Úvod Správy Prípravné zápasy Zjednodušenie hry prinieslo výraznejší rozdiel v skóre

Zjednodušenie hry prinieslo výraznejší rozdiel v skóre

Hodnotenie Martina Ševelu po prípravnom zápase KFC Komárno – ŠK Slovan Bratislava (0:3).

Martin Ševela: „Dnešný zápas splnil svoj účel. Máme za sebou desať dní hrubej prípravy s dostatočným tréningovým objemom, čo bolo vidno aj v samotnom zápase, kde hráčov občas nohy či lopta neposlúchali úplne podľa predstáv. V prvom polčase sme hrali v rozostavení 4-4-2, v druhom sme prešli na 4-1-4-1, na hrote útoku sme si vyskúšali Aleksandara Čavriča, ktorý sa dvakrát strelecky presadil a na ďalší gól prihral. Tento duel si zhodnotíme a zanalyzujeme, boli tam dobré veci, na ktorých sa dá stavať, ale aj veci, kde existuje priestor na zlepšenie. Chcem, aby sme hrali jednoduchšie, na jeden-dva dotyky. Hlavne v prvom polčase sme loptu často vozili a hrali sme na príliš veľa dotykov. Po prestávke sme hru zjednodušili, prinútili sme súpera behať bez lopty, z čoho prichádzali šance a góly.

Chceli sme vidieť nových hráčov Myentyho Abenu a Erika Daniela. Myenty pôsobil sebavedomo, bol istý v súbojoch a v rozohrávke, bude to výborná posila. Na Erikovi bol trochu vidieť herný výpadok. Čoskoro sa však aj Erik dostane do potrebného tempa, sám vie, že aj na dnešku môže stavať a som presvedčený, že bude pre nás prínosom. Rovnako nastúpili mladíci Samuel Kozlovský a Marek Rigo, obaja si zastali svoje miesto. Celkovo to dnes v podaní celého mužstva bolo na úvod prípravy solídne, tento zápas nám určite prospel v rámci postupnosti letnej prípravy.“