Úvod Správy Prípravné zápasy Miesto prehnaného tlaku tvrdá práca

Miesto prehnaného tlaku tvrdá práca

Marin Ljubičič v rozhovore na úvod letnej prípravy.

Jedným z dôležitých mužov majstrovského tímu ŠK Slovan bol Marin Ljubičič, ktorý sa po svojom príchode stal pevnou súčasťou základnej zostavy. Chorvátsky stredopoliar zatiaľ trénuje individuálne, už čoskoro sa však pripojí k tímu.

Marin si privodil menšie zranenie v poslednom zápase sezóny so Sereďou, keď musel predčasne striedať. Má menšie problémy v oblasti kolena, ktoré však nie sú vážneho charakteru. „Zatiaľ trénujem individuálne, ale už o pár dní by som mal začať naplno zaberať s mužstvom. Aj počas krátkej pauzy, ktorú sme mali, som absolvoval v Chorvátsku terapie, aby som urýchlil liečbu. Sám som sa bez pričinenia protihráča zranil, sám sa musím čím skôr vrátiť späť,“ pousmial sa Marin Ljubičič.

Skúsený stredopoliar už zažil veľa letných príprav, takže presne vie, čo je v týchto dňoch dôležité. „V každej príprave je dôležité sa aspoň o trochu zlepšiť či už po stránke individuálnej alebo tímovej. Cez leto urobí každý tím krok dopredu a v novej sezóne nám nebude stačiť na úspech to, čo v predošlej. Nevadí nám, že dovolenka bola kratšia. Práve naopak, tešíme sa, že sme opäť v tréningovom rytme a myslíme na výzvy, ktoré sú pred nami.“

S Marinom sme sa rozprávali na brífingu s médiami, kde prítomných novinárov zaujímalo, či hráči cítia tlak, čo sa týka cieľov v novej sezóne. Náš hráč všetko uviedol na pravú mieru. „Prirodzene, všetci chceme byť v novej sezóne úspešní. Nepripúšťame si však prehnaný tlak. Nemá zmysel dostávať seba samých pod tlak nejakými vyhláseniami. Zastávam názor, že prospešnejšie je tvrdo pracovať a miesto rečí sa sústrediť na výkony. Rečami zápas nevyhráte, skutkami áno. Samozrejme, keď už príde zápas, tak cítime zdravé napätie a očakávanie, teraz však máme k dispozícii štyri týždne, ktoré musíme využiť naozaj na maximum. Až potom môžeme rozprávať o cieľoch,“ hovorí 30-ročný rodák z Metkoviča.

„Verím, že nás v novej sezóne bude čakať veľa zápasov, na vyššiu záťaž sa treba aj kondične pripraviť. Nemôžeme si dovoliť urobiť chybu alebo niečo zanedbať. Preto tvrdo trénujeme a snažíme sa čo najlepšie pripraviť na to, čo nás čaká,“ uzavrel Marin Ljubičič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.