Úvod Správy Fortuna liga Čím Šatan v hokeji, tým Vittek vo futbale

Čím Šatan v hokeji, tým Vittek vo futbale

Dominik Greif o rozlúčke Róberta Vitteka i poslednom zápase sezóny.

Keď Róbert Vittek strieľal góly za Norimberg, začínal Dominik Greif chodiť na základnú školu. Neskôr sa stretli v jednom tíme ako spoluhráči, čo si náš mladý brankár nesmierne váži. Viac prezradil v zaujímavom rozhovore.

Dnes ste absolvovali posledný tréning v sezóne, čo v kabíne rezonuje pred záverečným ligovým duelom?

Chceme sa so sezónou rozlúčiť tým najlepším spôsobom, čiže peknou hrou a víťazstvom. Ďalej si prajeme, aby Andraž prekonal strelecký rekord a Robo Vittek strelil gól, ktorým by sa dostal na métu sto presných zásahov za Slovan. Verím, že príde čo najviac fanúšikov, aby si mohli užiť odovzdávanie trofeje a taktiež aby sa mohli rozlúčiť s Robom, ktorý si to zaslúži za všetko, čo odviedol nielen pre Slovan.

S tímom od stredy trénuje aj Róbert Vittek, ktorý po takmer roku opäť zavítal do hráčskej kabíny. Ako vnímaš jeho návrat do tréningu a piatkovú rozlúčku?

Sme si blízki na ihrisku i mimo neho, už pred pár dňami sme si písali a veľmi som sa tešil, že sa k nám opäť nachvíľu pripojí. Som veľmi rád, že dostane príležitosť dôstojne sa rozlúčiť s veľkým futbalom i Tehelným poľom. Bol vzorom pre veľa detí, ktoré sa ho snažili napodobniť a byť ako on. Dovolím si povedať, že napríklad svojimi gólmi na majstrovstvách sveta priviedol k futbalu veľa mladých ľudí. Určite si zaslúži takúto rozlúčku.

Čím je Róbert Vittek pre brankára najnebezpečnejší, aká je jeho najväčšia prednosť?

Keď sa hovorí, že Šatan je tichý zabijak v hokeji, tak Vittek je tichý zabijak vo futbale. Na stredajšom tréningu sme v rámci modelovaného zápasu hrali v jednom tíme. Mali sme loptu a v tej chvíli som fyzioterapeutke Sandre Pribilovej povedal, že nech sa pozrie, veď ten Robo len stojí vpredu. A ani nie o päť sekúnd dostal Robo loptu presne tam, kde stál, a zasunul ju do brány. Vždy ho zdobil výber miesta a pokoj v zakončení. Veľmi si prajem, aby dal zajtra aspoň jeden gól a dosiahol stovku zásahov v Slovane.

V čase, keď si ešte len začínal základnú školu, strieľal už „Viťo“ góly za nemecký Norimberg. Ako si v tom čase vnímal jeho osobnosť?

Nikdy nezabudnem na chvíle, keď som ako mladý chalan oslavoval jeho góly proti Talianom. V tom čase som si nepomyslel, že si raz s ním zahrám v jednom tíme. Niekedy sa nad tým človek pozastaví, keď si pomyslí, kam sa dostal a s kým sa stretol. V tom čase bol pre mňa hviezda. Nie že by teraz nebol, ale už ho skôr vnímam ako úplne normálneho chalana z Bratislavy. O známych ľuďoch sa veľa píše. Keď niekoho takého osobne spoznáte, rýchlo zistíte, že často sa o ňom napíšu nepravdy a je vám to až na smiech, pretože skutočnosť je úplne iná. Som rád, že som Roba mohol spoznať z tej skutočnej ľudskej stránky, cítim sa poctený, že sa stal súčasťou môjho života.  

Môžeme od posledného zápasu sezóny očakávať otvorenejší futbal? My už máme istý zisk titulu, Sereď je v pokojných vodách, oba tímy strelili v posledných dueloch veľa gólov...

Áno, očakávam otvorenejší zápas. Sereď zažila ako nováčik úžasnú sezónu, nielenže sa zachránila, ale ešte sa aj prebojovala do hornej šestky. My už máme dlhšie v rukách titul a posledný zápas a oslavy si chceme čo najviac užiť. Nedá mi ešte raz nespomenúť Roba Vitteka. Prajem si, aby to bol preňho taký deň ako v utorok pre Ladislava Nagya. Bol by som rád, ak by to dopadlo podobne, aby Robo zažil takú rozlúčku ako Ladislav Nagy, ktorý v poslednom zápase kariéry premenil rozhodujúci nájazd. Bolo by to krásne.

 

Vstupenky na piatkový zápas sú v predaji on-line na Ticketmedia.sk a taktiež v deň zápasu od 17:30

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Bulletin na dnešný zápas ŠK Slovan Bratislava - Besiktas JK.
Prinášame organizačné pokyny pre deti zo základných škôl a futbalových klubov, ktoré sa zúčastnia na dnešnom zápase.
Čo odznelo pred zápasom ŠK Slovan Bratislava – Besiktas JK.

Neprehliadnite

ŠK Slovan ponúka deťom možnosť navštíviť zápas s Besiktasom.
Viete, aký je najjednoduchší spôsob ako si zakúpiť vstupenky na zápasy Slovana? Cez mobilnú aplikáciu ticketmedia.
Už túto nedeľu o 18.00 h sa odohrá najväčšie slovenské derby Slovan - Trnava na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.