Úvod Správy Fortuna liga Sezóna pozitívnej zmeny

Sezóna pozitívnej zmeny

Aleksandar Čavrič bol druhýkrát po sebe v najlepšej jedenástke sezóny Fortuna ligy.

V súčasnom kádri patrí k služobne najstarším hráčom, s prvým tímom dlhšie trénujú len odchovanec Dominik Greif a Joeri de Kamps. Aleksandar Čavrič sa od svojho príchodu v septembri 2016 stal neodmysliteľnou súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu. So Slovanom získal dva Slovenské poháre a v tejto sezóne aj vytúžený titul.

Okrem tímového úspechu ho potešilo aj individuálne ocenenie. Druhý rok po sebe bol vyhlásený za najlepšieho pravého krídelníka súťaže a je súčasťou Jedenástky sezóny Fortuna ligy. „V prvom rade ďakujem spoluhráčom, bez nich by som žiadnu cenu nedostal. Nie je jednoduché dostať sa dva roky po sebe do najlepšej jedenástky súťaže, preto si cenu veľmi vážim,“ hovoril „Čaki“ bezprostredne po slávnostnom vyhlásení výsledkov ankety.

V prebiehajúcej sezóne strelil vo všetkých súťažiach päť gólov a pripísal si osem asistencií. „Moje štatistiky neboli až také dobré, v ročníku 2017/18 som bol produktívnejší. V priebehu tejto sezóny som sa však veľmi zmenil. Snažil som sa hrať viac pre tím a byť platnejší napríklad aj pri defenzívnej činnosti. Chceme hrať futbal, pri ktorom celé mužstvo útočí i bráni. A ak chceme byť úspešní, musím ako ofenzívne ladený hráč vypomôcť obrane. Prioritou je tímový úspech, ktorému som podriadil štýl svojej hry,“ vyhlásil 25-ročný krídelník.

„Zároveň je však dôležité gólmi a asistenciami pomáhať tímu k víťazstvám. Verím, že v budúcej sezóne už to do seba všetko zapadne – že strelím viac gólov a pridám viac asistencií a zároveň budem svojou hrou platný pre celý tím,“ doplnil bývalý mládežnícky reprezentant Srbska.

V novej sezóne získa Aleksandar Čavrič veľmi dobrú konkurenciu na svoj post. Zajtra sa totiž Erik Daniel stane oficiálne hráčom Slovana Bratislava a s mužstvom už začne letnú prípravu. „Ak necítiš tlak, tak je ťažké sa zlepšovať. Konkurenciu v podobe príchodu Erika Daniela len vítam. Myslím si, že to bude dobré pre nás oboch a taktiež pre celý Slovan.“

Ako sme už spomenuli, len dvaja hráči sú súčasťou A-tímu dlhšie než Aleksandar Čavrič. V Slovane už strávil tri sezóny a ku klubu i mestu si stihol vytvoriť silný vzťah. „Slovan a Bratislavu vnímam ako svoj druhý domov. Cítim sa tu naozaj výborne. Zvlášť táto sezóna bola výnimočná. Splnilo sa mi niečo, po čo som tak veľmi túžil, a to získať titul so Slovanom na Tehelnom poli. Zároveň sme mali doteraz jednoznačne najkvalitnejší káder. Ak jeden hráč vypadol, tak to ani nebolo cítiť, pretože iný ho nahradil adekvátnou kvalitou,“ hovorí rodák z chorvátskeho Vukovaru, ktorý však v mládežníckych kategóriách reprezentoval Srbsko. Do srbského reprezentačného „áčka“ nevedie v silnej konkurencii ľahká cesta, no „Čaki“ bol k nominácii až nečakane blízko. „Podľa mojich informácií som bol blízko k tomu, aby ma v júnovom termíne povolali do reprezentácie. Rád by som sa tam v budúcnosti dostal, vedie k tomu však len tvrdá práca v klube. Miesto reprezentácie tak plánujem po sezóne krátku dovolenku, pôjdem domov za rodinou a na pár dní k moru do Chorvátska. Dovolenka nebude dlhá, tých pár dní oddychu využijem na načerpanie síl na novú sezónu,“ uzavrel Aleksandar Čavrič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Bulletin na dnešný zápas ŠK Slovan Bratislava - Besiktas JK.
Prinášame organizačné pokyny pre deti zo základných škôl a futbalových klubov, ktoré sa zúčastnia na dnešnom zápase.
Čo odznelo pred zápasom ŠK Slovan Bratislava – Besiktas JK.

Neprehliadnite

ŠK Slovan ponúka deťom možnosť navštíviť zápas s Besiktasom.
Viete, aký je najjednoduchší spôsob ako si zakúpiť vstupenky na zápasy Slovana? Cez mobilnú aplikáciu ticketmedia.
Už túto nedeľu o 18.00 h sa odohrá najväčšie slovenské derby Slovan - Trnava na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.