Úvod Správy Prípravné zápasy Abena: Máme na čom stavať

Abena: Máme na čom stavať

Obranca Myenty Abena absolvoval v súboji s Komárnom debut v belasom.

Vysoký obranca s číslom 14 na drese vytvoril v úvodnom prípravnom zápase stopérsku dvojicu s Kenanom Bajričom. Myenty Abena si počínal absolútne suverénne a naznačil, že pre Slovan môže byť veľmi platnou posilou.

Samozrejme, konfrontácia s piatym tímom II. ligy ešte nie je reálnou previerkou, môže však veľa napovedať. Veľavravný je fakt, že Abena v Komárne neprehral snáď ani jeden osobný či hlavičkový súboj. Využíval svoj dôraz a zároveň sa prezentoval dobrou rozohrávkou. „Na ihrisku som sa cítil veľmi dobre. Rýchlo som sa zžil so štýlom futbalu, ktorý Slovan produkuje, pretože taká hra sa mi páči. Pre mňa to bol bezproblémový štart v novom klube, od tohto bodu sa môžem odraziť vyššie, chcem byť platnou posilou,“ vyhlásil 24-ročný rodák zo surinamského Paramariba.

Myenty patril k hráčom, ktorí v úvodnom prípravnom zápase odohrali plnú minutáž. Hernú prax z predchádzajúcej sezóny má dostatočnú, takže aj v horúcom počasí a po krátkej letnej pauze nemal žiadne problémy. „Vzadu sa postupne zohrávame a zlepšuje sa naša komunikácia, to je počas zápasov veľmi dôležité. Celkovo hodnotím tento prípravný duel ako dobrú konfrontáciu. Museli sme byť koncentrovaní, pretože vo futbale nikdy nevieš, čo sa stane. Zvíťazili sme, ukázali sme naše silné stránky, myslím si, že je máme na čom stavať.“

Čo je podľa obrancu so skúsenosťami z Eredivisie najdôležitejšie v takýchto zápasoch v úvode letnej prípravy? „Dôležité je uvedomiť si naše silné a slabé stránky. Na silných môžeme stavať, tie zlé musíme do začiatku sezóny odstrániť. Mne ako novému hráčovi ponúkajú prípravné zápasy možnosť zohrať sa s tímom,“ hovorí Myenty Abena.

Naša letná posila trénuje s tímom od prvého dňa letnej prípravy a na svoje prvé dni v belasom zatiaľ len pozitívne slová. Abena si rýchlo zvyká v novom klube, určite mu prospieva aj jeho otvorená povaha. „Cítim sa výborne, som v tíme, ktorý mám rád. Cením si, ako ma všetci v klube privítali. Zatiaľ je všetko fajn a verím, že to tak aj zostane. Získavam hernú sebadôveru a verím, že to bude z mojej strany ešte lepšie. Vždy som chcel bojovať o titul, aj preto som prišiel do Slovana. Je to zatiaľ najväčšia výzva v mojej kariére a nesmierne sa na ňu teším,“ dodal holandský obranca, ktorý sa rád učí nové jazyky a hneď po príchode avizoval, že sa zlepší v slovenčine. Čo hovorí na hodiny slovenského jazyka, ktoré pravidelne absolvujú naši hráči? „Viem o tom a určite budem pravidelne chodiť na lekcie slovenčiny. Chcel by som sa posunúť tak, aby som o niekoľko mesiacov už dokázal poskytnúť celý rozhovor po slovensky. Vnímam to aj ako prejav rešpektu ku klubu a krajine,“ uzavrel Myenty Abena.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.