Úvod Správy Mládež Starší dorast zvýšil náskok na čele, skvelý obrat U15 v derby

Starší dorast zvýšil náskok na čele, skvelý obrat U15 v derby

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Mládežnícke výbery ŠK Slovan mali počas uplynulého týždňa nabitý program. Belasí odohrali viacero výborných zápasov a pokračujú v dobrej jarnej fazóne.

Dva dôležité zápasy odohrali naši starší dorastenci (U19), ktorí v závere sezóny bojujú s Trnavou o majstrovský titul. Belasí najprv doma zdolali Podbrezovú 2:0 a v nedeľu uspeli aj na horúcej pôde v Trenčíne, kde triumfovali 4:2. A keďže Trnava prehrala v Dunajskej Strede, je náskok našej U19 už šesťbodový. Spartak však má ešte zápas k dobru, kľúčový je však fakt, že naša U19 má situáciu vo svojich rukách.

„V Trenčíne to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom sme herne dominovali a boli sme mimoriadne efektívni v zakončení. Určitý zlom nastal v 50. minúty, keď musel Strelec po tvrdej zrážke so stopérom Trenčína striedať. Trenčín vycítil šancu, kým my sme len ťažko hľadali spôsob ako dotiahnuť duel do víťazného konca. Súper skorigoval na 4:2 a enormne sa snažil o vyrovnanie, viac sme mu však svojím držaním lopty nedovolili. Zvládli sme veľmi ťažký zápas, ktorý mohol veľa napovedať. Som rád, že situáciu teraz máme vo svojich rukách, Trnava však má zápas k dobru a preto musíme zostať nohami na zemi. Do konca zostávajú štyri kolá, ideme krok po kroku za splnením nášho cieľa,“ zhodnotil tréner U19 Vladimír Gála.

Ďalší duel odohrá naša U19 už dnes, keď sa na Akadémii ŠK Slovan stretne s Tatranom Prešov. Úvodný výkop je o 15:30.

Výborne hrá na jar aj mladší dorast (U17), ktorý počas víkendu vyhral v Podbrezovej rozdielom triedy. Do streleckej formy sa po zimnom príchode postupne dostáva kanonier Adam Matoš, ktorý k víťazstvu prispel dvomi presnými zásahmi. Zverenci Szilárda Németha sú v tabuľke na druhom mieste s deväťbodovou stratou na Žilinu.

Nešťastný duel odohrala na Horehroní belasá U16, ktorá sa v druhom polčase ujala vedenia po góle Petra Dornaia. Podbrezová však vyrovnala z pokutového kopu a v poslednej minúte napokon strhla víťazstvo na svoju stranu. Zverenci Michala Suchomela sa v tabuľke nachádzajú na šiestom mieste.

Perfektný obrat v derby so Spartakom Trnava predviedli naši starší žiaci (U15). Tí v Trnave prehrávali po 23 minútach už 0:3, napriek tomu sa nevzdali a ukázali bojovné srdce. Štyrmi gólmi otočili skóre a z ihriska najväčšieho rivala si odviezli tri body! Zverenci Ľubomíra Kordaniča sú v tabuľke nadstavby tretí s minimálnou stratou lídra.

Výber U14 zvíťazil v derby vysoko 4:0, v tabuľke nadstavby je taktiež na druhom mieste. Mladší žiaci (U13) doma neudržali náskok a remizovali so Spartakom 2:2, tím U12 prehral v derby 5:7.

29. kolo

AS Trenčín – ŠK Slovan 2:4 (1:4) – Strelec 2, Čech, Jackuliak

Zostava Slovana: Trnovský - Valentín, Čech, Habodasz, Tóth, Lavrinčík, Lichý, P. Haramia, Potoma (84. Dohnanský), Jackuliak (90. Sopóci), Strelec (50. Hornyák)

28. kolo

ŠK Slovan – Železiarne Podbrezová 2:0 (0:0) – Habodasz, Strelec

Zostava Slovana: Trnovský – Majling (67. Valentín), Čech, Habodasz, Tóth, Lavrinčík, Lichý, P. Haramia, Potoma (90. Švihel), Jackuliak (83. Dohnanský), Strelec