Úvod Správy Prípravné zápasy Slovensko ako druhý domov

Slovensko ako druhý domov

Joeri de Kamps sa vrátil do zápasového diania a vyjadril sa aj k aktuálnej téme.

Dvadsaťsedemročný Holanďan je v poslednej dobre v centre pozornosti. Nielen kvôli výborným výkonom v majstrovskej sezóne, ale aj kvôli návratu do hry po zranení a taktiež po tom, ako slovenské médiá obletela správa o tom, že chce Joeri de Kamps získať slovenské občianstvo.

Dnešný duel s Bohemians priniesol ideálnu príležitosť sprostredkovať fanúšikom ŠK Slovan pohľad Joeriho na aktuálne témy. V súboji s tradičným českým tímom sa po dlhšej dobe vrátil do zostavy a bez akýchkoľvek ťažkostí odohral prvý polčas. „Bolo pekné byť späť na ihrisku s mužstvom. Počas pauzy som sa už nevedel dočkať, kedy budem môcť znovu hrať, a nesmierne sa teším, že ten okamih prišiel už dnes. Všetko bolo v poriadku, nemal som žiadne problémy. Je to naozaj výborný pocit byť opäť v dianí,“ usmieval sa rodák z Amsterdamu po stretnutí.

Výsledky v príprave nie sú hlavnou prioritou, a určite nie je namieste sa z nich prehnane tešiť alebo sa uspokojiť. Fakty však hovoria jasne – belasí vyhrali tri zo štyroch prípravných duelov. Dnes si pomerne hladko poradili s tradičným českým tímom, keď väčšinu zápasu herne dominovali. Prevahu premietli do krásnych gólov. Najprv Rafael Ratao skóroval parádne nožničkami, potom Dejan Dražič zakončil individuálny prienik strelou pod brvno a tretí gól padol po lahôdkovej prihrávke Dávida Holmana na Rafaela Rataa. „Podmienky boli náročné, v teple sa hrá ťažko. Ale sme profesionáli, takéto počasie nás môže čakať aj v európskych pohároch. Myslím si, že sme podali veľmi dobrý tímový výkon a zaslúžene sme zvíťazili. Pokračujeme na pozitívnej vlne z minulej sezóny. V nedeľu však nás v súboji so Slaviou Praha čaká oveľa náročnejší test. Už sa tešíme na súboj so štvrťfinalistom Európskej ligy, tento zápas nám lepšie ukáže, na čom vlastne sme. Verím, že nás v nedeľu na Tehelné pole opäť prídu podporiť aj fanúšikovia.

Počas tohto týždňa absolvujú slovanisti sústredenie v Šamoríne, kde využívajú miestny špičkovo vybavený komplex. „Všetko je fajn, máme tam výborne pripravené ihrisko, na vysokej úrovni je strava aj ubytovanie. Na sústredení môžeme využívať všetko, čo potrebujeme na kvalitnú prípravu na novú sezónu. Zároveň máme šancu utužiť kolektív, čo je tiež fajn, pretože do tímu prišli niekoľkí noví hráči,“ pokračoval Joeri de Kamps.

Po tom, ako sme publikovali časť z rozhovoru s generálnym riaditeľom klubu Ivanom Kmotríkom ml., prebrali viaceré médiá časť o tom, že Joeri de Kamps sa snaží získať slovenské občianstvo. „Myšlienka získať slovenské občianstvo mi skrsla hlave vo chvíli, keď som predĺžil kontrakt so Slovanom. Na Slovensku som už takmer štyri roky, túto krajinu vnímam ako svoj druhý domov. Momentálne som zaneprázdnený učením sa slovenčiny. v klube máme každý týždeň dve lekcie, kde sa s ďalšími zahraničnými hráčmi učíme po slovensky. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť,“ vyjadril sa náš defenzívy univerzál k téme slovenského občianstva. Láka Joeriho aj šanca niekedy v budúcnosti reprezentovať Slovensko? „Úprimne poviem, že áno. Je veľmi náročné presadiť sa do holandskej reprezentácie. Nedovolil by som si povedať, že Slovensko nemá kvalitný tím, veď za reprezentáciu hrá veľa výborných futbalistov. Ale myslím si, že ak by som dostal slovenské občianstvo, tak by moje šance hrať za reprezentáciu boli vyššie. Ale o občianstvo si chcem zažiadať najmä pre to, že sa na Slovensku cítim naozaj dobre a vytvoril som si k tomuto klubu, mestu i krajine silný vzťah,“ pokračoval Joeri de Kamps. A ako je na tom so slovenčinou? „Zatiaľ som na základnej úrovni, ale chcem sa zlepšovať. Viem základné slová, ale kávu si už bez ťažkostí objednám aj po slovensky,“ usmial sa Joeri na záver rozhovoru.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozitívne správy z tábora belasých.
Alen Ožbolt v rozhovore pred zápasom v Zlatých Moravciach.
Prinášame informácie pre fanúšikov, ktorí sa chystajú vycestovať a podporiť Slovan v Zlatých Moravciach.

Neprehliadnite

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.