Úvod Správy Prípravné zápasy Belasí začali letnú prípravu

Belasí začali letnú prípravu

Dnes sa hráči zišli na prvom tréningu letnej prípravy.

Belasí dnes ako prví zo všetkých tímov Fortuna ligy začali prípravu na sezónu 2019/20. Počnúc dneškom odštartovali hráči individuálnu prípravu.

Na prvom zraze ešte nebol k dispozícii kompletný káder. Päť hráčov má reprezentačné povinnosti, ďalší sa z dôvodu doliečovania si zranení z minulej sezóny pripoja až v priebehu týždňa. Kompletný tím okrem reprezentantov bude naplno zarezávať od začiatku budúceho týždňa.

„Dnes začíname individuálnu prípravu, od začiatku ďalšieho týždňa bude mužstvo zarezávať v kompletnom zložení, samozrejme okrem reprezentantov. Oddnes s nami začína trénovať Erik Daniel a prípravu odštartovala aj nová posila Myenty Abena. Aktuálne rokujeme s poľským Lechom Poznaň o ukončení hosťovania Vernona de Marca, ktorý by sa mal taktiež zapojiť do letnej prípravy s naším mužstvom. Zároveň pracujeme na príchode talentovaného ofenzívneho hráča, reprezentanta svojej krajiny v kategórii do 21 rokov. Jeho príchod chceme uzavrieť v najbližších dňoch,“ povedal športový riaditeľ klubu Richard Trutz. S tímom po návrate z hosťovania v Šamoríne dnes trénoval aj brankár Matúš Ružinský. 

„Snažíme sa posilniť na poste ľavého krajného obrancu, aby sme aj túto pozíciu mali zdvojenú. Na testy prišiel Francúz Ibrahima Savane, po futbalovej stránke bol veľmi zaujímavý, no neprešiel fyzickými testami a nesplnil v nich parametre, ktoré máme stanovené na pozíciu ľavého krajného obrancu. Jasne sme si zadefinovali, že podpíšeme len hráča, ktorý spĺňa kvalitatívne i fyzické atribúty,“ pokračoval Richard Trutz.

Päť hráčov si plní reprezentačné povinnosti (Vasil Božikov, Dominik Greif, Dávid Holman, David Strelec a Andraž Šporar), niektorí si ešte doliečujú zranenia z minulej sezóny.  Aj preto je ostrý štart naplánovaný na začiatok budúceho týždňa. „Intenzívne som komunikoval s Marinom Ljubičičom, ktorý pre zranenie nedohral posledný zápas sezóny. Marin absolvuje v rodnom Chorvátsku liečbu a rehabilitáciu poraneného kolena, ešte má naplánované procedúry, takže do prípravy sa zapojí v pondelok. Pozitívne je, že Marinov zdravotný stav sa vyvíja veľmi dobre. Rovnako Joeri de Kamps si doliečoval zranenie v hornej časti tela, po individuálnej príprave v Holandsku bude oddnes pracovať s našimi kondičnými trénermi a fyzioterapeutmi,“ vyhlásil športový riaditeľ klubu. Až počas budúceho týždňa sa k tímu pripojí aj Ibrahim Rabiu.

„Po skončení sezóny staršieho dorastu, ktorý bojuje o titul a účasť v Lige majstrov, sa k prvému tímu pripoja aj niektorí končiaci dorastenci. Z hosťovania v Petržalke sme stiahli Samuela Kozlovského, ktorý s nami tiež začne postupne trénovať. Myslíme aj na našu juniorku, ktorá po krátkej dovolenke začne prípravu na druhú ligu. Hráči, ktorí budú v širšom kádri prvého tímu, budú určite hrávať aj druhú ligu za našu juniorku,“ uzavrel Richard Trutz.

 

Program prípravných zápasov ŠK Slovan Bratislava: 

15. jún o 14:30: KFC Komárno – ŠK Slovan (v Komárne)

18. jún o 17:00: ŠK Slovan – 1. FC Slovácko (v Malackách)

22. jún o 18:00: ŠK Slovan – Baník Ostrava (na Pasienkoch)

25. jún o 16:00: ŠK Slovan – Bohemians 1905 (na Pasienkoch)

30. jún o 18:00: ŠK Slovan – Slavia Praha (na Tehelnom poli)

3. júl o 18:00: ŠK Slovan – SKN St. Pölten (na Pasienkoch)

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Bulletin na dnešný zápas ŠK Slovan Bratislava - Besiktas JK.
Prinášame organizačné pokyny pre deti zo základných škôl a futbalových klubov, ktoré sa zúčastnia na dnešnom zápase.
Čo odznelo pred zápasom ŠK Slovan Bratislava – Besiktas JK.

Neprehliadnite

ŠK Slovan ponúka deťom možnosť navštíviť zápas s Besiktasom.
Viete, aký je najjednoduchší spôsob ako si zakúpiť vstupenky na zápasy Slovana? Cez mobilnú aplikáciu ticketmedia.
Už túto nedeľu o 18.00 h sa odohrá najväčšie slovenské derby Slovan - Trnava na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.