Úvod Správy Fortuna liga Jeden zlý deň nezmení výbornú sezónu

Jeden zlý deň nezmení výbornú sezónu

Andraž Šporar premiérovo viedol belasých s kapitánskou páskou na rukáve.

Pri absencii Vasila Božikova si práve najlepší ligový strelec navliekol kapitánsku pásku a viedol belasých do „jamy levovej“ v hlučnej a zaplnenej dunajskostredskej aréne. Andraž opäť patril k naším najlepším, zviedol nesmierne množstvo súbojov a odviedol veľa práce pre tím. Žiaľ, v druhom polčase nepremenil pokutový kop, ktorý bravúrne vyrazil brankár Jedlička.

Po zápase Andražom viditeľne lomcovali emócie, zrejme si v duchu ešte premietal niektoré situácie z dnešného duelu. „Už v prvom polčase sme mali vyložené šance. V tej prvej som trafil žrď, Moha potom neuspel v samostatnom nájazde. Mrzí ma nepremenená penalta. Myslel som si, že brankár pôjde na opačnú stranu, žiaľ, vystihol smer a vychytal ma. Dal som do toho dnes všetko, som smutný, taký je však futbal. Penaltu už nepremenili aj väčší futbalisti,“ hovoril náš útočník po stretnutí.

Dnešný duel priniesol futbal vo vysokom tempe s množstvom súbojov a miestami vzplanuli aj emócie. Z pohľadu priebehy hry by zápasu možno svedčal iný výsledok. „Myslím si, že to bol veľmi dobrý zápas, ktorému by viac svedčala remíza. Celkovo sme mali viac šancí než súper a zaslúžili sme si minimálne bod. Dunajská Streda dnes ukázala možno viac vášne, bojovali o to šťastie, ktoré našli a priklonilo sa na ich stranu. Dnes to nebol náš deň, no je lepšie, že taký deň prišiel teraz a nie v nejakom dôležitejšom zápase.“

Skončili sa skvelé série belasých – šnúra bez prehry sa zastavila na 29 dueloch, víťazná séria v lige na jedenástich zápasoch a séria víťazstiev z ihrísk súperov na 14 stretnutiach. Zaujímavé je, že dve z troch týchto sérii sa skončili tam, kde v máji 2018 začali – čiže v Dunajskej Strede.

Sympatické bolo, že napriek prehre naši fanúšikovia vytlieskali hráčov a absolvovali spoločnú ďakovačku. Hrdí po víťazstve, verní po prehre – to dnes ukázali naši priaznivci. „Fanúšikovia ukázali, že stoja za nami. A tiež chápali, že jeden zlý zápas sa môže vyskytnúť každému tímu, a to aj tým najväčším svetovým klubom. Sme majstri a jedna prehra nič nezmení na výbornej sezóne, ktorá je historická pre Slovan Bratislava.“

Dnes nám pre menšie zdravotné ťažkosti chýbali Vasil Božikov a Joeri de Kamps. Po konzultácii trénerov s úsekom mládeže zároveň padlo rozhodnutie, že David Strelec dnes absolvuje duel s našou U19, ktorá bojuje o titul a ktorá aj za prispenia Strelcovho presného zásahu remizovala v Ružomberku 2:2.

Kapitánsku pásku si pri neúčasti Vasila Božikova navliekol Andraž Šporar, a to premiérovo v súťažnom zápase za Slovan. „Je to výborný pocit, no po dnešku u mňa viac prevláda sklamanie, čiže sa nemôžem nejako tešiť z kapitánskej pásky. Dnes budem určite veľmi smutný, no verím, že zajtra to bude lepšie, postupne prevládnu pozitívne dojmy z celej sezóny a dnešok zostane zabudnutý.“

Najbližšie cestujeme do Ružomberka a potom 11. mája o 15:00 privítame Žilinu v zápase, ktorý bude spojený s celodenným programom na Tehelnom poli a oslavou storočnice. „Dnes sme prišli o šancu odohrať sezónu bez prehry, no stále máme veľkú motiváciu. Verím, že dvakrát bude doma plný dom, a zaplnené Tehelné pole je tou najväčšou motiváciou. Chceme vyhrať zostávajúce zápasy a potešiť našich priaznivcov,“ uzavrel Andraž Šporar.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Myenty Abena bol gólovým hrdinom belasých v súboji s PAOK FC.
Predzápasový rozhovor s Andražom Šporarom.
ŠK Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase play off Európskej ligy UEFA 2019/2020 na Tehelnom poli nad gréckym PAOK FC 1:0. Víťazný gól strelil Myenty Abena.

Neprehliadnite

ŠK Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom prvom zápase play off Európskej ligy UEFA 2019/2020 na Tehelnom poli nad gréckym PAOK FC 1:0. Víťazný gól strelil Myenty Abena.
Jedinečná príležitosť vychutnať si zápas play-off Európskej ligy zo svojho SKYBOXU.
V nedeľu 15. septembra o 18:00 h sa odohrá na Tehelnom poli najväčšie slovenské derby so Spartakom Trnava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.