Úvod Správy Prípravné zápasy Je skvelé, že v príprave hráme takéto zápasy

Je skvelé, že v príprave hráme takéto zápasy

Rafael Ratao mal po dnešnom zápase s Baníkom Ostrava výhradne pozitívne dojmy.

Bežný prípravný zápas? Na ten sa súboj s Baníkom Ostrava ani zďaleka nepodobal. Po dlhých rokoch, prakticky prvýkrát od rozpadu spoločného štátu pricestoval tradičný federálny rival do Bratislavy. Naši fanúšikovia si nenechali ujsť túto príležitosť a našich hráčov hnali vpred počas celého stretnutia. Odmenou pre všetkých s belasým srdcom bolo cenné víťazstvo 3:2.

Fanúšikov mohol tento futbal jednoducho baviť. Vzhľadom na prípravné obdobie sa hralo v dobrom tempe a s množstvom pekných akcií. Jedným z motorov našej ofenzívy bol Rafael Ratao, ktorý opäť nastúpil na hrote útoku. „Rýchly inkasovaný gól nás trochu zaskočil, ale dokázali sme naň reagovať, čo bolo veľmi dôležité pre ďalší priebeh zápasu. Myslím si, že sa hralo naozaj v dobrom tempe, súper tiež ukázal svoju kvalitu. Je skvelé, že už v príprave hráme takéto zápasy, dokážu nás skutočne pripraviť na výzvy, ktoré nás čakajú v novej sezóne,“ povedal Rafael Ratao po stretnutí.

Brazílčan v príprave ani raz nechýbal v základnej zostave Martina Ševelu, vždy nastúpil na hrote útoku. „Každý deň sa rozprávam s trénerom, ktorý mi vysvetľuje úlohy v rôznych hráčskych pozíciách. Čím dlhšie hrám na pozícii hrotového útočníka, tým si na ňu lepšie zvykám a lepšie sa tam cítim. Ale stále platí, že dokážem hrať na akomkoľvek ofenzívnom poste," hovorí "Rafa," ktorý hýril aktivitou. V prvom polčase skóroval po nezištnej prihrávke Davida Strelca a už len umiestnil loptu do odkrytej brány. Pri rozhodujúcej akcii zápasu sa Ratao v prečíslení neulakomil, ale ešte prihral lepšie postavenému Borisovi Cmiljaničovi. Hralo sa mi skutočne veľmi dobre. Teším sa, že som dokázal pomôcť tímu aj presným zásahom a asistenciou. Stále sme v príprave, ale víťazstvo nad kvalitným súperom si ceníme a môže nám dodať správnu motiváciu do ďalšieho priebehu letnej prípravy."

Šikovný brazílsky futbalista prišiel do Slovana v zime na hosťovanie s opciou. Klub predĺžil dohodu o hosťovaní, takže Ratao bude k dispozícii aj v novej sezóne. Po náročnom období, ktorým si prešiel na Ukrajine, sa jeho kariéra opäť uberá správnym smerom, čo môže byť prospešné aj pre belasých. „Prekonal som ťažkosti a teraz som stopercentne fit. Prospieva mi, že v príprave pravidelne hrávam. Dostávam sa do tempa, vďaka čomu sa môžem zlepšovať a byť platnou súčasťou tímu. Verím, že to z mojej strany bude ešte lepšie,“ hovorí 23-ročný rodák z mesta Cascavel, ktorý v letnej príprave dvakrát skóroval. 

Belasí v súboji s piatym tímom poslednej sezóny českej ligy a zároveň finalistom Českého poháru predviedli viacero pozitívnych zábleskov, ale v hre sa objavili aj nedostatky, čo po stretnutí prízvukoval aj tréner Martin Ševela. „Určite sa hralo vo vyššej intenzite než v predchádzajúcom prípravnom zápase. Máme natrénované, v rámci tréningov implementujú tréneri rôzne kondičné cvičenia, takže sme zápas po fyzickej stránke zvládli bez problémov. Myslím si, že aj fanúšikovia si prišli na svoje. Pôsobil som vo viacerých krajinách, ale ešte nikde som nezažil, aby bola takáto atmosféra na prípravnom zápase. Keď nás ľudia prídu podporiť, automaticky prichádza väčšia motivácia a zodpovednosť voči nim. Fanúšikovia Slovana sú vynikajúci, dnešný duel mal aj vďaka nim parametre súťažného zápasu,“ uzavrel Rafael Ratao.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.