Úvod Správy Niké liga V Bratislave už pohár PVP i kapitán Alexander Horváth

V Bratislave už pohár PVP i kapitán Alexander Horváth

ŠK Slovan hostí na oslavách storočnice veľmi vzácnu návštevu.

Oficiálne oslavy storočnice a päťdesiateho výročia zisku PVP si zaslúžia aj výnimočných hostí. ŠK Slovan získal do trvalej držby priamu repliku pohára PVP z roku 1969, ktorú oficiálne predstavíme v rámci slávnostného ceremoniálu pred zápasom so Žilinou a prístupná bude po zápase na námestí štadióna. Na hraciu plochu prídu všetci hráči z tímu, ktorý získal PVP a rodinní príslušníci hráčov, ktorí sa tohto dňa žiaľ nedožili.

Klub oficiálne pozval aj kapitána vtedajšieho víťazného tímu Alexandra Horvátha, ktorý dlhodobo žije v Belgicku. Pán Horváth pozvanie prijal a v piatok podvečer spolu s manželkou priletel na viedenské letisko, odkiaľ sa následne presunul do Bratislavy. Na letisku čakali zástupcovia Slovana, ktorí pána Horvátha a jeho manželku oficiálne privítali.

„Som príjemne prekvapený a potešený z pozvania klubu a tohto srdečného privítania. Do Bratislavy sa vraciam po desiatich rokoch a som veľmi zvedavý predovšetkým na nový štadión na Tehelnom poli. Veľa ľudí o mne hovorí ako o legende. Ja sa za ňu však nepovažujem. Ako hráč som len robil to, čo bolo treba, či už pre ľudí alebo pre klub,“ povedal Alexander Horváth krátko po prílete.

Sleduje aj z Belgicka výkony Slovana Bratislava? „Často sme si telefonovali a vymieňali správy s Jánom Zlochom, ktorý už bohužiaľ nie je medzi nami. Sem-tam mi dokonca aj poslal noviny, pokiaľ sa v Slovane či v reprezentácii stalo niečo výnimočné. Teraz som v telefonickom kontakte s Ivanom Hrdličkom, ten mi vždy dá komentár o tom, ako hrá Slovan.“

Kapitán víťazov PVP symbolicky privedie svoj tím na trávnik Tehelného poľa v rámci slávnostného ceremoniálu. Na hracej ploche bude vystavená trofej za triumf v PVP, a ako prví sa jej dotknú práve hráči, ktorí ju vybojovali. „Aj keby na to človek nechcel myslieť, tak nikdy nezabudne finále z Bazileja. Víťazstvo v PVP je nezameniteľné. Klubu som k výročiu priniesol fotografie a taktiež jedno prekvapenie k PVP. Mal som dohodu s Jánom Zlochom, ktorý začal niečo tvoriť spoločne s dcérou, ja a manželka sme na ich prácu nadviazali. Uvidíte sami, čo to bude, ale bude to dobré. Už sa veľmi teším na to, ako zajtra opäť uvidím túto cennú trofej, ktorú sme získali pre Slovan Bratislava,“ dodal Alexander Horváth.

Klub získal priamu repliku PVP

ŠK Slovan na zápase so Žilinou oficiálne predstaví trofej pre víťaza PVP. „Slovan po zisku PVP získal na pamiatku malý pohár, ten originálny zostal na UEFA. Oslovili sme UEFA so žiadosťou o poskytnutie priamej repliky. Bol to dlhý proces, treba poďakovať najmä kolegom p. Kramaričovi a p. Romanovi, ktorí z veľkej miery zabezpečili tento proces a dotiahli ho do úspešného konca. Pohár prišiel do Bratislavy pred mesiacom, zatiaľ zostal skrytý a predstavíme ho až v sobotu na oslavách storočnice,“ vyhlásil marketingový riaditeľ ŠK Slovan Tomáš Straka.

Po zápase bude pohár PVP vystavený vo fanzóne na námestí štadióna. V akej forme sa s ním môžu fanúšikovia potešiť? „Veríme, že už samotný pohľad na jednu z najvýznamnejších európskych pohárových trofejí, ktorú získal aj Slovan Bratislava, vnesie pocit hrdosti do sŕdc slovanistov. Z pohľadu klubu je tento pohár významnou cennosťou, ktorú chceme neskôr umiestniť do Siene slávy. Fanúšikovia budú mať možnosť pristaviť sa pri pohári v približne metrovej vzdialenosti a urobiť si fotografiu. Žiadnym spôsobom nechceme pohár znehodnotiť a chceme zabrániť jeho poškodeniu, preto nebude možné sa pohára dotýkať. Toto privilégium budú mať len hráči, ktorí pohár vybojovali v roku 1969,“ dodal Tomáš Straka.

Vstupenky na zápas ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina s pestrým sprievodným programom si môžete zakúpiť on-line na Ticketmedia.sk alebo v priestoroch cash-less na Tehelnom poli v deň zápasu od 13:30.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.