný deň od 10:00 do 18:00.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Žan Medved v rozhovore po zápase so Sereďou.
Názory trénerov po zápase 10. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď (3:0).
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Sereďou 3:0.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.