Úvod Správy Prípravné zápasy Po sezóne s tromi trofejami veľké odhodlanie do ďalšej práce

Po sezóne s tromi trofejami veľké odhodlanie do ďalšej práce

David Strelec prepol z jednej sezóny priamo do druhej.

Osemnásťročný odchovanec Slovana Bratislava zažil prelomovú sezónu. Radoval sa z troch trofejí, strelil 33 súťažných gólov, otvoril si strelecký účet vo Fortuna lige a dostal sa do slovenskej reprezentácie do 21 rokov. V sobotňajšom súboji s Baníkom Ostrava sa David Strelec prvýkrát predstavil v rámci prípravy prvého tímu na novú sezónu 2019/20.

Pre Strelca sa pritom „stará“ sezóna 2018/19 skončila len pred pár dňami. Ešte v utorok totiž dvomi gólmi pomohol nášmu staršiemu dorastu k víťazstvu 4:0 nad Slaviou Praha v súboji o Československý pohár. V sobotu už bol v základnej zostave A-tímu v zápase s Baníkom Ostrava. „V lete som nemal voľno už druhý rok po sebe. Ale mne to vôbec nevadí, naopak, veľmi sa teším, že dostávam v Slovane príležitosť v A-mužstve. Nepotrebujem dovolenku. Mám futbal tak rád, že práve toto je pre mňa ako dovolenka. Samozrejme, nie, že by som tu oddychoval, ale nesmierne si užívam každý tréning a zápas,“ povedal David Strelec.

Rozprávali sme sa po sobotňajšom súboji s Baníkom Ostrava, v ktorom náš mladý talent vytvoril v útoku dvojicu s Brazílčanom Rafaelom Rataom. Strelec si pripísal dve asistencie, zdalo sa, akoby ani nechcel dať gól, ale skôr sa snažil pripraviť ešte lepšie pozície pre spoluhráčov. „Pri našom prvom góle som chcel skórovať, ale nedosiahol som na loptu, našťastie Dražo (Dejan Dražič, pozn. red.) bol na zadnej žrdi a doklepol to do siete. Pred naším druhým gólom som už nebol v takom dobrom uhle, videl som, že Rafa (Rafael Ratao) je voľný pred bránou, tak som mu prihral. Akcia pred druhým presným zásahom bola veľmi pekná, využili sme nacvičené veci z tréningov, v šestnástke už som sa rozhodoval na základe intuície.“

Belasí v príprave skúšajú rôzne herné systémy. Napríklad v sobotu s Baníkom začali v rozostavení 4-4-2, neskôr však prešli aj na systém 4-3-3 či 4-2-3-1. Čo tréner prízvukoval dvojici útočníkov v tradičnom hernom rozostavení 4-4-2? „Jeden z nás mal byť stále na hrote a druhý tesne za ním, mali sme sa navzájom dopĺňať a pomáhať si. Na to, že sme hrali s Rafom prvý raz spolu v útoku, tak sme si rozumeli veľmi dobre. Samozrejme, vždy existuje priestor na zlepšenie.“

Zaujímavosťou sobotňajšieho duelu bola aj na pomery prípravného zápasu veľmi slušná návšteva, na štadión zavítalo 1550 divákov.  Priamo do fanúšikovského kotla na hlavnej tribúne opäť prišlo veľa rodín s deťmi, ktoré aktívne povzbudzovali svoj klub. Napriek faktu, že Slovan a Baník sú aj po fanúšikovskej stránke rivalmi, nedošlo k žiadnym negatívnym incidentom. Fanúšikovia sa opäť mohli presvedčiť, že na zápasoch Slovana panuje dobrá atmosféra a môžu sa tam cítiť absolútne bezpečne. „Pre nás bolo príjemným prekvapením, keď sme už pri nástupe na rozcvičku videli našich fanúšikov. Aj vďaka nim mal sobotňajší duel miestami parametre súťažného zápasu. Vážime si našich priaznivcov, ich podpora dodáva pozitívnu energiu celej hráčskej kabíne a pomáha nám ísť až za naše limity. Celkovo si priaznivci mohli zápas s Ostravou užiť, padlo päť gólov, hral sa otvorený futbal. Boli sme efektívnejší a podľa mňa sme na tom boli lepšie kondične, keďže už mám niečo nabehané, čo sa prejavilo hlavne v druhom polčase,“ hovorí David Strelec.

Rodený Bratislavčan získal v sezóne 2018/19 až tri trofeje – majstrovský titul s A-tímom, titul so starším dorastom a Československý pohár. Ak spočítame všetky jeho súťažné presné zásahy, tak v klube nastrieľal v minulej sezóne 33 gólov.

Keďže je narodený v roku 2000, mohol v závere sezóny pomôcť staršiemu dorastu k ceste za titulom i k zisku Československého pohára. „Som veľmi rád, že som v závere sezóny mohol pomôcť aj dorastu, sú tam skvelí chalani a verím, že hráči z ročníkov 2000 a 2001 ešte dokážu v kariére veľké veci. Je pre mňa priam neuveriteľné získať v jednej sezóne tri veľmi cenné trofeje. Vážim si príležitostí, ktoré od klubu dostávam. V ďalšej sezóne sa však musím zlepšiť. Chcem trénovať ešte lepšie a intenzívnejšie, aby som odstránil svoje nedostatky a zlepšil sa,“ uzavrel David Strelec.

Ševela: V príprave som sa špeciálne venoval útočníkom

Po stretnutí sme sa na spoluprácu Davida Strelca a Rafaela Rataa opýtali aj trénera Martina Ševelu. „Túto dvojicu sme skúšali na hrote útoku v tréningoch a v príprave som sa im špeciálne venoval. Boli úseky hry, keď plnili pokyny, ale boli aj momenty, keď si mohli vziať pomôcť a viac napádať súpera. Začali sme v systéme 4-4-2, ale potom sme prešli na 4-3-3 či 4-2-3-1. Myslím si, že najviac sme zžití a najlepšie nám sedí rozostavenie 4-2-3-1, ale máme ešte dostatok času, ten nám ukáže, ktorý systém je najlepší,“ povedal Martin Ševela.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.