Úvod Správy Reprezentácia Debut v reprezentačnom áčku s parádnym gólom

Debut v reprezentačnom áčku s parádnym gólom

Dávid Holman zažil výnimočný debut v maďarskom reprezentačnom áčku.

Má na konte viacero zápasov v maďarských mládežníckych výberoch, na debut v prvom tíme však zatiaľ čakal. Dočkal sa dnes v kvalifikačnom zápase v Azerbajdžane a trénerovi Rossimu sa za dôveru odvďačil priam dokonale. Dávid Holman si pri debute v reprezentácii zároveň aj otvoril strelecký účet.

Náš ofenzívny stredopoliar prišiel na ihrisko v 58. minúte za stavu 2:0 pre Maďarov. A potreboval len trinásť minút na to, aby sa strelecky presadil. Dávid si v 71. minúte prebral prihrávku na pravom kraji šestnástky, posunul si loptu pred seba a pravačkou trafil prudko a presne pod brvno. Brankár nemal šancu.

Jeho gól bol dôležitý aj z pohľadu vývoja zápasu, pretože vrátil Maďarom dvojgólový náskok, ktorý si už udržali. Naši južní susedia sú so šiestimi bodmi na čele kvalifikačnej E-skupiny, kde o postup na ME 2020 bojuje aj slovenská reprezentácia.

Po zápase sme sa na linke Bratislava – Baku spojili s Dávidom Holmanom, ktorý neskrýval nadšenie. „Splnil sa mi jeden z futbalových snov. Celý život som pracoval na tom, aby som raz zažil takéto okamihy. Emócie sú naozaj silné. Teším sa z debutu, z gólu a taktiež z víťazstva tímu. Tento deň mi dodáva ohromnú motiváciu, musím ale zostať na zemi a naďalej tvrdo pracovať,“ povedal 26-ročný stredopoliar. Pri svojom góle prudkou strelou takmer roztrhol sieť. „Dostal som peknú prihrávku do šestnástky, vyšiel mi prvý dotyk a potom už som len jednoducho vystrelil. Všetko sa zbehlo rýchlo. Po zápase som si pozrel opakovaný záber gólu a povedal som si, že bol teda naozaj pekný (úsmev). Je skvelé skórovať hneď pri debute v reprezentácii,“ doplnil Dávid Holman.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Žan Medved v rozhovore po zápase so Sereďou.
Názory trénerov po zápase 10. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď (3:0).
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Sereďou 3:0.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.