Úvod Správy Reprezentácia Belasí si predĺžia sezónu

Belasí si predĺžia sezónu

Päť hráčov z prvého tímu bude mať reprezentačné povinnosti.

V závere sezóny je na programe druhý asociačný termín v roku 2019, ktorý prinesie ďalšie zápasy kvalifikácie na ME 2020. Sezónu si predĺžia piati hráči ŠK Slovan. Už tradične smerujú do reprezentácií Vasil Božikov, Dávid Holman a Andraž Šporar. V reprezentačnom „áčku“ Slovenska je premiérovo Dominik Greif a v nominácii Slovenska do 21 rokov je David Strelec. 

Vasil Božikov je stálicou bulharskej reprezentácie, v národnom tíme má na konte 21 zápasov a v marcovom zápase s Kosovom si pripísal aj premiérový presný zásah. Náš kapitán nechýba vo výbere nového trénera a niekdajšieho známeho futbalistu Krasimira Balakova. Bulharov čakajú dva kvalifikačné duely – 7. júna sa predstavia v Česku a 10. júna privítajú Kosovo.

Dominik Greif bol v posledných dvoch nomináciách slovenského reprezentačného „áčka“ v pozícii náhradníka, v júni bude mať šancu odchytať svoj prvý zápas za elitný výber. Najlepší brankár Fortuna ligy 2018/19 je v 29-člennom výbere Pavla Hapala, ktorý sa po prípravnom zápase s Jordánskom (7. júna) zúži na 23 hráčov, ktorí budú môcť zasiahnuť do kvalifikačného duelu v Azerbajdžane (11. júna).

Dávid Holman sa pod trénerom Marcom Rossim vrátil do maďarskej reprezentácie a nechýba ani v najnovšej nominácii. Náš ofenzívny stredopoliar, ktorý v sezóne 2018/19 strelil v lige 6 gólov a pripísal si 3 asistencie, je vo výbere Maďarska na kvalifikačné zápasy s Azerbajdžanom (8. júna) a Walesom (11. júna).

Andraž Šporar po najlepšej sezóne v kariére nemôže chýbať v slovinskom elitnom výbere. Najlepší strelec našej ligy v sezóne 2018/19 strelil celkom 35 gólov. Je už stabilnou súčasťou slovinskej reprezentácie, v marcovom zápase s Izraelom si otvoril strelecký účet v národnom tíme. Slovincov čakajú dva kvalifikačné súboje, 7. júna sa predstavia v Rakúsku a 10. júna v Lotyšsku.

David Strelec je opäť v nominácii Slovenska do 21 rokov na júnové prípravné zápasy. Slováci sa 6. júna stretnú s Arménskom (v Žiari nad Hronom) a s Českom (9. júna v Zell am See). 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Žan Medved v rozhovore po zápase so Sereďou.
Názory trénerov po zápase 10. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď (3:0).
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Sereďou 3:0.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.