Úvod Správy Reprezentácia Greifov debut, Božikov a Šporar s plnou minutážou

Greifov debut, Božikov a Šporar s plnou minutážou

Prehľad vystúpení belasých v reprezentačných dresoch.

V piatok sa odohrali prvé zápasy kvalifikácie na ME 2020 v rámci júnového asociačného termínu a taktiež pokračovali medzinárodné prípravné stretnutia. ŠK Slovan mal v piatkových dueloch trojnásobné zastúpenie.

Debut v reprezentačnom „áčku“ včera absolvoval Dominik Greif. Naša brankárska jednotka odchytala druhý polčas v zápase Slovensko – Jordánsko. Dominik bol súčasťou víťazného obratu Slovákov z 0:1 na konečných 5:1. Vážnejšie zákroky vytiahnuť nemusel, no podobne ako v klube, aj v reprezentácii zostal maximálne koncentrovaný a spoľahlivo zasiahol pri všetkých situáciách v slovenskom pokutovom území. Slovákov čaká kvalifikačný duel v Azerbajdžane, na ten však už Domino po zúžení nominácie nepocestuje.

Vasil Božikov odohral plnú minutáž v kvalifikačnom zápase Česko – Bulharsko. Náš kapitán patril k najlepším Bulharom na ihrisku, v prvom polčase na bránkovej čiare zachránil mužstvo pred inkasovaným gólom. Bulhari zápas výborne rozohrali, v tretej minúte sa ujali vedenia, po dvoch zásahoch disponovaného Schicka však v Prahe prehrali 1:2. V tabuľke A-skupiny im s dvomi bodmi patrí štvrtá priečka.

Andraž Šporar nastúpil na hrote slovinského útoku v súboji Rakúsko – Slovinsko. Rakúšania mali počas väčšiny duelu viac z hry a po prestávke sa ujali vedenia. Najlepší strelec belasých sa v závere dostal do šance na vyrovnanie, hlavičkou však nenamieril do priestoru rakúskej brány. Slovinci sú v tabuľke G-skupiny na piatom mieste.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava ´B´3:1.