Úvod Správy Niké liga Víťazná bodka za majstrovskou sezónou

Víťazná bodka za majstrovskou sezónou

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil nad Sereďou 3:1.

Belasí mali výborný vstup do zápasu a už v piatej minúte sa ujali vedenia. Apau prenikol po pravej strane a ideálne prihral do stredu šestnástky Dražičovi, ktorý prudkou strelou nedal brankárovi šancu – 1:0. Zakrátko mohol Andraž Šporar zvýšiť náš náskok, keď v šestnástke odstavil od lopty Susa a išiel sám na Nwolokora. Skúsil to po zemi popri brankárovi, ten zasiahol ľavou rukou a podržal svoj tím. Nasledovala fáza hry bez väčších príležitostí, hostia naďalej usilovne bránili, pričom naša defenzíva bola prakticky bez práce. Vzruch priniesla v 34. min hlavička Božikova, ktorá letela tesne nad. Vzápätí prešiel Šporar po ľavej strane a dával do stredu Dražičovi, pred ním stiahol loptu Nwolokor.

Po prestávke sa hra mierne otvorila, čo prinieslo ďalšie góly. V 55. min vyrovnal Andraž Šporar strelecký rekord Róberta Semeníka. Andraž bol faulovaný v šestnástke a sám prudkou strelou k pravej žrdi prekonal Nwolokora – 2:0. O tri minúty prihral Šporar do stredu šestnástky Apauovi, ten sa obtočil okolo obrancu a vyslal prudkú strelu, brankár vyrazil. Hostia sa v 65. min vrátili do zápasu, keď Menich po centri z rohu hlavičkoval k žrdi – 2:1. Belasí už o tri minúty opäť viedli o dva góly. Center Holmana na bližšiu žrď predĺžil Šporar hlavou za seba a Ratao si otvoril strelecký účet v belasom – 3:1. Na posledných 15 minút nastúpil v rámci svojho rozlúčkového zápasu aj Róbert Vittek, ktorý vytvoril útočné duo s Andražom Šporarom.

ŠK Slovan Bratislava – ŠKF Sereď 3:1 (1:0)

Góly: 4. Dražič, 55. Šporar (z 11 m), 68. Ratao – 65. Menich

Žlté karty: 89. Šporar - 19. Baez, 41. Michalík, 54. Nwolokor, 89. Menich

Rozhodovali: P. Hrčka – D. Hrčka, Chládek

Návšteva: 11 330 divákov

Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič (51. Guzmics) – Čavrič (86. Potoma), Ratao (75. Vittek), Holman, Dražič - Šporar

Sereď: Nwolokor – Sus, Michalík, Menich, Hučko – Ventúra, Baez (63. Pankaričan) – Morong (62. Lačný), Bilas, Iván (82. Ulrich)  – Špehar