Úvod Správy Prípravné zápasy Boj o miesta v zostave sa stupňuje

Boj o miesta v zostave sa stupňuje

Slovanisti v utorok o 16:00 privítajú v prípravnom zápase pražský Bohemians Praha 1905.

Program letnej série prípravných zápasov pokračuje štvrtým meraním síl. Belasí v utorok o 16:00 privítajú na Pasienkoch tradičný český tím Bohemians Praha 1905.

Vstupenky v cene 3 eurá sú v predaji on-line na Ticketmedia.sk alebo v deň zápasu od 14:30 v pokladnici štadióna Pasienky (zo strany od OC Polus). Slovan TV odvysiela priamy prenos prostredníctvom Youtube.

Dnes napoludnie odcestovali belasí na sústredenie do špičkovo vybaveného komplexu v Šamoríne, kde pobudnú do najbližšej nedele. Sústredenie absolvuje 24 hráčov do poľa a 4 brankári. „Na sústredenie cestovali všetci hráči, ktorí sú v aktuálnom kádri prvého tímu. Po skončení sezóny staršieho dorastu sa k nám pripojili mladíci Denis Potoma, David Strelec a Martin Trnovský. Na sústredení budeme mať k dispozícii všetko, čo potrebujeme na kvalitnú prípravu. Hráčom určite prospeje pokoj a zmena prostredia, budeme trénovať na kvalitných hracích plochách, využívať budeme aj posilňovňu či regeneračné linky,“ povedal tréner Martin Ševela.

Belasí po sobotňajšom triumfe nad Ostravou vyzvú ďalší tradičný český tím. Do Bratislavy pricestuje pražský Bohemians 1905. „Bohemians síce skončil v poslednej sezóne v spodnej časti tabuľky, ale má svoje meno a určite aj kvalitu. Čaká nás ďalšie prestížne meranie síl. Ako som už spomenul, úmyselne sme volili v príprave českých súperov, ktorí nás dostatočne preveria čo sa týka agresivity, intenzity a tempa. Takéto prípravné duely nám môžu pomôcť smerom k európskym pohárom i ligovej súťaži.“

V sobotu belasým chýbali viacerí stabilní hráči, keďže v kabíne „šarapatila“ viróza, spôsobená zrejme aj aktuálnym počasím, ktoré spôsobuje záťaž pre ľudský organizmus. Príležitosť dostali iní futbalisti, viacerí z nich rozhodne nesklamali a ukázali, že chcú zabojovať o miesta v zostave. „Verím, že hráči, ktorých trápila choroba, už budú k dispozícii. Boj o miesta v zostave sa stupňuje, pričom v tíme potrebujeme zdravú konkurenciu. Do zápasu by už mal zasiahnuť uzdravený Joeri de Kamps, uvidíme, ako na tom budú ďalší hráči, ktorých trápili zranenia alebo ešte doháňajú tréningový výpadok. Mám na mysli hráčov ako Marin Ljubičič, Vasil Božikov, Moha, Arťom Suchockij či Andraž Šporar,“ hovorí tréner belasých, ktorý zároveň priblížil aj aktuálny program belasých. „Dnes podvečer sme absolvovali tréningovú jednotku, zameranú aj na technicko-taktické veci do zajtrajšieho duelu. Zajtra dopoludnia máme na programe silový tréning a popoludní sa presunieme do Bratislavy na zápas,“ uzavrel Martin Ševela.

Predstavenie súpera

„Klokani,“ ako znie prezývka nášho utorňajšieho súpera, patria k najtradičnejším českým klubom. Bohemians získal vo svojej histórii jeden federálny titul (1983) a raz vyhral Český pohár (1982). V sezóne 1982/83 sa prebojoval do semifinále Pohára UEFA. Svoje domáce zápasy hráva na známom štadióne v Ďolíčku s kapacitou 5000 divákov. Najznámejšou osobnosťou klubu je autor rozhodujúcej penalty z finále ME 1976 Antonín Panenka.

Začiatkom 21. storočia si Bohemians prešiel ťažkými časmi po športovej i ekonomickej stránke. V posledných rokoch sa však situácia stabilizovala, od sezóny 2013/14 sa „klokani“ stabilne držia v najvyššej súťaži a v ročníku 2018/19 sa prebojovali do semifinále Českého pohára.

V lige Bohemiansu o dva body ušla účasť v skupine tímov, ktoré si zahrali o európsku miestenku. V skupine o udržanie skončila „Bohemka“ na treťom mieste, čím sa vyhla baráži. V konečnom účtovaní tak náš zajtrajší súper obsadil 13. miesto.

Bohemians odohral zatiaľ dva prípravné zápasy s českými druholigistami. Najprv zdolal Varnsdorf 3:2, následne podľahol tímu Ústí nad Labem 1:4.

Dôležité informácie

Prípravný zápas ŠK Slovan Bratislava – Bohemians Praha 1905 sa začína v utorok 25. júna o 16:00. Čas výkopu sme prispôsobili výprave Bohemians, ktorá do Bratislavy pricestuje vlakom a do Prahy sa vráti posledným večerným spojením.

Vstupenky v cene 3 eurá sú v predaji on-line na Ticketmedia.sk alebo v deň zápasu od 14:30 v pokladnici štadióna Pasienky (zo strany od OC Polus). Slovan TV odvysiela priamy prenos prostredníctvom Youtube.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.
Tréningový zápas so Sereďou sa odohrá v piatok o 11:30.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.