Úvod Správy Fortuna liga Čisté kontá si nepočíta, dôležitejší tímový úspech

Čisté kontá si nepočíta, dôležitejší tímový úspech

Dominik Greif v rozhovore pred zápasom v Ružomberku.

Belasých čaká aj počas najbližšieho víkendu náročná skúška. Cestujú na ihrisko Ružomberka, kde sa veru ľahko nevyhráva, v tejto sezóne sa to podarilo len nám a Dunajskej Strede. Navyše, Liptáci majú extra motiváciu v podobe tretieho miesta, ktoré zaručuje pohárovú Európu a na ktoré strácajú jediný bod. V nedeľu popoludní to môže byť v Ružomberku zaujímavý duel.

„Týždeň prebieha štandardne, na tréningoch sa venujeme rovnakým veciam ako doteraz. V Ružomberku sa nikdy nehrá ľahko, vždy sú to ťažké zápasy. O sile súpera sme sa mohli presvedčiť naposledy doma, keď nás potrápil a vyhrali sme napokon 3:2. Nečaká nás nič ľahké, no verím, že fanúšikov, ktorí nás prídu podporiť, potešíme lepším výsledkom než naposledy v Dunajskej Strede,“ hovorí Dominik Greif.

Stretávajú sa dve najlepšie defenzívy v lige – belasí inkasovali 24 gólov, Ružomberok len o gól viac. Prvý gól môže byť v tomto stretnutí nesmierne dôležitý. „V našich posledných zápasoch v Ružomberku veľa gólov nepadlo, boli to vyrovnané súboje. Vieme, že Ružomberok bojuje o Európu a hrá o veľa, takže neočakávam, že by sa nejako bezhlavo vrhli do útoku. Vedia, že naši rýchli hráči môžu využiť priestory na protiútoky do otvorenej obrany. Očakávam zaujímavý súboj aj po taktickej stránke.“

Je logické, že pri dvoch najlepších obranách v lige vyčnievajú obaja brankári. Dominik Greif si v tejto sezóne pripísal premiérové čisté konto práve v augustovom zápase v Ružomberku pri našom triumfe 2:0. Celkom má "Domino" na konte deväť čistých kont. Jeho náprotivok Matúš Macík vychytal zatiaľ jedenásť núl. „Úprimne poviem, že tejto štatistike sa veľmi nevenujem. Môže byť skresľujúca a nie vždy je vizitkou práce brankára. Niekedy môžu mať brankár čisté konto po desiatich úspešných zákrokoch, inokedy vychytá nulu prakticky bez práce. Viac než na štatistiky sa pozerám na mužstvo a na tímový úspech, to je moja priorita,“ hovorí naša brankárska jednotka.

Belasým sa pred týždňom skončili výborné série bez prehry i víťazstiev na ihriskách súperov. Motivácia napriek tomu neklesá a hráči sú pred duelom v Ružomberku víťazne naladení. „Každý, kto dostane šance, si ju musí vážiť a odovzdať maximum. A je jedno, koľko je do konca ešte kôl a aký máme náskok. S týmto nastavením pôjdeme do Ružomberka. Ešte aj teraz ma mrzí, že to nevyšlo v Dunajskej Strede, kde sme nevyužili veľa čistých šancí. Myslím si, že ak už do konca sezóny nezaváhame, tak aj bilancia s jedinou prehrou môže byť stále impozantná.“

V piatok 3. mája oslavuje náš klub storočnicu, a snáď neexistuje vhodnejší darček než trojbodový zápis. „Patrilo by sa vyhrať pri príležitosti storočnice. Verím, že takto k zápasu aj všetci pristúpime a dáme klubu i fanúšikom trojbodový darček. Naším výkonom v Ružomberku by sme radi pozvali fanúšikov na oslavu storočnice, ktorá ja naplánovaná na najbližší domáci zápas so Žilinou,“ hovorí Dominik Greif.

Pozorní fanúšikovia si mohli na našom Instagrame všimnúť, že Andraž Šporar a Dominik Greif absolvovali počas týždňa fotenie s naším klubovým fotografom. Niečo sa chystá, a bude to naozaj paráda. „Môžem prezradiť len to, že fanúšikovia sa majú na čo tešiť. Naše fotenie súviselo s novým fanshopom ŠK Slovan. Veci, ktoré sme s Andražom nafotili, boli naozaj pekné a už sa teším, keď budú fotky na svete,“ uzavrel 22-ročný Bratislavčan.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Myenty Abena bol gólovým hrdinom belasých v súboji s PAOK FC.
Predzápasový rozhovor s Andražom Šporarom.
ŠK Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase play off Európskej ligy UEFA 2019/2020 na Tehelnom poli nad gréckym PAOK FC 1:0. Víťazný gól strelil Myenty Abena.

Neprehliadnite

ŠK Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase play off Európskej ligy UEFA 2019/2020 na Tehelnom poli nad gréckym PAOK FC 1:0. Víťazný gól strelil Myenty Abena.
Jedinečná príležitosť vychutnať si zápas play-off Európskej ligy zo svojho SKYBOXU.
V nedeľu 15. septembra o 18:00 h sa odohrá na Tehelnom poli najväčšie slovenské derby so Spartakom Trnava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.