Úvod Správy Prípravné zápasy Na štarte prípravy radosť z futbalu

Na štarte prípravy radosť z futbalu

Jurij Medveděv sa už nevedel dočkať začiatku letnej prípravy.

V stredu absolvovali belasí prvý tréning letnej prípravy, ktorá bude vzhľadom na skorý začiatok novej sezóny krátka, no dostatočne intenzívna. Do prípravy od úvodu naskočil aj Jurij Medveděv, ktorý mal pôvodne koncom mája absolvovať operačný zákrok, situácia sa však zmenila.

Dvadsaťdvaročný obranca sa zranil v domácom zápase so Žilinou. Nasledovať mal operačný zákrok s kratšou dobou rekonvalescencie, aby stihol štart letnej prípravy. Verdikt lekárov na predoperačných vyšetreniach však zmenil celú situáciu. „Na predoperačnej kontrole mi lekár povedal, že by trvalo minimálne dva mesiace, kým by som mohol začať naplno trénovať. Vynechal by som celú letnú prípravu aj úvodné zápasy novej sezóny. Keďže to nie je operácia, ktorá je momentálne nevyhnutná, rozhodli sme sa aj po porade s vedením klubu posunúť operačný zákroku na zimu. Tam už bude aj viac času na rekonvalescenciu,“ hovorí Jurij Medveděv.

Pri operácii mali Jurijovi odstrániť úlomky z lakťa, ktorý mal zlomený ešte pred rokom. „Teraz môžem naplno hrať a ísť do súbojov, v tréningoch nemám žiadne obmedzenia. Operáciu som zamýšľal skôr smerom do budúcna, pričom aj ja sám som prejavil vôľu posunúť ju na zimu, pretože nechcem prísť o úvod sezóny. Potrebujem absolvovať kompletnú letnú prípravu a chcem Slovanu pomôcť v európskych pohároch i v ligových zápasoch. Ruka je v poriadku a verím, že to tak aj zostane.“

V stredu popoludní odštartovali belasí po krátkych dovolenkách letnú prípravu. Viacerým z nich napriek krátkemu oddychu už futbal chýbal. „Veľmi som sa tešil. Futbal milujem, už som chcel cítiť ten kontakt s loptou. Na prípravu máme mesiac, čo nie je taká dlhá doba. Zatiaľ ešte nie sme v kompletnom zložení, pretože chýbajú reprezentanti a hráči, ktorí si doliečujú zranenia. Prvé dni sú predovšetkým o tom, aby sme nabehli na kondičnú stránku,“ vyhlásil rodák z Kazachstanu s českým občianstvom.

Po prvom tréningu mali hráči aj mimofutbalový program. Viacerí si na Tehelnom poli vychutnali veľkolepý koncert kapely Kabát, ktorý prilákal na štadión cez 26 000 divákov. „V prakticky každom českom klube, kde som pôsobil, sa v šatni pred zápasom i po ňom púšťal Kabát. Počúvam ich odmalička, Pepa Vojtek je pán spevák. Koncert bol fantastický. Keď som počul, že na štadióne je cez 26 000 divákov, tak som si prial, aby sme sa cez 20-tisicícovú hranicu dostali aj na našich zápasoch. Bolo by to úžasné.“

Jurij Medveděv zažil zaujímavú sezónu 2018/19. Premiérovo počas pôsobenia v belasom sa prepracoval do základnej zostavy, kde podával stabilné výkony. Má na konte jeden titul s Viktoriou Plzeň (2014/15), no ten so Slovanom si cení oveľa viac. „V Plzni som hral prakticky len pohárové zápasy, takže tento titul si cením určite viac. Sezónu vnímam pozitívne, keď som dostal šancu, tak som sa jej chopil a snáď som tiež prispel k tímovému úspechu. Aj v novej sezóne sa chcem naďalej zlepšovať v rôznych malých detailoch a byť prospešný pre tím,“ pokračoval bývalý mládežnícky reprezentant Česka.

Do prípravy naskočili dvaja novici – Erik Daniel a Myenty Abena. Čakalo ich už špeciálne privítanie? „Zatiaľ nie, ale keď už prídu všetci hráči, určite si ich v kabíne vychutnáme,“ uzavrel Jurij Medveděv.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Stiahnite si bulletin na dnešný zápas.
Dôležité informácie pred sobotňajším zápasom.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.