Úvod Správy Niké liga Storočnica a Tehelné pole tou najlepšou motiváciou

Storočnica a Tehelné pole tou najlepšou motiváciou

David Strelec v rozhovore pred zápasom so Žilinou.

Do konca sezóny zostávajú tri kolá, o titule pre belasých je už dávnejšie rozhodnuté, no najbližšia sobota bude pre každého slovanistu dôležitá. V rámci osláv storočnice totiž v sobotu o 15:00 privítame na Tehelnom poli Žilinu a je jasné, že takýto dôležitý deň chceme ozdobiť víťazstvom.

„Po dvoch dueloch bez bodového zisku sme opäť hladní po víťazstvách. Máme veľkú motiváciu udržať si stopercentnú bilanciu na novom Tehelnom poli. Uvedomujeme si význam tohto zápasu, keďže je súčasťou osláv storočnice a ako tím urobíme všetko pre to, aby sme zaplnený štadión potešili pekným futbalom a úspešným výsledkom. Všetci v kabíne myslíme len na víťazstvo a s touto myšlienkou sa niesli tréningy počas celého týždňa,“ povedal najmladší člen nášho tímu David Strelec.

Stretnú sa dva najúspešnejšie kluby novodobej histórie slovenského futbalu, a zároveň líder súťaže s priebežne štvrtým tímom ligovej tabuľky. Žilinčania prehrali posledných päť zápasov a skomplikovali si situáciu v boji o pohárovú Európu. Body potrebujú ako soľ. „Pre oboch to bude dôležitý zápas. My máme tú najlepšiu motiváciu - oslavu storočnice a Tehelné pole. Žilina zase hrá o miestenku v pohárovej Európe. Myslím si, že Žilinčania neprídu brániť a budú sa snažiť hrať futbal. Aj my sa snažíme hrať ofenzívne, takže to môže byť atraktívny duel pre fanúšikov.“

Pre Davida Strelca už zrejme všetky ďalšie zápasy so Žilinou budú mať prívlastky „špeciálne,“ a to z jednoduchého dôvodu. V decembri 2018 si práve v domácom súboji so žlto-zelenými otvoril svoj strelecký účet vo Fortuna lige, keď krátko po príchode na ihrisko zvyšoval už na 5:0 v prospech belasých. „Na tento deň nezabudnem do konca života. Som veľmi rád, že sa mi ešte ako 17-ročnému podarilo otvoriť si strelecký účet v najvyššej súťaži. Zároveň to bol posledný zápas na Pasienkoch a posledný gól Slovana na tomto štadióne, takže je tam veľa zaujímavých symbolík,“ vyhlásil odchovanec nášho klubu.

Slovan a Žilina sú tradiční rivali, a to aj na mládežníckej úrovni. Aké spomienky ma David na doterajšie merania síl s týmto súperom v mládežníckych kategóriách? „Pozitívne. Zápasy so Žilinou sú vždy náročné, ale zväčša sa mi proti nim darí a dávam góly. Verím, že nejaké presné zásahy ešte proti tomuto súperovi pridám aj na seniorskej úrovni. V tíme súpera mám viacerých kamarátov z reprezentácie do 21 rokov, teším sa, že sa stretneme a podáme si ruky, na ihrisku si však nič nedarujeme." 

Úvod roka 2019 bol pre náš mladý talent plný udalostí. V marci si pripísal premiéru v základnej zostave a následne podpísal profesionálnu zmluvu. Celkom má na konte 12 ligových štartov, dal v nich 2 góly. V Ružomberku a taktiež počas tohto týždňa proti Podbrezovej zároveň pomohol našej U19, do ktorej vekovo spadá a ktorá bojuje o majstrovský titul.

V stredajšom súboji U19 s Podbrezovou odohral David plných 90 minút a v samom závere gólom uzavrel skóre na 2:0 v prospech belasých. „Zápasy s U19 mi padli vhod a sú dobré pre môj ďalší rozvoj. Pre mňa je zápas najlepším spôsobom na to, ako sa ďalej zdokonaľovať a zlepšovať. Je len na rozhodnutí trénerov, v ktorých zápasoch ešte pomôžem staršiemu dorastu v boji o titul. Bolo by pekné, ak by sme sa ako klub tešili v tejto sezóne z dvoch majstrovských titulov,“ zaprial si mládežnícky reprezentant Slovenska. Náš starší dorast je päť kôl pred koncom lídrom súťaže s trojbodovým náskokom na Trnavu, ktorá však má zápas k dobru.

A ako David vníma toto obdobie, počas ktorého postupne zbiera štarty vo Fortuna lige a získava neoceniteľné skúsenosti pri svojom futbalovom raste? „Je to obdobie, ktoré si užívam, zároveň však neustále na sebe pracujem, pretože viem, že sa musím naďalej zlepšovať. Som rád, že môžem byť súčasťou Slovana Bratislava a že môžem hrať za tento klub. Viem, že konkurencia v tíme je silná a na tréningoch vydávam zo seba maximum, aby som si u trénera zaslúžil ďalšie a ďalšie šance priamo v súťažných dueloch,“ uzavrel David Strelec.

Zdroj foto: TASR, Miro Gasidlo

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.