Úvod Správy Prípravné zápasy Postupne budeme zvyšovať minutáž hráčov

Postupne budeme zvyšovať minutáž hráčov

Slovanisti sa v utorok o 17:00 stretnú v druhom prípravnom zápase s 1. FC Slovácko.

Letná príprava pokračuje, v utorok sa belasí stretnú s tradičným účastníkom najvyššej českej ligy 1. FC Slovácko. Úvodný výkop je o 17:00, zápas sa odohrá na štadióne v Malackách. Vstupné je organizátorom stanovené na 5 eur, priamy prenos odvysielame na Slovan TV.

Slovanisti v úvodnom prípravnom súboji zdolali Komárno 3:0, teraz ich čaká o poznanie náročnejší súper. Stále sme však v úvode prípravy, takže hráči pôjdu do zápasu z plného tréningu.

Už v piatok začal s tímom trénovať Dominik Greif, dnes sa pripojili ďalší reprezentanti Vasil Božikov a Dávid Holman. Najlepší strelec uplynulej sezóny Andraž Šporar sa do prípravy zapojí v utorok.

Po návrate z hosťovania v Poľsku už môžu belasí počítať aj s argentínskym obrancom Vernonom de Marcom. „Naším zámerom je zvýšiť minutáž niektorých hráčov, viacerí odohrajú 60 minút a prestriedame až na záverečnú polhodinu. Podľa záťaže v zajtrajšom zápase potom individuálne nastavíme tréningový objem na stredu. Chceme vidieť v akcii Ibrahima Rabia, taktiež po návrate z reprezentácie Dominika Greifa či Dávida Holmana a do zápasu by mal zasiahnuť aj Vernon de Marco. Čaká nás kvalitnejší súper než Komárno, to však nič nemení na tom, s čím do zápasu vyrukujeme. Stále sa snažíme zdokonaľovať veci z minulej sezóny, byť nebezpeční do ofenzívy s podporou krajných obrancov a zároveň musíme byť dôslední v defenzíve,“ hovorí tréner Martin Ševela.

Stále sme v úvode prípravy, aj dnes hráči absolvovali dva tréningy. „Máme plán, ktorého sa držíme a zachovávame intenzitu a objem tréningov. Chceme vidieť hráčov, ako reagujú v záťaži na isté herné situácie, tu sa ukážu aj ich morálno-vôľové vlastnosti, ktoré budú dôležité v Európe i v domácej súťaži. Čaká nás naozaj veľmi dobrá previerka proti českému prvoligistovi.“

Tréner belasých sa tradične vyjadril aj k zdravotnému stavu tímu. „Uvidíme, ako na tom bude Joeri de Kamps, po dopoludňajšej rozcvičke sa definitívne rozhodneme, či ho už pošleme do zápasu, alebo ešte počkáme. Do zajtrajšieho duelu nezasiahne ani Marin Ljubičič, nechceme nič unáhliť. Z reprezentácie si Vasil Božikov priniesol menšie zranenie, nie je to nič vážne, ale ešte si necháme dva-tri dni, kým začne naplno trénovať. Andraž Šporar sa pripojí k tímu až zajtra, takže logicky do tohto duelu ešte nezasiahne,“ uzavrel Martin Ševela.

Náš súper 1. FC Slovácko obsadil v poslednej sezóne najvyššej českej ligy po základnej časti dvanáste miesto, len o dva body mu ušla účasť v skupine tímov, ktoré si ešte mohli vybojovať miestenku v kvalifikácii Európskej ligy. V skupine o udržanie sa si Slovácko počínalo bez väčších problémov, obsadilo prvé miesto a už s predstihom rozhodlo o tom, že aj v jedenástej sezóne po sebe si zahrá v najvyššej súťaži. Historicky najlepším výsledkom je piate miesto zo sezóny 2003/04.

V uplynulej sezóne pôsobil v Slovácku aj náš bývalý hráč Filip Hološko, ktorý však už v klube nepokračuje. Známou tvárou v kádri nášho súpera je útočník Jan Kalabiška, ten v minulosti strieľal góly za Senicu. Kapitánom tímu je Vlastimil Daníček, hlavným trénerom Martin Svědík.

Prípravný zápas ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Slovácko sa začína v utorok 18. júna o 17:00 v Malackách. Cena vstupného bola stanovená na 5 eur. Priamy prenos odvysiela Slovan TV prostredníctvom Youtube.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 9. kola Fortuna ligy 2021/22 FK Senica – ŠK Slovan Bratislava (0:3).
FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 0:3.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Vybav si kartu a nakupuj pohodlne cez internet.
ŠK Slovan Bratislava U21 - MŠK Námestovo 3:0.
Zmena sa týka zápasov s Pohroním a Liptovským Mikulášom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.