Úvod Správy Mládež Starší žiaci majstrami Slovenska!

Starší žiaci majstrami Slovenska!

Štvrtý titul pre ŠK Slovan v sezóne 2018/19.

Neuveriteľná sezóna 2018/19 pre ŠK Slovan Bratislava. Pri príležitosti klubovej storočnice sme sa stali majstrami v kategórii mužov, žien, staršieho dorastu a včera aj v kategórii starších žiakov (U15). Belasá U15 najlepšie vyšla priam z detektívnej zápletky, ktorú priniesol finálový turnaj o majstra SR.

Pred posledným hracím dňom finálového turnaja v Poprade bola situácia nasledovná – prvá Žilina mala na konte šesť bodov, na druhom a treťom mieste boli bok po boku Slovan s Trenčínom so ziskom troch bodov.

Belasí v prvom zápase turnaja zvíťazili nad Prešovom 2:0, v druhom podľahli Trenčínu 0:1. Pred našimi staršími žiakmi bola náročná úloha. Ak chceli získať trofej pre majstra SR, museli doteraz suverénnu Žilinu zdolať minimálne rozdielom dvoch gólov. Keďže Trenčín v rannom zápase zvíťazil nad Prešovom, rozhodla by v prípade rovnosti bodov troch tímov mini-tabuľka a skóre z ich vzájomných duelov. 

V Poprade to bolo ďalšie skvelé belasé predstavenie našich mladých talentov. Už v 28. minúte viedli slovanisti o dva góly, keď skórovali Sebastian Nagy a Ivo Pištek. Žilina však okamžite znížila na rozdiel jedného gólu. Skutočná dráma prišla po prestávke. Po góle Martina Mišoviča na 3:1 sa slovanisti dostali do pozície zaručujúcej titul. Žilinčania ale kontrovali a dotiahli sa na rozdiel jedného gólu, v tej chvíli by boli majstrami oni. Všetko sa ale definitívne rozhodlo v 65. minúte, keď striedajúci Vasyl Mateleha strelou popod brankára strelil zlatý gól Slovana.

Naša U15 zvíťazila nad Žilinou 4:2 a v mini-tabuľke troch tímov so zhodným počtom bodov (Slovan, Žilina, Trenčín) obstála najlepšie, vďaka čomu sa radovala zo zisku titulu pre majstra Slovenska! Slovanisti mali v mini-tabuľke vzájomných zápasov s Trenčínom a Žilinou ako jediní kladné skóre 4:3, Trenčín mal skóre 3:3 a Žilina 5:6. 

V tejto kategórii sme titul získali prvýkrát od sezóny 2015/16.

„Zápas so Žilinou bol emočne veľmi náročný. Vstupovali sme doň s vedomím, že nemáme čo stratiť, mohli sme len získať. Vedeli sme, že ak chceme titul, musíme veľmi kvalitného súpera zdolať minimálne o dva góly. Spravili sme pre to všetko, z chalanov sršala veľká emócia. Máme obrovskú radosť, tešíme sa, že sme aj v kategórii starších žiakov prispeli titulom k storočnici, ktorú Slovan oslavuje. Skvelá sezóna s krásnym záverom, musím vysloviť veľkú pochvalu hráčom za prístup, bojovnosť a skvelú reprezentáciu mena ŠK Slovan Bratislava,“ vyhlásil tréner Ľubomír Kordanič, ktorý aj pred tromi rokmi doviedol U15 k titulu majstra Slovenska.

 

Výsledky ŠK Slovan na finálovom turnaji o majstra SR v kategórii starších žiakov:

 

1. zápas:

ŠK Slovan Bratislava - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)

Góly: 43. Mišovič, 70. Rehuš

Zostava Slovana: Vajda - Hipp, D. Murár, Kachnič, Alex, Meszároš (49. Nagy), Riznič (67. M. Trusina), Mišovič, Pištek (57. V. Mateleha), Benko, Rehuš

 

2. zápas:

ŠK Slovan – AS Trenčín 0:1 (0:1)

Zostava Slovana: Vajda – Hipp (61. Súkenník), D. Murár, Kachnič, Alex, M. Trusina (36. Pištek), Riznič (67. Kozák), Mišovič, S. Nagy, Benko (45. V. Mateleha), Rehuš

 

3. zápas:

MŠK Žilina – ŠK Slovan 2:4 (1:2)

Góly: 29. Hroza, 63. Jaššo – 3. S. Nagy, 28. Pištek, 48. Mišovič, 65. V. Mateleha

Zostava Slovana: Vajda – D. Murár, Kachnič, Alex, Meszároš (64. Kozák), Riznič, Mišovič (69. Súkenník), Pištek (43. V. Mateleha), S. Nagy (67. M. Trusina), Benko, Rehuš (70. Záhon)

 

Konečné poradie finálového turnaja o majstra SR:

1. ŠK Slovan Bratislava

2. AS Trenčín

3. MŠK Žilina

4. 1. FC Tatran Prešov

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.