Úvod Správy Prípravné zápasy Pri počte šancí sa jeden gól máli

Pri počte šancí sa jeden gól máli

Hodnotenie trénera Martina Ševelu po prípravnom zápase ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Slovácko (1:1).

Martin Ševela: „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, herná prevaha bola na našej strane, z čoho vyplynuli viaceré gólové príležitosti. V koncovke sme neboli dostatočne efektívni a koncentrovaní, zo šancí, ktoré sme mali, sme mali skórovať viac než len raz. Celkovo bol prvý polčas z našej strany na veľmi solídnej úrovni, hráči síce absolvovali včera dve tréningové jednotky, hrali však s chuťou a nasadením. Súpera sme nepúšťali do blízkosti našej brány, žiaľ, po jednom centri sme nepokryli hráča a inkasovali sme. Aj túto situáciu si rozoberieme a ukážeme hráčom, aby sme sa do budúcna vyhli podobným chybám. Po prestávke kvalita hry upadla, hráčov už miestami neposlúchali nohy a lopta podľa predstáv. To je však v aktuálnej fáze prípravy prirodzené, keďže do zápasov vstupujeme z plného tréningu. Dnešok nám opäť niečo ukázal, budeme sa snažiť naďalej zlepšovať po všetkých stránkach, či už v defenzíve alebo aj v zlepšení efektivity v koncovke. Držanie lopty bolo na našej strane, ale futbal sa hrá na góly, čo znamená, že musíme byť lepší pri bránení i v ofenzívnej fáze a zakončení.

Dnes sme nemohli počítať s Aleksandarom Čavričom, Dejanom Dražičom a Samuelom Kozlovským, ktorí dostali teploty. Po návrate z hosťovania som chcel dnes vidieť v akcii Vernona de Marca. V prvom polčase hral na poste ľavého stredného obrancu, po prestávke na ľavom kraji defenzívnej formácie. Musí sa ešte zžiť s tímom, budeme s ním trpezlivo pracovať. Určite si ale zastal svoje miesto, do budúcna môže byť dobrou alternatívou. Čakajú nás však ešte ďalšie zápasy, v ktorých bude nielen v prípade Vernona prebiehať boj o miesta v základnej zostave.“

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.