Úvod Správy Prípravné zápasy Čaká nás zaujímavá konfrontácia

Čaká nás zaujímavá konfrontácia

Slovanisti v sobotu o 18:00 privítajú v prípravnom zápase FC Baník Ostrava.

Letná príprava úradujúceho slovenského majstra je v plnom prúde, zajtra odohrajú slovanisti tretí prípravný duel z celkového počtu šiestich naplánovaných meraní síl. Po víťazstve nad Komárnom a remíze so Slováckom prichádza zatiaľ najsilnejší súper v rámci prípravného obdobia. Do Bratislavy pricestuje tradičný český prvoligista a finalista poslednej edície Českého pohára Baník Ostrava. Úvodný výkop je v sobotu o 18:00 na štadióne Pasienky. 

Letná príprava je približne v polovici, belasí aj do duelu s Baníkom vstúpia z plného tréningu. „Ani v tomto týždni nepoľavujeme v tréningovej záťaži, do zápasu opäť pôjdeme z plného tréningu. Bol som milo prekvapený naším vstupom do predchádzajúceho duelu so Slováckom, kde sme boli dostatočne ľahkí a vytvorili sme si viacero šancí. Aj proti Baníku sa chceme oprieť o štart do zápasu, čo nás zdobilo aj v minulej sezóne, keď sme mali najlepšie vstupy do stretnutí v rámci celej ligy,“ povedal Martin Ševela.

Šéf realizačného tímu prezradil, na čo sú zamerané tréningy v aktuálnej fáze prípravy. Venujú sa hráči skôr kondičným cvičeniam, alebo herným situáciám? „Je to taký mix. Keď trénujeme dvojfázovo, tak dopoludnia mávame približne 90-minútovú tréningovú jednotku, popoludní približne 75-minútovú. Tréningy sú zamerané aj na kondíciu, ale aby som to správne vysvetlil, najmä na naberanie kondície s loptou. Na konci tréningov sme absolvovali aj čisto bežecké bloky, ale som zástancom zlepšovania kondície pri práci s loptou na ihrisku, predsa len, musíte kontrolovať loptu a máte proti sebe súpera, ktorý na vás vyvíja tlak. Zároveň sme „ťukli“ do rýchlosti čo sa týka rýchlosti myslenia, reakcie, skúšali sme „ukazovačky“ na jeden-dva dotyky. Snažíme sa do hry vniesť jednoduchosť a samozrejme priamočiarosť.“

FC Baník Ostrava, to je meno, ktoré pozná snáď každý futbalový priaznivec na Slovensku či v Česku. Tohto súpera ešte ako hráč zažil aj Martin Ševela počas svojho pôsobenia za riekou Moravou. „Baník je tradičný účastník českej ligy, má kvalitné mužstvo, určite to bude veľmi dobrá previerka a zaujímavá konfrontácia. Všeobecne je český futbal agresívnejší než náš. Úmyselne sme volili súperov z českej ligy, aby nás preverili v zdravej agresivite a odolnosti v súbojoch, môžeme sa tak ešte lepšie pripraviť na ligu a Európu,“ hovorí náš tréner, ktorý tradične objasnil aj aktuálny zdravotný stav mužstva. „Niektorých hráčov prepadli menšie virózy či prechladnutia, možno aj z počasia a rýchlych zmien teplôt. Uvidíme, s ktorými hráčmi budeme môcť počítať aj do zápasu, stále však platí, že nastúpia len tí, ktorí budú stopercentne zdraví. Rád by som už na ihrisku videl po doliečení zranenia Joeriho de Kampsa, verím, že bude môcť nastúpiť aspoň na niekoľko minút. Postupom času budem chcieť v príprave vidieť po zranení aj Marina Ljubičiča a taktiež dvojicu Vasil Božikov a Andraž Šporar, obaja musia dohnať tréningový výpadok, keďže začali prípravu až neskôr. V tomto zápase to však ešte nebude,“ uzavrel Martin Ševela.

Predstavenie súpera

FC Baník Ostrava patrí medzi tradičné české kluby, vznikol už v roku 1922. Je trojnásobným majstrom Československa (1976, 1980, 1981) a raz sa stal majstrom Českej republiky (2004). Trikrát vyhral Československý pohár (1973, 1978, 1991) a päťkrát aj Český pohár.

Pre Baník bol typický štadión „Bazaly,“ ktorý bol postavený v roku 1959 a liga sa tam hrala až do roku 2015. Aktuálne sa domáce duely hrávajú na novom štadióne vo Vítkoviciach s kapacitou cez 15-tisíc divákov.

Náš súper si v posledných rokoch prešiel turbulentným obdobím. V sezóne 2015/16 vypadol Baník z najvyššej súťaže, do ktorej sa však o rok okamžite vrátil. Následne sa v ročníku 2017/18 na poslednú chvíľu zachránil a v práve skončenej sezóne príjemne prekvapil českú futbalovú scénu. Dostal sa do skupiny o titul, kde obsadil piate miesto a s Mladou Boleslavou, ktorá vyhrala skupinu o Európu, si zahral o miestenku v kvalifikácii Európskej ligy. Sezóna nemala radostný záver, Ostrava totiž podľahla Mladej Boleslavi 0:1 a nevybojovala si tak účasť v Európe. Baník sa zároveň prebojoval do finále Českého pohára, kde ale podľahol Slavii Praha 0:2.

Trénerom tímu je charizmatický Bohumil Páník, najväčšou osobnosťou určite najlepší strelec ME 2004 a víťaz Ligy majstrov zo sezóny 2004/05 Milan Baroš. Ten sa však ešte v sobotňajšom zápase nepredstaví, do prípravy sa totiž zapojí až začiatkom budúceho týždňa.

Informácie pre fanúšikov

Prípravný zápas ŠK Slovan Bratislava – FC Baník Ostrava je na programe v sobotu 22. júna o 18:00 na štadióne Pasienky.

Pre fanúšikov ŠK Slovan budú otvorené vstupy na štadión Pasienky výhradne od OC Polus. Otvorená bude hlavná tribúna (A), kde je k dispozícii voľné sedenie.

Cena vstupenky je 3 €, predaj prebieha on-line na Ticketmedia.sk alebo v deň zápasu od 16:30 v pokladnici štadióna Pasienky od OC Polus.

Permanentkári majú vstup na zápas zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky, na preukázanie sa pri vstupe stačí použiť voucher, ktorý ste získali po kúpe permanentky.

Priamy prenos zo zápasu odvysielame prostredníctvom Slovan TV na Youtube.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Adrián Chovan v rozhovore po príchode do Slovana Bratislava.
Dnes ubehlo presne 21 rokov od tragického úmrtia Petra Dubovského.
Prvý zápas so Shamrockom Rovers odohráme doma na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava podpísal dvojročný kontrakt s Jaromírom Zmrhalom.
Do Slovana prichádzajú Guram Kashia a Jaba Kankava.
Súperom belasých je Shamrock Rovers.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.