Úvod Správy Fortuna liga VIDEO: Zahraniční hráči v Slovane sa usilovne učia po slovensky

VIDEO: Zahraniční hráči v Slovane sa usilovne učia po slovensky

Naši hráči absolvujú dvakrát týždenne hodiny slovenského jazyka.

Pre úspech klubu je dôležité pracovať s hráčmi nielen na trávniku, ale aj mimo neho. ŠK Slovan preto v priebehu sezóny rozbehol hodiny slovenského jazyka pre zahraničných hráčov, aby si tak lepšie zvykli na slovenské prostredie a zdokonaľovali sa v našej reči.

Od minulej jesene tak naši zahraniční futbalisti absolvujú týždenne dve hodiny slovenského jazyka. Hodiny slovenčiny sú povinnou súčasťou programu hráčov, vždy prebiehajú v utorky a stredu po absolvovaní tréningového plánu. 

„Je pre mňa prirodzené, že po príchode do inej krajiny sa začnem učiť aj miestnu reč. Považujem to za vyjadrenie rešpektu a úcty ku klubu, fanúšikom, mestu i voči krajine, kde aktuálne žijem. Tento názor zdieľajú aj ďalší chalani v kabíne, preto sme sami od seba oslovili vedenie, aby nám zabezpečilo hodiny slovenského jazyka. Mne ako Bulharovi je slovenčina blízka a rýchlo sa chytám na nové slovíčka, ostatní chalani, napríklad Holanďania, to majú ťažšie. Ale tiež sa snažia a napríklad Mitch Apau urobil v slovenčine obrovský pokrok,“ povedal kapitán tímu Vasil Božikov.

Krok za krokom – tak sa lektorka, ktorá má na starosti našich futbalistov, postavila k výučbe slovenčiny. Hráči sa od absolútnych základov ako dni v týždni, číslovky, pozdravy či časti tela posúvajú k tomu, aby v slovenskom jazyku dokázali poskytnúť rozhovory pre médiá. Pokroky môžete sledovať každý víkend v televízii, kde po slovensky hovorí čoraz viac zahraničných hráčov Slovana. „Viem, že novinári a aj fanúšikovia vnímajú úplne inak, keď v rozhovore hovoríme po slovensky. Nie je to ešte úplne dokonalé, ale verím, že naši priaznivci ocenia snahu. Je pre nás dôležité vedieť základy slovenčiny, aby sme si aj pri osobných stretnutiach budovali ešte užší vzťah s našimi fanúšikmi,“ hovorí Vasil Božikov.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Myenty Abena bol gólovým hrdinom belasých v súboji s PAOK FC.
Predzápasový rozhovor s Andražom Šporarom.
ŠK Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase play off Európskej ligy UEFA 2019/2020 na Tehelnom poli nad gréckym PAOK FC 1:0. Víťazný gól strelil Myenty Abena.

Neprehliadnite

ŠK Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase play off Európskej ligy UEFA 2019/2020 na Tehelnom poli nad gréckym PAOK FC 1:0. Víťazný gól strelil Myenty Abena.
Jedinečná príležitosť vychutnať si zápas play-off Európskej ligy zo svojho SKYBOXU.
V nedeľu 15. septembra o 18:00 h sa odohrá na Tehelnom poli najväčšie slovenské derby so Spartakom Trnava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.