Úvod Správy Niké liga Aj pre hráčov Tehelné pole veľkou zmenou

Aj pre hráčov Tehelné pole veľkou zmenou

Dávid Holman strelil v zápase so Žilinou svoj šiesty gól v sezóne.

V troch zo štyroch posledných zápasov, v ktorých bol v základnej zostave, sa strelecky presadil. Dávid Holman hrá v nadstavbe Fortuna ligy v dobrej forme, čo potvrdil aj presným zásahom do siete Žiliny. Zdá sa, že sa stáva špecialistom na tohto súpera – proti Žiline nastúpil v našej lige päťkrát a dal tri góly.

„Sobotňajší zápas som si skutočne užíval. Na ihrisku som sa cítil výborne a túžil som hrať celých deväťdesiat minút, rešpektujem však rozhodnutie trénera i to, že priestor dostali ďalší hráči. Snažil som sa odviesť maximum pre Slovan a tiež som chcel svojím výkonom prispieť k dôstojným oslavám storočnice. Teším sa, že sa mi opäť podarilo skórovať,“ hovoril Dávid Holman po stretnutí.

Náš ofenzívny stredopoliar sa strelecky presadil po peknej prihrávke Arťom Suchockého z ľavého krídla. Dávid sa v sklze oprel do lopty a efektne ju napálil pod brvno žilinskej brány. „Snažil som sa nájsť si priestor okolo bieleho bodu. Arťom mi poslal perfektnú prihrávku, loptu som trafil v sklze a pekne zapadla pod brvno. Pekný gól, vďaka patrí aj Arťomovi za asistenciu. Pre mňa je každý gól špeciálny. Keď dáte gól na Tehelnom poli a fanúšikovia vyvolávajú vaše meno, tak máte doslova zimomriavky. A zároveň hrám na ofenzívnom poste, no nie som hrotový útočník, preto s vážim každý presný zásah, ktorým pomôžem mužstvu.“

Člen maďarského reprezentačného výberu si proti Žiline otvoril druhú desiatku ligových gólov v belasom drese. Aj vďaka jeho presného zásahu belasí natiahli víťaznú šnúru v súbojoch so Žilinčanmi na päť duelov. Vyhrali všetky štyri tohtosezónne vzájomné zápasy pri výbornom skóre 15:3.

Zaujímavé je, že v troch zo štyroch posledných zápasov, v ktorom bol Slovan vedený ako domáci tím (dva sa hrali na Pasienkoch, jeden v Myjave a jeden na Tehelnom poli), sme Žiline dali minimálne päť gólov! Dva razy to bolo šesť presných zásahov (6:0 a 6:2), raz päť (5:2).

„Klub oslavuje 100 rokov a sobota bola významná pre nás i fanúšikov. Preto sme veľmi radi, že sme im dokázali dať ku klubovému jubileu takéto dominantné víťazstvo a šesť gólov v sieti súpera,“ vyhlásil Dávid Holman.

Na Tehelnom poli sme vyhrali všetkých päť doterajších duelov a to pri skvelom skóre 18:6. Belasí dávajú doma priemerne 3,6 gólu na zápas a ofenzívnym futbalom lákajú ľudí na tribúny. Na Žilinu prišlo viac než 12 000 divákov, čo je aj vzhľadom na prebiehajúci hokejový šampionát fantastické číslo. A ešte lepšie je, že spolu s kotlom fandil celý štadión. „Pre futbalistu je podpora z tribún veľmi dôležitá. Myslím si, že hovorím za každého v tíme, keď poviem, že aj nám sa hrá teraz úplne inak než na Pasienkoch. Tam to bolo aj pre nás naozaj náročné. Teraz sa nám oveľa lepšie, čerpáme energiu z tribún a aj preto podľa mňa podávame lepšie výkony a dávame viac gólov. Spoločne sme silnejší,“ uzavrel Dávid Holman.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.