Úvod Správy Fortuna liga Čaká ho operácia, stihne však začiatok prípravy

Čaká ho operácia, stihne však začiatok prípravy

Jurij Medveděv utrpel v zápase so Žilinou zranenie, mal by však stihnúť začiatok letnej prípravy.

Najprv dávka futbalového šťastia, potom veľkej smoly. Tak by sa dal zhrnúť sobotňajší zápas v podaní Jurija Medveděva. V tretej minúte si totiž center z jeho kopačky zrazil obranca Anang na brvno a po dorážke Andraža Šporara sa belasí ujali vedenia. Zakrátko však musel nútene striedať po súboji s protihráčom, z ktorého si odniesol zranenie lakťa.

„Išiel som do sklzu v obrannom súboji, zasiahol som loptu a dopadol som na trávnik. Keď ma protihráč preskakoval, tak mi štupľami kopačky nešťastne prešiel po lakti. Bola to príšerná bolesť, trafil totiž lakeť, ktorý som mal zlomený minulé leto po autonehode. V tej chvíli sa mi pred očami premietli všetky tie nepríjemné okamihy, začal som sa potiť a točila sa mi hlava, takmer som odpadol. Preto som hneď striedal,“ vrátil sa 22-ročný obranca k nepríjemným okamihom z piatej minúty duelu so Žilinou.

Jurij okamžite striedal. Po stretnutí síce ešte prišiel medzi fanúšikov na námestí štadióna, potom sa však už rozbehol kolotoč vyšetrení vrátane röntgenu. „Dostal som úder do rovnakého lakťa, ktorý som mal zlomený. Zostali mi tam ešte úlomky, ktoré sa posúvajú po každom náraze a tlačia na nerv. Teraz lakeť zlomený nemám, ale spolu s lekármi sme sa zhodli, že bude lepšie, keď podstúpim operáciu, kde mi odstránia úlomky.“

Po vydarenej jarnej časti je to pre niekdajšieho mládežníckeho reprezentanta Česka nepríjemné zakončenie sezóny. Na druhej strane je lepšie podstúpiť operáciu teraz a vyriešiť problém, než zbytočne riskovať. „Ak by som nešiel na operáciu, tak by hrozilo, že sa podobný problém zopakuje. A to určite nechcem. Preto sme sa s lekármi zhodli, že to bude najlepšie riešenie. Operáciu by som mal absolvovať v najbližších dňoch,“ doplnil Jurij Medveděv.

Tímu tak nebude k dispozícii v závere sezóny, no dôležité je, že stihne začiatok letnej prípravy. „Samozrejme ma mrzí, že vynechám posledné dva zápasy, no kľúčové je, že budem fit na štarte letnej prípravy. Po operácii začnem s rekonvalescenciou a ak všetko pôjde dobre, naskočím hneď do prvého tréningu prípravy.“

Jurij by rád aspoň „v civile“ stihol majstrovské oslavy, ktoré sú na Tehelnom poli naplánované 24. mája v rámci posledného ligového zápasu so Sereďou. „Už som premýšľal nad tým, či po operácii budem môcť prísť na Tehelné pole a zažiť majstrovské oslavy. Verím, že to vyjde a budem môcť byť pri preberaní majstrovskej trofeje.“

Náš obranca si cení podporu od fanúšikov, ktorí mu prajú skoré uzdravenie. „Chcel by som sa poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí mi písali správy na sociálne siete. Budem sa snažiť čo najskôr uzdraviť a robiť im radosť na ihrisku.“

Pred operáciou má Jurij nariadený od lekárov absolútny pokoj od futbalu, a chvíľu voľného času si kráti aj návštevami zápasov majstrovstiev sveta v hokeji. Navštívil všetky doterajšie zápasy ruského tímu. Jurij sa narodil v Kazachstane, má ruskú národnosť a české občianstvo. Komu na turnaji fandí? „Fandím Rusom. Mám veľmi rád hokej a snažím sa pozrieť si naživo zápasy Ruska, pretože takých top hokejistov neuvidím na vlastné oči každý deň,“ uzavrel Jurij Medveděv.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Myenty Abena bol gólovým hrdinom belasých v súboji s PAOK FC.
Predzápasový rozhovor s Andražom Šporarom.
ŠK Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase play off Európskej ligy UEFA 2019/2020 na Tehelnom poli nad gréckym PAOK FC 1:0. Víťazný gól strelil Myenty Abena.

Neprehliadnite

ŠK Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase play off Európskej ligy UEFA 2019/2020 na Tehelnom poli nad gréckym PAOK FC 1:0. Víťazný gól strelil Myenty Abena.
Jedinečná príležitosť vychutnať si zápas play-off Európskej ligy zo svojho SKYBOXU.
V nedeľu 15. septembra o 18:00 h sa odohrá na Tehelnom poli najväčšie slovenské derby so Spartakom Trnava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.