Úvod Správy Prípravné zápasy Našiel sa Čavrič na pozícii útočníka?

Našiel sa Čavrič na pozícii útočníka?

Aleksandar Čavrič sa v úvodnom prípravnom zápase podieľal na všetkých góloch Slovana.

Belasí majú za sebou úspešný štart do letnej série prípravných zápasov. Na rozbeh sa predstavili v Komárne, ktoré v poslednej sezóne II. ligy obsadilo piate miesto. Naše mužstvo aj bez viacerých stabilných členov zostavy potvrdilo pozíciu favorita, z juhu Slovenska sme si odviezli víťazstvo a prevažne pozitívne dojmy.

„Prvý zápas po prestávke je vždy náročný, k tomu sa pridal ťažký terén a úmorné teplo. Súper patrí k lepším tímom druhej ligy, bolo vidno, že mal veľkú motiváciu a bojoval o čo najlepší možný výsledok. Vždy je dobré, keď zvíťazíš. Som veľmi šťastný, že sme začali prípravu týmto spôsobom. Každý zápas je dôležitý, na každom záleží a najpodstatnejšie je, že aj do novej sezóny sme si preniesli víťaznú mentalitu, ktorá pre nás bola charakteristická v uplynulom ročníku,“ povedal Aleksandar Čavrič po dnešnom zápase.

Do prvého prípravného duelu ešte nezasiahli hráči, ktorí si v júni plnili reprezentačné povinnosti (Greif, Božikov, Holman, Strelec, Šporar) a taktiež trio, ktoré si doliečuje menšie zranenia (de Kamps, Ljubičič, Rabiu). Nekompletné zloženie znamenalo dilemu pre Martina Ševelu pri skladaní mužstva. Na hrote útoku nastúpil Aleksandar Čavrič, v prvom polčase s dvojičkou Rataom, po prestávke sa už Brazílčan zasunul nižšie a „Čaki“ vpredu operoval sám. „Ešte počas pôsobenia v Srbsku a neskôr aj v Belgicku som hrával na poste hrotového útočníka, takže to nie je pre mňa žiadna novinka. Len som hral na tejto pozícii po dlhšej dobe, takže mi chvíľu trvalo, kým som si zvykol. Cítil som sa tam dobre, dal som dva góly, takže vidíte, teraz má Slovan ďalšieho útočníka,“ usmial sa bývalý mládežnícky reprezentant Srbska.

Pre vývoj zápasu bol dôležitý gól belasých zo záveru prvého polčasu. Akciu odštartoval netradične útočným výpadom Kenan Bajrič, pokračoval v nej Dejan Dražič a z odrazenej lopty ťažil Aleksandar Čavrič, ktorý pravačkou z hranice šestnástky namieril krásne do ľavého horného rohu. „V prvom polčase som mal naozaj málo dotykov s loptou. Možno aj preto som sa pri tejto strele ešte viac koncentroval a trafil som to naozaj ideálne. Druhý gól mi nezištne pripravil Moha, tam treba len pochváliť jeho akciu a poďakovať sa za parádnu asistenciu. Predtým som prihral ja Mohovi, potom on mne. Takto to s ním väčšinou býva, máme výbornú komunikáciu a radi prihráme lepšie postavenému spoluhráčovi.“

V druhom polčase si Čavrič navliekol kapitánsku pásku, premiérovo počas pôsobenia v najúspešnejšom slovenskom klube. „Tréner mi cez prestávku povedal, že v druhom polčase budem kapitánom, pretože som z dnešného tímu s výnimkou odchovancov v klube najdlhšie. Možnosť viesť Slovan Bratislava s kapitánskou páskou vnímam ako veľkú česť. Rešpektujem logo klubu, ktoré reprezentujeme, a vždy ho aj rešpektovať budem,“ vyhlásil 25-ročný rodák z Vukovaru.

Belasí majú za sebou 11 dní prípravy a úvodný prípravný zápas. Počas nasledujúceho týždňa pokračujú v letnom drile ďalšími tréningami a v utorok sa v Malackách stretnú so Slováckom (výkop o 17:00). Dnešok splnil očakávania, ktoré mali hráči i realizačný tím. „V počasí ako dnes je potrebné hrať šikovne a držať loptu častejšie než súper. Naozaj ma teší, že sme dnešok zvládli a začali prípravu víťazne. V klube ako Slovan si nemôžeme povedať, že je to „len“ príprava a nezáleží na výsledku. Všetci predsa vieme, za akú značku hráme a vždy musíme ukázať, že sme najlepší na Slovensku. Ideme ďalej makať, ešte nás čaká veľa driny pred ostrým štartom novej sezóny,“ uzavrel Aleksandar Čavrič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.