Úvod Správy Fortuna liga Podporte belasých v ankete Hráč mesiaca

Podporte belasých v ankete Hráč mesiaca

V ankete o Hráča mesiaca môžete podporiť štyroch slovanistov.

Mesiac máj priniesol belasým nezabudnuteľnú oslavu storočnice a taktiež zaslúženú majstrovskú radosť. Vo finálovom výbere v ankete Hráč mesiaca máj sú až štyria hráči najúspešnejšieho slovenského klubu – Arťom Suchockij, Dejan Dražič, Moha a Andraž Šporar.

Hlasovať za našich hráčov môžete tu: https://hracmesiaca.zoznam.sk/#hrac-mesiaca

Arťom Suchockij sa postupne rozohral k veľmi dobrým výkonom, jeho výkonnosť rástla počas celej sezóny. V domácom zápase so Žilinou sa pri našom triumfe 6:2 zaskvel aj dvomi asistenciami, zvlášť nezištná prihrávka na gól Dávida Holmana bola priam exkluzívna. Arťom v máji nevynechal ani minútu a tiež patrí k strojcom nášho vydareného ročníka.

Moha zažiaril predovšetkým v „storočnicovom“ súboji so Žilinou. Parádnou asistenciou pripravil gólovú pozíciu pre Andraža Šporara a sám v závere svojou typickou akciou, keď si z krídla potiahol loptu na stred, uzavrel skóre zápasu na konečných 6:2 v náš prospech. Peknou asistenciou pripravil gól pre Dávida Holmana v zápase v Ružomberku. Marocký krídelník so španielskym pasom počas celej sezóny dokazoval svoju kvalitu, no triumf v ankete Hráč mesiaca mu zatiaľ chýba. Zmení sa to v poslednom tohtosezónnom hlasovaní?

Dejan Dražič patrí k ďalším úspešným príchodom, ktoré klub zrealizoval. Šikovný srbský ofenzívny univerzál prišiel k belasým v lete minulého roka, postupne sa prepracoval do základnej zostavy a najmä v jarnej časti bol jednou z opôr majstrovského tímu. Dejan v máji nádherne skóroval v súboji so Žilinou, keď z diaľky trafil nechytateľne k ľavej žrdi. Následne sa strelecky presadil v Michalovciach pri remíze 3:3 a v poslednom zápase sezóny so Sereďou otvoril skóre po peknej prihrávke od Mitcha Apaua. V našej ofenzívnej formácii už Dejan nastúpil prakticky na všetkých postoch, čím len dokazuje svoju univerzálnosť.

Andraž Šporar s 29 gólmi vyrovnal strelecký rekord Róberta Semeníka zo sezóny 1995/96. V máji Andraž zažiaril hetrikom v súboji so Žilinou – najprv trafil do odkrytej brány po zlej hlavičke brániaceho Ananga, potom zakončil po prihrávke Mohu a pri treťom góle prehodil vybiehajúceho brankára. O dva týždne neskôr v Michalovciach skóroval slovinský útočník dvakrát, k vyrovnaniu rekordu mu v tom čase chýbal jediný presný zásah. V poslednom súboji sezóny vyrovnal rekord po premenenom pokutovom kope.

Hlasovať za našich hráčov môžete do nedele 23. júna na https://hracmesiaca.zoznam.sk/#hrac-mesiaca

Slovan TV
Aktuálne novinky
Stiahnite si bulletin na zápas ŠK Slovan Bratislava - FK Pohronie.
Slovanisti v sobotu o 17:00 privítajú FK Pohronie.
Lukáš Pauschek je opäť súčasťou Slovana Bratislava.

Neprehliadnite

ŠK Slovan ponúka deťom možnosť navštíviť zápas s Wolverhamptonom, ktorý sa uskutoční 24.10. o 18:55 h na štadióne Tehelné pole.
Klubový partner spoločnosť Futbaltour.sk organizuje letecký zájazd na mimoriadne prestížny zápas v Anglicku.
Názory trénerov po zápase 2. kola Európskej ligy SC Braga – ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.