Úvod Správy Ženy Belasé pozývajú na pohárové finále

Belasé pozývajú na pohárové finále

Naše ženy zvíťazili v lige a v stredu ich čaká finále Slovenského pohára.

Naše ženské družstvá majú za sebou úspešný víkend, keď vyhrali všetky tri stretnutia. Belasé sa už pripravujú na finále Slovenského pohára s Bardejovom, ktoré sa uskutoční v stredu 1. mája o 13:45 v Zlatých Moravciach.

Najprv sa však vráťme k víkendovému zápasu. Naše ženy boli v súboji so Žilinou jasnými favoritkami, čo potvrdzovali od úvodu stretnutia. Už po ôsmich minútach sa zo štandardnej situácie presadila Dominika Koleničková, čím odštartovala gólostroj. Do prestávky to bolo 4:0, keď ešte dvakrát skórovala Martina Švecová a opäť aj Dominika Koleničková. Na konečných 5:0 upravila po prestávke kapitánka Alexandra Hollá.

Belasé sú v tabuľke druhé so štvorbodovou stratou na Bardejov, majú však ešte zápas k dobru a majstrovský boj je tak stále otvorený. „Tento zápas bol pre nás veľmi dôležitý, keďže v predchádzajúcom kole sme stratili body. Dievčatá zabojovali, výsledok 5:0 je veľmi pekný. Nebolo to však jednoduché, hráčka Žiliny išla za stavu 1:0 po našej chybe sama na bránu, podržala nás naša vynikajúca brankárka. Z následnej akcie sme dokonca pridali druhý gól. V pohárovom finále sa musíme vyvarovať podobným chybám,“ povedal tréner Martin Masaryk.

Náš ženský tím sa už pripravuje na finále Slovenského pohára. Bude to veľký súboj s najväčším rivalom Bardejovom. Slovanistky túžia po obhajobe trofeje a uvítali by aj podporu fanúšikov. Finále Slovenského pohára sa hrá v stredu 1. mája o 13:45 v Zlatých Moravciach. „Čaká nás veľmi náročný súboj ako v každom finále, ktoré sme doteraz hrali. Máme tri dni na dôkladnú regeneráciu a dôslednú prípravu na finálový duel. Túžime po obhajobe trofeje. Boli by sme veľmi radi, ak by nás prišli podporiť aj fanúšikovia, ich podpora môže byť rozhodujúca,“ doplnil Martin Masaryk.

Dorastenky bez väčších problémov zvládli mestské derby s NMŠK Bratislava a na ihrisku súpera zvíťazili 8:0. Belasé zveľadili svoje skóre na skvelých 86:4 a v tabuľke sú druhé s jednobodovou stratou na lídra z Myjavy.

Žiačky si rovnako hladko poradili s mestským rivalom, súperky z NMŠK Bratislava zdolali 5:2. Belasé sú suverénnymi líderkami súťaže, na najbližšieho prenasledovateľa majú sedembodový náskok.

I. liga žien – 14. kolo

ŠK Slovan – MŠK Žilina 5:0 (4:0)

Góly: 8. a 36. Koleničková, 30. a 44. Švecová, 76. Hollá

Zostava Slovana: Rezeková – Mráziková (50. Harvilová), Bytčánková, Pribilová, Pračková, Bačová (71. Kaláberová), Čeriová (71. Čermáková), Hollá, Koleničková (63. Morávková), Švecová (71. Maťavková), Adamecká

I. liga dorasteniek (WU19) – skupina A – 16. kolo

NMŠK 1922 Bratislava – ŠK Slovan 0:8 (0:3)

Góly: 18. a 80. P. Gašparovičová, 36. a 57. Maková, 42. a 74. Sečková, 24. Cepková, 78. Pikalyová (vl.)

Zostava Slovana: Geletová – Miniariková, D. Gašparovičová, Kratochvílová, Kubíková (62. Hatinová), Maková, Bednárová, Múčková (54. Čerňaková), Cepková (65. Hájková), Kollárová (41. Sečková), P. Gašparovičová

I. liga žiačok (WU15) – skupina A – 16. kolo

NMŠK 1922 Bratislava – ŠK Slovan 2:5 (0:2)

Góly: 42. Šemeláková, 58. Kopnická – 8. a 68. Gondová, 45. a 63. Naňová, 18. Tranžíková

Zostava Slovana: Mészárosová – Gondová, Tranžíková, Vargová, Moravčíková, Zacharová, Múcsková, Naňová, Kočišová, Bottková, Balažová, Glézlová, Čaplová