Úvod Správy Fortuna liga V zaujímavom zápase rozhodujúca efektivita

V zaujímavom zápase rozhodujúca efektivita

Názory trénerov po zápase 6. kola nadstavby Fortuna ligy o titul FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava.

Martin Ševela (tréner Slovana): „Dve kvalitné mužstvá odohrali veľmi zaujímavý zápas, ktorý bol otvorený a nie takticky zviazaný. Možno jeden gól je málo, šance boli totiž na oboch stranách. Mali sme výborný vstup do zápasu, v úvode sme mali tri dobré príležitosti, Andraž Šporar trafil bránkovú konštrukciu. V závere prvého dejstva išiel Moha sám na brankára, takéto vyložené šance sa musia končiť gólom. Ak nie, tak urazíte šťastenu, čo sa nám stalo po prestávke, keď sme inkasovali. Veľká škoda, že sme následne nevyužili penaltu, som presvedčený, že ak by sa nám to podarilo, tak by prišiel enormný prílev energie a zápas by sme dokázali zvrátiť. Žiaľ, nestalo sa, a v početnej výhode sme mali paradoxne menej príležitostí za rovnovážneho stavu. V určitých situáciách nám chýbalo jednoduchšie riešenie situácií, súper navyše nesmierne obetavo bránil. Zápas sme si prehrali sami nepremenenými šancami. Mrzí ma prehra a aj efektivita, pretože podobné zápasy nás čakajú v Európe a dnešok nám ukázal, že potrebujeme ešte lepšiu koncentráciu v zakončení, aby sme v takýchto náročných dueloch boli úspešní."

Peter Hyballa (tréner Dunajskej Stredy): „Gratulujem Slovanu k titulu, je to najlepší tím v krajine a ich 16-bodový náskok je naozaj výrazný. My sme v prvom polčase boli dobrí v držaní lopty, ale mali sme problémy pri zakladaní útokov, z čoho vyplynuli aj dve-tri vyložené šance Slovana. Musím povedať, že Slovan bol v prvom polčase lepší. Cez prestávku som urobil dvojité striedanie, obával som sa, že Kalmár uvidí červenú kartu, preto som ho vymenil za Herca. Odohrali sme veľmi dobrý druhý polčas, vychádzali nám kombinácie i krídelné akcie, po jednej z nich sme dali gól. Prišla penalta súpera, ktorú Jedlička bravúrne zneškodnil. V oslabení to bol už úplne iný duel, sústredili sme sa predovšetkým na obranu a snažili sme sa o brejky. Toto víťazstvo si veľmi ceníme.“

Slovan TV
Aktuálne novinky
Stiahnite si a prečítajte si bulletin k dnešnému zápasu so Sereďou.
Slovanisti dnes o 19:00 privítajú Sereď.
Dominik Greif o rozlúčke Róberta Vitteka i poslednom zápase sezóny.

Neprehliadnite

Vychutnajte si parádne AFTERMOVIE z osláv storočnice nášho Slovana a víťazstva 6:2 nad Žilinou.
Vydražte si dres svojho obľúbeného hráča a pomôžte tým, ktorí to najviac potrebujú.
S hrdosťou vám predstavujeme našu novú klubovú hymnu "NA TEHELNOM POLI", ktorá sa bude spievať pred každým domácim zápasom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.