Úvod Správy Mládež Belasí s tromi víťazstvami nad DAC

Belasí s tromi víťazstvami nad DAC

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Naši dorastenci a žiaci odohrali počas víkendu záverečné ligové stretnutia v sezóne. Dorastenci vyhrali všetky tri duely s Dunajskou Stredou, starší žiaci absolvovali úspešné zápasy so Spartakom Trnava. Mládežnícka sezóna sa ešte nekončí, starší dorast si v utorok zahrá o Československý pohár so Slaviou Praha a starší žiaci absolvujú finálový turnaj o majstra Slovenska.

Starší dorast (U19) natiahol víťaznú sériu na sedem zápasov a skvelým spôsobom zakončil majstrovskú sezónu. V poslednom kole v Dunajskej Strede dostali priestor aj hráči s nižšou minutážou, vôbec však nesklamali a zo Žitného ostrova si odviezli tri body za víťazstvo 2:1. Slovanisti sa stali majstrami SR v kategórii staršieho dorastu s 11-bodovým náskokom na Trnavu.

V utorok o 13:30 v Skalici odohrajú naši starší dorastenci súboj o Československý pohár s českým majstrom Slaviou Praha. „Tešíme sa, že odohráme takýto prestížny zápas. Poctivo sa pripravujeme a chceme byť úspešní, aby sme na konci sezóny pridali k titulu ešte jednu trofej,“ hovorí tréner Vladimír Gála. Priamy prenos z tohto zápasu budete môcť sledovať TU!

Naši mladší dorastenci v kategórii do 17 rokov (U17) potvrdili skvelú jarnú formu a v poslednom kole zvíťazili nad Dunajskou Stredou hladko rozdielom triedy. V konečnom poradí obsadili belasí druhé miesto. Rovnako pozitívne uzavrel sezónu náš výber U16, ktorý zdolal DAC 2:1. Belasá „šestnástka“ skončila v lige na piatej priečke.

Veľkú drámu so šťastným koncom absolvovali naši starší žiaci (U15), ktorý v záverečnom zápase nadstavby so Spartakom Trnava bojovali o postup na finálový turnaj o majstra Slovenska. Belasým stačil aj bod, no zápas sa pre nich vyvíjal zle, keďže po vlastnom góle prehrávali 0:1. Až tri minúty pred koncom vyrovnal Sebastian Zvara na 1:1, vďaka čomu si slovanisti udržali druhú priečku v poradí nadstavby a postúpili na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia v dňoch 20. – 22. júna v Poprade. Naši mladíci sa postupne stretnú s Prešovom, Trenčínom a Žilinou.

Belasá U14 na záver sezóny doslova zmietla Trnavu vysoko 8:0 a v konečnom poradí nadstavby obsadila druhé miesto.

 

Výsledky mládeže ŠK Slovan počas uplynulého týždňa

Slovan U19 – I. liga staršieho dorastu

33. kolo

DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan 1:2 (1:0) – Lichý, Polakovič

Zostava Slovana: Repiský – Floriš, Tóth, Orság, Majling, Lieskovský, Lavrinčík (46. Lichý), Sopóci (80. Krišica), Sabadoš (60. Habodasz), Polakovič, Dohnanský

 

Slovan U17 – I. liga mladšieho dorastu

33. kolo

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 3:0 (1:0) – Matoš, Rosenberger, Bartoš

Zostava Slovana: Chudík – Mičák, Jur. Lacko, Galovič, Matoš, Rosenberger, Hečko, Hornyák, Palacka, Šoltíšik (62. Bartoš), Kupec

 

Slovan U16 – I. liga mladšieho dorastu

33. kolo

ŠK Slovan – DAC Dunajská Streda 2:1 (1:0) – Kazimír, Menyhárt

Zostava Slovana: S. Mateleha – Turčánik, Mydla, Koseček, Zámečník, Sečanský (61. Demko), Džavoronok (55. Menyhárt), Thorpe (67. R. Haramia), Kazimír (41. Čongrády), Vician, Dornai

 

Slovan U15 – I. liga starších žiakov

10. kolo nadstavbovej časti o titul

ŠK Slovan – Spartak Trnava 1:1 (0:0) – Zvara

Zostava Slovana: Mikoláš – Popik (56. Zvara), Kachnič, Alex, Kozák, M. Trusina (36. S. Nagy), Riznič, Záhon (36. Rehuš), Mišovič, Benko (50. Meszároš), Pištek (50. D. Murár)

 

Slovan U14 – I. liga starších žiakov

10. kolo nadstavbovej časti o titul

ŠK Slovan – Spartak Trnava 8:0 (4:0) – Hipp 3, Masaryk 3, Bordáč, Sikorjak

Zostava Slovana: Horvát – Hipp, Svoboda (27. Lendel), R. Slovák, Šalkovič, Nemeškürti, Sikorjak, Kmeť (50. Ivanics), Bordáč, Balko, Masaryk

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.