Úvod Správy Mládež Starší dorast majstrom Slovenska!

Starší dorast majstrom Slovenska!

Majstrovská sezóna ŠK Slovan pokračuje.

Pri príležitosti storočnice majstrami všade, kde sa to len na domácej scéne dá. V sezóne 2018/19 získalo majstrovský titul naše A-mužstvo i ženy, juniorka postúpila do II. ligy a skvelú bodku napísali starší dorastenci (U19). Tí dnes definitívne dosiahli majstrovskú definitívu.

Belasí v predposlednom kole privítali Nitru a ak nechceli brať ohľad na výsledok súbežne hraného zápasu Žilina – Trnava, potrebovali zvíťaziť. Naši mladíci zvládli svoju úlohu s prehľadom. Veľmi im pomohol rýchly úvodný gól Filipa Lichého, ktorý sa presadil už v šiestej minúte stretnutia. Následne sa blysol Patrik Haramia, ktorý nádherným presným zásahom zvýšil na 2:0. A keď Denis Potoma gólom „do šatne“ upravil na rozdiel triedy, bolo jasné, že majstrovské oslavy sú blízko.

Po prestávke si slovanisti nenechali vziať zápas z rúk a zásluhou Martina Majlinga ešte upravili na konečných 4:0. Zverenci Vladimíra Gálu majú ako lídri súťaže nedostihnuteľný osembodový náskok na druhú Trnavu.

ŠK Slovan získal v kategórii U19 prvý titul od sezóny 2013/14. Ziskom titulu sme si vybojovali miestenku v budúcoročnej mládežníckej Lige majstrov.

„Som nesmierne rád, že sme už dnes rozhodli o titule. Klub prežíva výnimočný rok a my sme chceli tiež prispieť k oslavám storočnice. Titul si veľmi ceníme, cesta k nemu nebola jednoduchá, no teraz sa môžeme radovať, ligu sme vyhrali zaslúžene. Dnes mám jeden veľký šťastný deň, a myslím si, že niečo podobné prežívajú aj chalani v tíme. Je to odmena pre nás všetkých. Titul je zásluhou chalanov, ktorí celý rok odvádzali skvelú robotu, taktiež ďakujem za skvelú prácu môjmu asistentovi, kondičnému trénerovi, trénerovi brankárov i celému realizačnému tímu,“ vyhlásil tréner U19 Vladimír Gála.

Belasí zvládli dnešný zápas na výbornú. Situáciu mali vo svojich rukách a vôbec sa nemuseli pozerať na vývoj zápasu Trnavy, ktorá mimochodom prehrala v Žiline 0:4. „Nechceli sme si pripúšťať tlak, no pred zápasom tam bola aj isté napätie, hralo sa o veľa. Veľmi nám pomohol rýchly gól, ktorý nás upokojil. Napriek výraznému rozdielu v skóre to nebol ľahký duel, Nitra stále hrozila a mala aj šance.“

 

Belasých čaká v budúcej sezóne prestížna mládežnícka Liga majstrov. Medzinárodná konfrontácia môže byť pre mladých futbalistov skvelou skúsenosťou. „V mládežníckej Lige majstrov môžu nastúpiť traja hráči, ktorí teraz končia v staršom doraste. Zvyšok kádra budú tvoriť mladí chalani z tohtoročného výberu U17,“ hovorí tréner majstrovského výberu.

Vladimír Gála patrí k najúspešnejším mládežníckym trénerom na Slovensku. S rôznymi mládežníckymi výbermi ŠK Slovan získal svoj piaty titul. „Tento titul je špecifický, pretože výber U19 je pomyselnou výstavnou skriňou každej akadémie. Pre mňa je to zatiaľ trénerský vrchol. Ďakujem vedeniu klubu za to, že podporuje našu akadémiu a vytvára nám výborné podmienky na výchovu mladých hráčov,“ uzavrel Vladimír Gála. 

 

ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra 4:0 (3:0)

Góly: 6. Lichý, 33. P. Haramia, 45. Potoma, 73. Majling

Zostava Slovana: Trnovský – Valentín, Čech, Habodasz, Majling, Hornyák, Lavrinčík (83. Dohnanský), Jackuliak, Potoma, P. Haramia (87. Tóth), Lichý

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Na dnešnom zápase bude vo fanshope na námestí Tehelného poľa prebiehať TOTÁLNY VÝPREDAJ, zľavy až do -80%.

Neprehliadnite

Spúšťame predaj vstupeniek na osemfinále.
Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.