Úvod Správy Fortuna liga Storočnica významným míľnikom a zároveň začiatkom novej éry

Storočnica významným míľnikom a zároveň začiatkom novej éry

Čo odznelo na tlačovej konferencii ŠK Slovan pri príležitosti storočnice klubu...

ŠK Slovan Bratislava dnes v press-centre na Tehelnom poli zorganizoval tlačovú konferenciu k storočnici klubu. Na otázky zástupcov médií odpovedali generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml., legendárny brankár, víťaz PVP a majster Európy Alexander Vencel a marketingový riaditeľ Tomáš Straka.

ŠK Slovan odohral počas sto rokov 5504 zápasov, dosiahol 3058 víťazstiev, 1055 remíz a 1391-krát prehral. Strelil 13 563 gólov a 7124-krát inkasoval. Gólový priemer je takmer 2,5 gólu na jedno stretnutie.

Kmotrík: Významná sezóna odrazovým mostíkom do ďalšej práce

„Som veľmi rád, že sme dovŕšili také významné jubileum a že môžem byť súčasťou tohto klubu. Veľká vďaka patrí všetkým legendám, hráčom, trénerom či funkcionárom, ktorí dlhé roky budovali tento klub a bez ktorých by sme tu dnes nesedeli. Slovan sa dnes môže pýšiť statusom, ktorý nám nikto nevezme. Sme najúspešnejší slovenský klub v histórii, za najväčší úspech osobne považujem víťazstvo v PVP,“ povedal generálny riaditeľ klub Ivan Kmotrík ml.

Prebiehajúca sezóna je pre belasých významná, a to aj z dôvodu stých narodenín klubu. Vedenie to viackrát deklarovalo v predsezónnych cieľoch. „Základným cieľom bol návrat na Tehelné pole, teším sa, že sme ho splnili a hráme na krásnom štadióne. Chceli sme sa vrátiť domov dôstojne a so silným mužstvom, čo sa nám aj podarilo a s rekordným predstihom sme získali titul. Dôležitá je práca s fanúšikmi, na Tehelnom poli máme priemernú päťcifernú návštevu, hrávame vo fantastickej atmosfére, a máme priaznivú spätnú väzbu od našich priaznivcov. Verím, že budeme ľudí naďalej tešiť kvalitnými výkonmi, ponúkneme im kvalitné služby a budú sa radi vracať na štadión.“

Generálny riaditeľ klubu zároveň prezentoval základnú víziu do začiatku ďalšej storočnice. „Túto sezónu určite nepovažujem za vrchol našej snahy. Je to skôr odrazový mostík a štartovací bod do novej éry. Za najväčšiu výzvu považujem opätovné etablovanie Slovana Bratislava na európskej scéne a dokázali dôstojne reprezentovať Bratislavu i Slovensko. Uvedomujeme si, že to nebude jednoduché, naši najbližší konkurenti ako Sparta Praha, Slavia Praha či Legia Varšava taktiež vyvíjajú maximálne úsilie, aby pravidelne hrávali minimálne skupinové fázy európskych pohárov. Cesta nebude jednoduchá, ale urobíme maximum. Nesmieme sa po tejto sezóne uspokojiť a povedať si, že všetko bolo úžasné, pretože vždy je čo zlepšovať. Kladiem dôraz na to, aby sme v každom ďalšom zápase boli o niečo lepší a kvalitnejší,“ vyhlásil Ivan Kmotrík ml., ktorý prezentoval ešte jeden významný dlhodobý cieľ klubu. „Pre mňa je jedným z najdôležitejších faktorov fanúšik. Pre fanúšikov robíme futbal, ich chceme potešiť či už na štadióne alebo pri televíznej obrazovke. A rovnako len s podporou z tribún môžeme uspieť aj v ťažkých zápasoch na európskej scéne, kde rozhoduje každý detail. Klub bude pokračovať v nastolenom trende, naďalej budeme organizovať podporné akcie, aby sme prilákali ľudí do hľadiska a opäť vzbudili veľký záujem o Slovan, ako si ho pamätáme z minulosti. Veľmi si prajem a urobím všetko pre to, aby sme sa v duchu hesla „Spolu sme Slovan“ tešili spoločne z ďalších úspechov, ktoré vstúpia do histórie klubu,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

Vencel: Magické deviatky Slovana

Vedenie klubu na tlačovú konferenciu pozvalo legendárneho brankára Alexandra Vencela, ktorý so Slovanom získal PVP a je majstrom Európy z roku 1976. V štruktúrach klubu pôsobil až do konca roka 2015. „Je pre mňa veľkou cťou, že vedenie Slovana si vybralo práve mňa na prezentáciu krásneho jubilea. Nadviažem na myšlienku pána Kšiňana z knihy 90 belasých rokov, kde hovoril o magickej deviatke. Deviatka je pre Slovan magická, stačí historický prehľad – 1919 založenie klubu, 1929 historické víťazstvo nad Newcastle 8:1, 1949 prvý československý titul, 1969 triumf v PVP, 1999 posledný titul pred odmlkou, 2009 titul po desaťročnej pauze a 2019 návrat na Tehelné pole a titul. História Slovana je o tituloch, fanúšikoch a tisíckach vynikajúcich zápasov v kategórii mužov, mládeže či žien.

Úspechy sa nerodili ľahko a patria aj tým, ktorí v klube boli predo mnou a prišli aj po mne. Môžem spomenúť mená ako Luknár, Kubala, Daučík, po nich Tegelhoff, Pažický, Vičan, Popluhár, Schrojf, Moravčík či celá generácia z bazilejského finále. Ďalej obdobie federálneho titulu a hráči ako Vencel ml., Tittel, Glonek, Timko či Pecko. Nesmiem zabudnúť ani na Dubovského či Vitteka. Spomenul som len niekoľko mien, vďaku by si zaslúžili aj stovky ďalších bývalých hráčov či trénerov. Dnes prežívame krásny okamih, pri ktorom si môžeme zaspomínať na tých, ktorí sa spolupodieľali na vybudovaní tohto klubu. Verím, že tento titul a nový štadión prinesie novú éru, ktorá môže priniesť podobné úspechy ako v minulosti. Prajem si, aby súčasné mužstvo bolo úspešné aj na medzinárodnej scéne a tešilo tisícky fanúšikov na tribúnach Tehelného poľa,“ vyjadril sa Alexander Vencel.

Straka: Aby ľudia milovali svoj Slovan

ŠK Slovan sa snaží aktívne pracovať s fanúšikmi a neustále skvalitňovať prácu v oblasti marketingu či vzťahov s verejnosťou. „Pri príležitosti storočnice chystáme niekoľko nových projektov. Na zápase so Žilinou (11. mája) bude mať premiéru nová klubová hymna, ktorá je založená na motíve známej ľudovej piesne v orchestrálnej verzii a naspieval ju sólista Opery SND Ján Babjak. Ďalej pripravujeme filmový dokument o histórii Slovana Bratislava v trvaní približne 45 minút, premiéru plánujeme na jeseň tohto roka. Rovnako na jeseň plánujeme vydať kroniku o celej histórii klubu v rozsahu 600 strán. Tristo strán pútavo opíše príbeh klubu, ďalších tristo ponúkne podrobné štatistiky, ktoré fanúšikom možno zmenia pohľad na náš klub,“ vyjadril sa marketingový riaditeľ klubu.

Oslavy storočnice chystáme na 11. mája, program na námestí štadióna Tehelné pole sa začne už o 12:00 a potrvá aj po skončení zápasu so Žilinou do 20:00. „Na námestí bude pripravené veľké pódium, kde vystúpia viaceré kapely a taktiež sa môžete tešiť na viacero aktivít pre deti i dospelých. Pred zápasom so Žilinou sa na hracej ploche uskutoční slávnostný ceremoniál. Pri príležitosti 50. výročia zisku PVP predstavíme priamu repliku originálu pohára PVP, ktorú sme získali od UEFA. Táto replika už ostane na Slovane a bude vystavená v Sieni slávy. Prvýkrát sa jej budú môcť dotknúť víťazi pohára PVP a rodinní príslušníci tých hráčov z vtedajšieho tímu, ktorí sa už tejto udalosti žiaľ nedožili. Slávnostný výkop zápasu bude mať kapitán víťazov PVP Alexander Horváth, ktorý na pozvanie klubu priletí na Slovensko. Po zápase bude nasledovať pokračovanie programu na námestí štadióna, kam prídu aj naši hráči a opäť zaznie klubová hymna. Na záver programu vystúpi známa kapela Iné Kafe.“

A aké je prianie marketingového riaditeľ na začiatku ďalšej storočnice? „Prajem si, aby fanúšikovia ľúbili a doslova milovali Slovan Bratislava a aby aj svoje deti učili láske k tomuto klubu. Prajem si, aby naši priaznivci hájili česť klubu za každých okolností, a to aj v dobrom aj v zlom. Bolo by krásne, ak by sa nám to podarilo dosiahnuť a všetci v klube pre to urobíme maximum,“ uzavrel Tomáš Straka.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Myenty Abena bol gólovým hrdinom belasých v súboji s PAOK FC.
Predzápasový rozhovor s Andražom Šporarom.
ŠK Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase play off Európskej ligy UEFA 2019/2020 na Tehelnom poli nad gréckym PAOK FC 1:0. Víťazný gól strelil Myenty Abena.

Neprehliadnite

ŠK Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase play off Európskej ligy UEFA 2019/2020 na Tehelnom poli nad gréckym PAOK FC 1:0. Víťazný gól strelil Myenty Abena.
Jedinečná príležitosť vychutnať si zápas play-off Európskej ligy zo svojho SKYBOXU.
V nedeľu 15. septembra o 18:00 h sa odohrá na Tehelnom poli najväčšie slovenské derby so Spartakom Trnava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.