Úvod Správy Reprezentácia Belasí si predĺžia sezónu

Belasí si predĺžia sezónu

Päť hráčov z prvého tímu bude mať reprezentačné povinnosti.

V závere sezóny je na programe druhý asociačný termín v roku 2019, ktorý prinesie ďalšie zápasy kvalifikácie na ME 2020. Sezónu si predĺžia piati hráči ŠK Slovan. Už tradične smerujú do reprezentácií Vasil Božikov, Dávid Holman a Andraž Šporar. V reprezentačnom „áčku“ Slovenska je premiérovo Dominik Greif a v nominácii Slovenska do 21 rokov je David Strelec. 

Vasil Božikov je stálicou bulharskej reprezentácie, v národnom tíme má na konte 21 zápasov a v marcovom zápase s Kosovom si pripísal aj premiérový presný zásah. Náš kapitán nechýba vo výbere nového trénera a niekdajšieho známeho futbalistu Krasimira Balakova. Bulharov čakajú dva kvalifikačné duely – 7. júna sa predstavia v Česku a 10. júna privítajú Kosovo.

Dominik Greif bol v posledných dvoch nomináciách slovenského reprezentačného „áčka“ v pozícii náhradníka, v júni bude mať šancu odchytať svoj prvý zápas za elitný výber. Najlepší brankár Fortuna ligy 2018/19 je v 29-člennom výbere Pavla Hapala, ktorý sa po prípravnom zápase s Jordánskom (7. júna) zúži na 23 hráčov, ktorí budú môcť zasiahnuť do kvalifikačného duelu v Azerbajdžane (11. júna).

Dávid Holman sa pod trénerom Marcom Rossim vrátil do maďarskej reprezentácie a nechýba ani v najnovšej nominácii. Náš ofenzívny stredopoliar, ktorý v sezóne 2018/19 strelil v lige 6 gólov a pripísal si 3 asistencie, je vo výbere Maďarska na kvalifikačné zápasy s Azerbajdžanom (8. júna) a Walesom (11. júna).

Andraž Šporar po najlepšej sezóne v kariére nemôže chýbať v slovinskom elitnom výbere. Najlepší strelec našej ligy v sezóne 2018/19 strelil celkom 35 gólov. Je už stabilnou súčasťou slovinskej reprezentácie, v marcovom zápase s Izraelom si otvoril strelecký účet v národnom tíme. Slovincov čakajú dva kvalifikačné súboje, 7. júna sa predstavia v Rakúsku a 10. júna v Lotyšsku.

David Strelec je opäť v nominácii Slovenska do 21 rokov na júnové prípravné zápasy. Slováci sa 6. júna stretnú s Arménskom (v Žiari nad Hronom) a s Českom (9. júna v Zell am See). 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.
Hlasovať môžete do stredy 1. apríla.
Vernon de Marco pozdravil našich fanúšikov.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.