Úvod Správy Fortuna liga Musíme dať hlavy hore a pripraviť sa na najbližší významný zápas

Musíme dať hlavy hore a pripraviť sa na najbližší významný zápas

Marin Ljubičič v rozhovore po zápase v Ružomberku.

Prvýkrát po 13 mesiacoch sa stalo, že belasí prehrali dva zápasy po sebe. Aj táto štatistika ilustruje, akú výnimočnú sezónu prežívame. Dnešný duel v Ružomberku výsledkovo nevyšiel podľa predstáv, už o týždeň sa však môžu všetci slovanisti tešiť na veľkú udalosť – a síce oslavu storočnice v zápase so Žilinou.

Fanúšikovia, ktorí si našli cestu na tribúny ružomberského štadióna (nechýbali medzi nimi ani priaznivci Slovana), určite neoľutovali. V nevľúdnom chladnom a veternom počasí s pocitovou teplotou okolo nuly ich obe mužstvá zahriali množstvom ofenzívnych akcií. Bola splnená základná podmienka – a síce, že oba tímy chceli hrať futbal. A opäť sa ukázalo, že slovenská liga dokáže ponúknuť atraktívne duely.

„Vstup do zápasu nám vyšiel výborne, rýchlo sme sa ujali vedenia. Škoda, že sme zakrátko inkasovali, domáci mali pri vyrovnávajúcom góle aj kúsok šťastia. Mohli sme opäť strhnúť vedenie na svoju stranu, za stavu 1:1 sme mali vyložené príležitosti, žiaľ, zradila nás efektivita. Ak využiješ šance, dostaneš sa na pozitívnu vlnu a celému tímu sa hrá lepšie. Nám sa to dnes nepodarilo. A aby toho nebolo málo, v najhoršom možnom čase sme inkasovali typický gól do šatne. Toto sa nemôže stať takému skúsenému mužstvu, akým je Slovan,“ povzdychol si po stretnutí Marin Ljubičič.

Ak by bol po prvom polčase stav 3:3, nikto by nemohol namietať. Belasí mali okrem gólu minimálne dve vyložené príležitosti a strela Ljubičiča z diaľky by zrejme bez zásahu obranca zapadla nechytateľne do šibenice. Šullovi zase pri šanci Kostadinova ešte v piatej minúte pomohla žrď.

Po prestávke šancí ubudlo, Ružomberok sa stiahol a belasí búšili do obranného valu. Určité oživenie priniesli striedania, keď do hry postupne prišli Jurij Medveděv, Rafael Ratao a mladík David Strelec. „Do druhého polčasu sme išli so zámerom otočiť vývoj zápasu. Snažili sme sa nájsť medzierky v obrane Ružomberka, žiaľ, skórovali sme až v samom závere. Každý súper hrá proti Slovanu na 120 percent, čo sa ukázalo aj dnes. Našou úlohou je potvrdzovať kvalitu, ďalej sa zlepšovať a zapracovať na efektivite. Treba dať hlavy hore. Do konca ligy zostávajú ešte tri zápasy, musíme ísť do nich na sto percent, veď hráme pre logo tohto klubu na našej hrudi, ktoré nás zaväzuje vydať zo seba vždy maximum.“

Marin v závere stretnutia ešte vykresal iskierku nádeje. Center Dejana Dražiča najprv nabiehajúci Medveděv nezasiahol, lopta sa však dostala na zadnú žrď k Marinovi Ljubičičovi, ktorý už na päťke vedel, čo s ňou urobiť. Strelil svoj piaty jarný a celkovo ôsmy gól v sezóne. „Tieto situácie sú o dobrom načasovaní nábehu. Sledoval som Dejanov center, nabehol som si a zblízka už stačilo namieriť do brány. Z gólu sa neteším. Keď nevyhráme zápas, tak som vždy smutný, a tak je tomu aj dnes. Som tímový hráč, chcem vyhrávať a beriem len víťazstvá,“ vyhlásil skúsený stredopoliar. Zaujímavé je, že sa zrkadlovo zopakoval výsledok spred dvoch týždňov - vtedy na Tehelnom poli belasí zdolali Ružomberok tiež 3:2.

V Ružomberku sa hralo v doslova zimných podmienkach, kvalita hry tým však neutrpela. Jedným z mála hráčov, ktorí nastúpili v krátkych rukávoch, bol aj Marin. „Vždy hrám v krátkom rukáve, bez ohľadu na to, či sneží, prší alebo mrzne. Futbal ma totiž okamžite zahreje. Dnes to boli skutočne náročné klimatické podmienky a bolo neskutočne chladno, no oba tímy to mali rovnaké. Sme profesionáli a s prudkými výkyvmi počasia sa musíme vyrovnať. Myslím si, že to bol veľmi dobrý zápas, ľudia si prišli na svoje.“

Na Liptov opäť pricestovali aj naši priaznivci. Veríme, že v čo najväčšom počte zavítate aj o týždeň na Tehelné pole. V sobotu 11. mája je pripravený celodenný sprievodný program, slávnostný ceremoniál a o 15:00 zápas so Žilinou. „Ďakujeme fanúšikom za podporu v Ružomberku a veľmi si ceníme, že nám zatlieskali aj po prehre. Čaká nás veľký zápas so Žilinou, ktorým zároveň oslávime storočnicu. Verím, že fanúšikovia zaplnia Tehelné pole. Počas týždňa budeme tvrdo makať, naším jednoznačným cieľom je vrátiť sa v tomto významnom súboji na víťaznú vlnu,“ uzavrel Marin Ljubičič.

Vstupenky na oslavu storočnice a zápas so Žilinou, ktorý je na programe v sobotu 11. mája o 15:00, si môžete už teraz zakúpiť on-line na Ticketmedia.sk alebo na predajných miestach Ticketmedie.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Ako môžu vyzerať zápasy na Tehelnom poli s diváckou kulisou?
Zostrih dnešného tréningového zápasu i premiérový gól Vladimíra Weissa.
Hodnotenie Jána Kozáka ml. po tréningovom zápase ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra (2:1).

Neprehliadnite

Súťaž sa opäť reštartuje 13. júna.
Vladimír Weiss ml. strelil svoj premiérový gól v Slovane Bratislava.
Ako môžu vyzerať zápasy na Tehelnom poli s diváckou kulisou?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.