Úvod Správy Mládež Boj o dorastenecký titul stále otvorený

Boj o dorastenecký titul stále otvorený

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Mládežnícke súťaže sa postupne blížia do finále. Počas uplynulého týždňa boli v akcii všetky naše mládežnícke výbery, a až na jedinú výnimku ani raz neokúsili trpkosť prehry.

Starší dorast (U19) cestoval na tradične horúcu pôdu do Ružomberka. V súboji prvého so štvrtým sa hralo o dôležité body, belasí chceli udržať svoj náskok na čele pred Trnavou. Počas 75 minút sa všetko vyvíjalo podľa našich predstáv – strelecky sa presadili Patrik Haramia a David Strelec, takže sa zdalo, že slovanisti získajú dôležité tri body. Ružomberok však po zbytočnej chybe v našej defenzíve znížil a v závere dokonca vyrovnal z pokutového kopu. Po remíze 2:2 sa tak body delili, znamená to, že naša U19 je stále lídrom súťaže, náskok na Trnavu sa však stenčil na jeden bod, pričom Spartak má zápas k dobru.

„Myslím si, že sme predviedli jeden z najlepších jarných výkonov. Hovorím najmä o úseku do 75. minúty, keď sme dominovali a súpera sme prakticky do ničoho nepustili. Škoda, že za stavu 2:0 nepremenil David Strelec vyloženú šancu, po ktorej mohlo byť definitívne rozhodnuté. Záver sme totiž nezvládli, po dvoch chybách Ružomberok dvakrát skóroval a vyrovnal. Herne sme boli o triedu lepší, no bohužiaľ, stratili sme dva dôležité body. Náš náskok na Trnavu sa stenčil, do konca sezóny však zostáva ešte sedem kôl, v ktorých je všetko ešte otvorené. Teraz bude dôležité zvládnuť dva domáce zápasy. Urobíme maximum, aby sme po poslednom kole boli na tej pozícii, po ktorej všetci v klube tak veľmi túžime,“ povedal tréner U19 Vladimír Gála.

Veľmi dobrý duel odohrali naši mladší dorastenci (U17), ktorí privítali Ružomberok. Za belasých sa najprv zo štandardnej situácie presadil Roman Šoltíšik a druhý gól pridal striedajúci Teodor Kupec, ktorý bol v tom čase na ihrisku len necelé dve minúty! Ani kontaktný gól „Ruže“ nič nezmenil na ďalšom triumfe našej U17. Zverenci Szilárda Németha sú v tabuľke druhí s deväťbodovým mankom na Žilinu.

Domáci zápas naopak nevyšiel našej U16, ktorá odohrala s Ružomberkom bezgólový polčas. Po prestávke to už bolo „kto z koho,“ žiaľ, kľúčový prvý gól dali hostia, ktorí potom ešte poistili svoj náskok. Naša U16 je v tabuľke na piatej priečke.

Starší žiaci (U15) budú chcieť zrejme čo najskôr zabudnúť na bratislavské derby s Interom. Belasí totiž už po 25 minútach viedli 2:0 po presných zásahoch Iva Pišteka a Milana Šimona Rehuša. Inter však po prestávke reagoval dvomi gólmi v krátkom slede a tak sa po remíze 2:2 body delili. Belasá U15 je v tabuľke nadstavbovej časti druhá s jednobodovou stratou na Dunajskú Stredu.

Výber U14 si s Interom poradil rozdielom triedy. V prvom polčase dvakrát skóroval Zoran Ivanics, na konečných 3:0 prakticky hneď po svojom príchode na ihrisko uzavrel Dominik Lendel. Zverenci Erika Havrila sú v tabuľke nadstavby na treťom mieste.

Mladší žiaci si zmerali sily s Prievidzou. Kým U13 musela o tri body tuho bojovať a napokon vyhrala tesne 2:1, tím U12 si schuti zastrieľal a zvíťazil 26:7. Naša U13 sa v tabuľke nachádza na tretej priečke, výber U12 je lídrom súťaže.

Dorastenci sa počas najbližšieho víkendu stretnú s Popradom. V sobotu môžete prísť podporiť našich starších dorastencov, zápas s Popradom má výkop o 14:00 na štadióne Akadémie ŠK Slovan v Prievoze. V sobotu o 10:00, resp. 12:00, na ihrisku „Jama“ na Pasienkoch vyzvú naši starší žiaci rovesníkov z Dunajskej Stredy.

26. kolo

MFK Ružomberok – ŠK Slovan 2:2 (0:1) – P. Haramia, Strelec
Zostava Slovana: Trnovský – Valentín, Čech, Habodasz, Floriš (88. Krišica), Hornyák, Lichý, Lavrinčík, P. Haramia (85. Dohnanský), Jackuliak, Strelec

26. kolo

ŠK Slovan – MFK Ružomberok 2:1 (1:0) – Šoltíšik, Kupec

Zostava Slovana: Chudík – Mičák, Jur. Lacko, Galovič, Szetei, Matoš, Rosenberger, Zámečník, V. Duffek (69. Kupec), Palacka, Šoltíšik (63. Božik)

26. kolo

ŠK Slovan – MFK Ružomberok 0:2 (0:0)

Zostava Slovana: S. Mateleha – Bodnár, Sečanský, Thorpe, Demko, Koseček, Čongrády, R. Haramia (61. Kazimír), Dornai, Murcko, Menyhárt (61. Džavoronok)

Slovan U15 – I. liga starších žiakov

3. kolo nadstavbovej časti o titul

ŠK Slovan – Inter Bratislava 2:2 (2:0) – Pištek, Rehuš

Zostava Slovana: Mikoláš – Rehuš, D. Murár (36. Meszároš), Kachnič, Alex, Kozák, Riznič (65. V. Mateleha), Mišovič, Pištek (57. M. Trusina), S. Nagy, Benko (59. Zvara)

Slovan U14 – I. liga starších žiakov

ŠK Slovan – Inter Bratislava 3:0 (2:0) – Ivanics 2, Lendel

Zostava Slovana: Božík – Hipp, Marko, Marušin, Šalkovič, Svoboda (44. Nemeškürti), Kmeť (40. Sikorjak), Marcelli, Masaryk, Ivanics (53. R. Slovák), Bordáč (50. Lendel)

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov

ŠK Slovan – Baník Prievidza 2:1 (0:0) – Valach, Gašpar

Zostava Slovana: Klas, A. Duffek – Jurišta, Dugovič, Kováč, Mravec, Tománek, Husarčík, J. Slovák, Dornai, Filkor, Ruža, Klaučo, Spišiak, Lobodáš, Arnold, Gašpar, Valach

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov

ŠK Slovan – Baník Prievidza 26:7 (14:3) – Veľký 4, Haba 3, Valch 3, Bachna 3, Horváth 2, Németh 2, Lembak 2, Hrmo 2, Keszöcze 2, Polakovič, Dom. Balog, Šablatúra

Zostava Slovana: Rusznyák, Dáv. Balog – Polakovič, Dom. Balog, Veľký, Šablatúra, Horváth, Canolli, Németh, Valch, Lembak, Hrmo, Pernička, Červenka, Takács, Haba, Rúsek, Bachna, Keszöcze, Štrajt

Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.