Úvod Správy Mládež Belasá U19 vyhrala Československý pohár!

Belasá U19 vyhrala Československý pohár!

Naši starší dorastenci zdolali v súboji o Československý pohár Slaviu Praha 4:0.

Krásna bodka za sezónou. Náš starší dorast (U19) si ako majster Slovenska zmeral sily so Slaviou Praha v súboji o Československý pohár. Belasí zvíťazili v Skalici nad českým majstrom vysoko 4:0 a po stretnutí sa tešili z prestížnej trofeje.

Zverenci Vladimíra Gálu pristúpili k poslednému zápasu sezóny maximálne zodpovedne a z plných síl zabojovali o prestížnu trofej. Slovan otvoril skóre už v deviatej minúte, keď sa v šestnástke presadil Denis Potoma a strelil dôležitý úvodný gól. Belasí boli takmer stopercentne efektívni, v 24. minúte zvýšil David Strelec na 2:0 a v 33. minúte už to bolo rozdielom triedy po zásahu Filipa Lichého.

Slavia bola v ofenzívne iniciatívna, snažila sa so zápasom niečo urobiť, Trnovský v bráne Slovana však bol bezchybný. O osude duelu bolo definitívne rozhodnuté v 61. minúte, keď najlepší strelec dorasteneckej ligy David Strelec uzavrel z pokutého kopu na 4:0.

ŠK Slovan tak získal ďalšiu prestížnu trofej v majstrovskej sezóne, v kategórii staršieho dorastu sme sa stali víťazom Československého pohára prvýkrát v novodobej histórii.

„Nesmierne si ceníme túto prestížnu trofej. K zápasu sme pristúpili maximálne zodpovedne, a na ihrisku to aj bolo vidno. Slavia hrala naozaj veľmi dobre, neustále hrozila nebezpečnými akciami, ale my sme boli efektívnejší. Máme rozdielových hráčov, ktorí dnes ukázali svoju kvalitu. Po polčase sme viedli o tri góly, v druhom dejstve sme už hru kontrolovali a štvrtým gólom sme definitívne zlomili zápas. Je to krásna bodka za sezónou, taká čerešnička na torte. Chalani si za celoročnú drinu zaslúžia takúto odmenu, som rád, že sme v tejto sezóne dokázali niečo výnimočné a získali sme dve trofeje,“ povedal tréner tímu Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava U19 – SK Slavia Praha U19 4:0 (3:0)

Góly: 9. Potoma, 24. a 61. Strelec (druhý z 11 m), 33. Lichý

Zostava Slovana: Trnovský – Majling, Habodasz, Čech, Tóth (73. Valentín), Lavrinčík, Lichý, Potoma, Jackuliak, Strelec (77. Hornyák), P. Haramia (80. Sopóci)