Úvod Správy Juniori Juniorka dosiahla métu 100 strelených gólov

Juniorka dosiahla métu 100 strelených gólov

Juniori Slovana Bratislava zvíťazili nad Pezinkom 5:1.

Naši juniori ani po definitíve postupu do II. ligy nepoľavili a počas víkendu si pripísali ďalšie víťazstvo. V 28. kole III. ligy Bratislava deklasovali Pezinok vysoko 5:1, pričom hetrikom sa blysol Adam Brodziansky. Po góle si pripísali Martin Schlossár i dorastenec Dominik Dohnanský.

V teplom počasí sa zápas rozbiehal postupne, skóre sa menilo až v 24. minúte a úvodné slovo mali belasí. Kapitán Rigo našiel pekným centrom na pravej strane šestnástky Brodzianskeho, ktorý prehodil vybiehajúceho brankára Pezinka – 1:0. Hostia sa nenechali ľahko zlomiť a do prestávky vyrovnali. Valientovi vyšla v strede poľa technická finta a prudkou strelou k žrdi prekonal Rybára – 1:1.

V druhom polčase už naši juniori pretavili hernú prevahu aj do gólov. Vedenia sa opäť ujali v 62. minúte, keď Rigo priťukol loptu Schlossárovi a ten z prvej trafil spoza obrancu presne k pravej žrdi – 2:1. O štyri minúty vyšla belasým nádherná akcia. Hermann vysunul vpravo Brodzianskeho, ten si loptu hodil okolo obrancu na stred a strelou do protipohybu brankára nezadržateľne upravil na 3:1. V 77. minúte slovanisti napádali rozohrávku súpera, získali loptu, Rigo nasadil obrancovi „jasličky“ a Brodziansky dosiahol hetrik – 4:1. Na konečných 5:1 upravil v závere striedajúci Dohnanský, ktorý zužitkoval prečíslenie dvoch proti jednému.

Zverenci Jána Kozáka ml. si pripísali 23. víťazstvo v sezóne, na konte majú 74 bodov a strelili už 104 gólov. Súťaž vyhrajú s výrazným náskokom, druhá Rača stráca dve kolá pred koncom 16 bodov.

Najbližšie sa naši juniori predstavia vo Vajnoroch, kde sa bude hrať v sobotu 1. júna o 17:30.

„Už v prvom polčase sme mali štyri-päť vyložených šancí, napriek tomu bolo 1:1, keď súper skóroval zo svojej prvej vážnejšej príležitosti po peknej akcii. Som rád, že po posledných dueloch s Ivankou pri Dunaji či v Malackách, keď sme boli cez prestávku v podobnej situácii, chalani zvládli druhý polčas na výbornú. Boli trpezliví, hrali kombinačne, v tempe a ukázali, že sa poučili z posledných duelov. Celkovo môžem vysloviť spokojnosť. Veľakrát sme mali problém s efektivitou, teraz sa teším, že Adam Brodziansky strelil hetrik, keď pohotovo vyriešil svoje príležitosti. Pochvala však patrí celému mužstvu za kolektívny výkon,“ vyhlásil tréner tímu Ján Kozák ml.

„Po úvodnom góle sme mali šance na zvýšenie náskoku, nedokázali sme ich však využiť a súper nás potrestal vyrovnávajúcom zásahom do šatne. Cez prestávku sme si povedali veci, ktoré sme v druhom polčase dodržali. Dali sme ďalšie štyri góly a súpera sme už prakticky do ničoho nepustili,“ zhodnotil zápas Adam Brodziansky, ktorý sa blysol hetrikom. „Všetky tri góly som dal po pekných prihrávkach, takže vďaka patrí aj chalanom a taktiež trénerovi, ktorý mi dáva priestor na krídle a odvďačil som sa mu tým najlepším možným spôsobom. Ak si dobre pamätám, doteraz posledný hetrik som dal ako 17-ročný ešte v mladšom doraste. Teším sa z hetriku i víťazstva. Teraz sa koncentrujeme na posledné dva zápasy sezóny, chceme ich vyhrať a udržať si našu neporaziteľnosť,“ uzavrel Adam Brodziansky.

ŠK Slovan Bratislava juniori – PŠC Pezinok 5:1 (1:1)

Góly: 24., 66. a 77. Brodziansky, 62. Schlossár, 83. Dohnanský – 42. Valient

Žltá karta: 39. Fronc (Slovan juniori)

Rozhodovali: Lauer – Hegedüs, Srna

Návšteva: 80 divákov

Slovan juniori: Rybár – Kočík (79. Lieskovský), Mašulovič, Petráš, Hubert – Schlossár, Fronc (76. Jak. Lacko) – Brodziansky, Rigo, Hermann – F. Nagy (76. Dohnanský)

Pezinok: Maluniak – Kratochvíl (46. Mikunda), Hulák, Srnánek, Rajníc (62. Pavúk), Wurst, Tábora, Hulák, Guľaš, Varga, Valient