Úvod Správy Fortuna liga Ratao: Vážim si, že mi Slovan dal šancu

Ratao: Vážim si, že mi Slovan dal šancu

Brazílsky ofenzívny univerzál si v poslednom zápase sezóny otvoril svoj strelecký účet v belasom.

Pre hravého, ofenzívne ladeného Brazílčana mala sezóna 2018/19 krásny záver. Po neľahkom období, keď ho počas pôsobenia na Ukrajine trápili zranenia, prišiel počas zimy do Slovana, kde sa postupne zotavil a je súčasťou majstrovského tímu. V poslednom kole si pripísal premiéru v základnej zostave, ktorú ozdobil presným zásahom.

Rafael Ratao nastúpil na pozícii podhrotového hráča, snažil sa dopĺňať Andraža Šporara. Keďže hral v základnej zostave po dlhšej dobe, tak potreboval chvíľu na to, aby sa dostal do potrebného tempa. Ukázal však svoj nesporný potenciál a pre ofenzívu belasých môže byť prínosom. „V prvom polčase som sa trochu ťažšie rozbiehal, od začiatku som nastúpil naozaj po dlhšej dobe. Každou minútou som sa však cítil lepšie. Vážim si, že mi tréner dal príležitosť v základnej zostave. Rovnako sa teším z prvého gólu v belasom. Andraž mi po rohu loptu perfektne posunul hlavou pred bránu, už nebolo náročné namieriť do siete,“ hovoril Ratao po stretnutí.

Aké dostal úlohy od trénera? „Pred zápasom si ma vzal bokom a povedal mi, aby som bol pokojný a predovšetkým si užil tento zápas. Zdôrazňoval mi, že na vlastnej polovici mám hrať jednoduchšie, a vpredu si zase mám dovoliť v súbojoch jeden na jedného.“

V zime prišiel z ukrajinskej Zorje Luhansk na polročné hosťovanie s opciou. Vedenie klubu sa s ukrajinskou stranou dohodlo na predĺžení hosťovania, takže brazílskeho ofenzívneho univerzála by sme v belasom mali vidieť aj v novej sezóne. „Úplne rozumiem, že klub zatiaľ radšej zvolil hosťovanie. Na Ukrajine ma trápili zdravotné problémy, neprežíval som ľahké obdobie. Od príchodu do Slovana je však všetko lepšie. Veľmi si vážim šancu, ktorú mi belasí dali. Teraz je to len na mne – musím tvrdo trénovať a ďalej na sebe pracovať, aby som ukázal kvalitu a zaslúžil si nosiť tento dres.“

Aj „Rafa,“ ako ho spoluhráči prezývajú, si po stretnutí poťažkal majstrovskú trofej. Tá mala preňho špeciálnu príchuť. „Získal svoj prvý titul v profesionálnej kariére. Veľmi si ho vážim, aj keď som v prvom tíme zatiaľ neodohral veľa zápasov. Keď sa však pozriem na fanúšikov, ktorí s nami nadšene oslavovali a stojím na Tehelnom poli, tak som naozaj poctený, že môžem byť súčasťou tejto veľkej veci,“ hovorí odchovanec akadémie slávneho Sao Paulo.

Okrem pekných futbalových chvíľ prežíva Ratao aj radostné obdobie v súkromnom živote. Hneď po góle si dal loptu pod dres, a je jasné, čo znamenalo toto gesto. „S partnerkou čakáme bábätko, budeme mať dievčatko. Mojím gestom po góle som chcel ukázať, že prichádza nový život a že sa už teším, keď sa dcérka narodí,“ uzavrel Ratao. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Stiahnite si bulletin na dnešný zápas.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.