Úvod Správy Fortuna liga Aj pre hráčov Tehelné pole veľkou zmenou

Aj pre hráčov Tehelné pole veľkou zmenou

Dávid Holman strelil v zápase so Žilinou svoj šiesty gól v sezóne.

V troch zo štyroch posledných zápasov, v ktorých bol v základnej zostave, sa strelecky presadil. Dávid Holman hrá v nadstavbe Fortuna ligy v dobrej forme, čo potvrdil aj presným zásahom do siete Žiliny. Zdá sa, že sa stáva špecialistom na tohto súpera – proti Žiline nastúpil v našej lige päťkrát a dal tri góly.

„Sobotňajší zápas som si skutočne užíval. Na ihrisku som sa cítil výborne a túžil som hrať celých deväťdesiat minút, rešpektujem však rozhodnutie trénera i to, že priestor dostali ďalší hráči. Snažil som sa odviesť maximum pre Slovan a tiež som chcel svojím výkonom prispieť k dôstojným oslavám storočnice. Teším sa, že sa mi opäť podarilo skórovať,“ hovoril Dávid Holman po stretnutí.

Náš ofenzívny stredopoliar sa strelecky presadil po peknej prihrávke Arťom Suchockého z ľavého krídla. Dávid sa v sklze oprel do lopty a efektne ju napálil pod brvno žilinskej brány. „Snažil som sa nájsť si priestor okolo bieleho bodu. Arťom mi poslal perfektnú prihrávku, loptu som trafil v sklze a pekne zapadla pod brvno. Pekný gól, vďaka patrí aj Arťomovi za asistenciu. Pre mňa je každý gól špeciálny. Keď dáte gól na Tehelnom poli a fanúšikovia vyvolávajú vaše meno, tak máte doslova zimomriavky. A zároveň hrám na ofenzívnom poste, no nie som hrotový útočník, preto s vážim každý presný zásah, ktorým pomôžem mužstvu.“

Člen maďarského reprezentačného výberu si proti Žiline otvoril druhú desiatku ligových gólov v belasom drese. Aj vďaka jeho presného zásahu belasí natiahli víťaznú šnúru v súbojoch so Žilinčanmi na päť duelov. Vyhrali všetky štyri tohtosezónne vzájomné zápasy pri výbornom skóre 15:3.

Zaujímavé je, že v troch zo štyroch posledných zápasov, v ktorom bol Slovan vedený ako domáci tím (dva sa hrali na Pasienkoch, jeden v Myjave a jeden na Tehelnom poli), sme Žiline dali minimálne päť gólov! Dva razy to bolo šesť presných zásahov (6:0 a 6:2), raz päť (5:2).

„Klub oslavuje 100 rokov a sobota bola významná pre nás i fanúšikov. Preto sme veľmi radi, že sme im dokázali dať ku klubovému jubileu takéto dominantné víťazstvo a šesť gólov v sieti súpera,“ vyhlásil Dávid Holman.

Na Tehelnom poli sme vyhrali všetkých päť doterajších duelov a to pri skvelom skóre 18:6. Belasí dávajú doma priemerne 3,6 gólu na zápas a ofenzívnym futbalom lákajú ľudí na tribúny. Na Žilinu prišlo viac než 12 000 divákov, čo je aj vzhľadom na prebiehajúci hokejový šampionát fantastické číslo. A ešte lepšie je, že spolu s kotlom fandil celý štadión. „Pre futbalistu je podpora z tribún veľmi dôležitá. Myslím si, že hovorím za každého v tíme, keď poviem, že aj nám sa hrá teraz úplne inak než na Pasienkoch. Tam to bolo aj pre nás naozaj náročné. Teraz sa nám oveľa lepšie, čerpáme energiu z tribún a aj preto podľa mňa podávame lepšie výkony a dávame viac gólov. Spoločne sme silnejší,“ uzavrel Dávid Holman.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Myenty Abena v rozhovore po zápase s Hartbergom.
Hodnotenie Martina Ševelu po prípravnom zápase ŠK Slovan Bratislava – TSV Hartberg (4:0).
ŠK Slovan v prípravnom zápase zvíťazil nad rakúskym tímom TSV Hartberg 4:0.

Neprehliadnite

Zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov s FK Sutjeska Nikšič odohráme v stredu 10. júla o 20:15.
V novej sezóne bude nastupovať na domácich zápasoch na Tehelnom poli v bielych bielych dresoch s belasým lemom, zlatými doplnkami a novým logom „bieli jastrabi“.
ŠK Slovan vstúpi do sezóny 2019/2020 v nových dresoch.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.