Úvod Správy Juniori Juniorka zaokrúhlila počet víťazstiev na dvadsať

Juniorka zaokrúhlila počet víťazstiev na dvadsať

Juniori Slovana Bratislava zvíťazili v Rohožníku 3:1.

Naši juniori v 23. kole III. ligy Bratislava cestovali do Rohožníka, ktorý sa v tabuľke nachádza na štvrtom mieste. Belasí v zaujímavom zápase dosiahli dvadsiate víťazstvo v sezóne, o ktoré sa veľkou mierou pričinil hetrikom Boris Cmiljanič. Juniorka je sedem kôl pred koncom sezóny jasným lídrom súťaže s 12-bodovým náskokom na Raču.

Vstup do zápasu sa niesol v našej réžii a už v deviatej minúte sa menilo skóre. Cmiljanič obišiel dvoch obrancov Rohožníka a z hranice šestnástky vyslal prudkú strelu k pravej žrdi, na ktorú brankár ani nezareagoval – 0:1. Domáci sa snažili o vyrovnanie a dočkali sa v úvode druhého dejstva. Po súboji v našej šestnástke, keď útočník Rohožníka tvrdo zasiahol Mašuloviča, sa k lopte dostal Filípek a zblízka nezaváhal – 1:1. Odpoveď Slovana prišla už o šesť minút. Hermann pripravil streleckú parketu pre Cmiljaniča, a ten trafil milimetrovo presne po zemi k pravej žrdi – 1:2. Belasí ešte v 78. minúte pridali gólovú poistku, keď si Cmiljanič urobil priestor na strelu a z 20 metrov krátkym náprahom pekne namieril k pravej žrdi – 1:3. Boris tak dokonal svoj hetrik, v prebiehajúcej sezóne má na konte 19 presných zásahov.

„Bol to nadpriemerný zápas proti kvalitnému súperovi a na výbornom ihrisku. Výsledok zodpovedá dianiu na ihrisku, boli sme lepším mužstvom, aj keď súper si tiež vypracoval niekoľko šancí. Teším sa, že sme po inkasovanom góle nespanikárili , ďalej sme hrali svoj futbal a dali sme ešte dva pekné góly. Dosiahli sme zaslúžené víťazstvo,“ povedal tréner juniorky Ján Kozák ml.

Okrem výsledku potešil trénera herný prejav a taktiež prínos hráčov z prvého tímu, Boris Cmiljanič dosiahol hetrik. „Hráčov z áčka môžem len pochváliť, vždy, keď prídu hrať za juniorku, ukážu kvalitu a pomôžu nám. Pochvala však patrí všetkým hráčom v tíme. Vyvarovali sme sa ľahkých strát lôpt, veľké zlepšenie ukazujú krajní obrancovia, či už sa to týka pozičného postavenia alebo zdvojovania pri bránení. Nechcem to často spomínať, ale chceme vyhrať všetky zostávajúce zápasy až do konca sezóny. Naším zámerom je stále sa zlepšovať, aby sme boli pripravení na druhú ligu,“ doplnil Ján Kozák ml.

Juniorka je na prvom mieste so ziskom 63 bodov a skóre 89:19. Najbližšie sa belasí predstavia v Bratislave už v stredu 1. mája, keď privítajú Dunajskú Lužnú. Zápas sa odohrá na hlavnej hracej ploche na štadióne Pasienky s úvodným výkopom o 17:30.

FC Rohožník – ŠK Slovan Bratislava juniori 1:3 (0:1)

Góly: 52. Filípek – 9., 58. a 78. Cmiljanič

Žlté karty: 39. Popovych, 85. Cmiljanič (obaja Slovan)

Rozhodovali: Lauer – Polakovič, Kachnič

Návšteva: 280 divákov

Rohožník: Havlík – Ambra, Mihál, Vida (75. Fila), Kiss, Pospíšil, Milota (83. J. Zváč), Jamrich, Filípek, Hollý (83. Petriľák), Matiaš (66. Horváth)

Slovan juniori: M. Zváč – Popovych, Mašulovič, Petráš (83. Nedorost), Hubert – Rigo – Brodziansky (81. Nagy), Ratao, Nono, Hermann (71. Schlossár) – Cmiljanič