Úvod Správy Fortuna liga Víťazná mentalita velí ísť za tromi bodmi

Víťazná mentalita velí ísť za tromi bodmi

Slovanisti v nedeľu o 15:00 privítajú MFK Ružomberok.

Ďalšia belasá nedeľa na Tehelnom poli sa bude niesť v majstrovskej nálade. Belasí v 5. kole nadstavby Fortuna ligy privítajú Ružomberok a radi by víťazným spôsobom pokračovali v oslavách z minulého týždňa. Úvodný výkop je v nedeľu o 15:00.

Vstupenky si zakúpite on-line na Ticketmedia.sk, alebo v deň zápasu od 13:30 v priestoroch cash-less na námestí štadióna (od ulíc Bajkalská a Kalinčiakova). Zároveň pre vás pripravujeme pestrý predzápasový program.

Bude to súboj prvého so štvrtým, súperov delí 26 bodov. Belasí majú ako majstri pochopiteľne najproduktívnejšiu ofenzívu i najlepšiu defenzívu, rešpekt však vzbudzuje aj obranná formácia nášho súpera. Ružomberok má druhú najpevnejšiu obranu v lige a na jar inkasoval len dva góly!

Slovan a Ružomberok sú jediné tímy, ktoré na jar ani raz neprehrali. „Chceme pokračovať v nastolenom trende z pohľadu výkonnosti i výsledkov. Titul už máme v rukách, no sezóna sa ani náhodou nekončí. Zajtrajší duel bude rovnako dôležitý ako tie predchádzajúce a naša víťazná mentalita nám velí ísť za tromi bodmi. Naším zámerom je natiahnuť víťaznú šnúru a potešiť fanúšikov, ktorí prídu na Tehelné pole,“ povedal Martin Ševela. Aktuálne ťaháme 10-zápasovú víťaznú sériu a taktiež sériu 28 ligových zápasov bez prehry.

Belasí majú v nadstavbe úžasný priemer 3,5 streleného gólu na zápas. Svojou hrou bavia priaznivcov na tribúnach, v nedeľu však musia prejsť cez na jar takmer nedobytnú ružomberskú obranu. „Defenzíva súpera pracuje na veľmi dobrej úrovni na čele s brankárom Macíkom. Ružomberok zároveň dokáže vyrážať do nebezpečných brejkov, takže musíme byť obozretní. V takýchto zápasoch je dôležitá trpezlivosť a samozrejme efektivita. Bude to možno aj predpríprava na Európu, kde sa naskytne menej gólových príležitostí a ak chcete uspieť, musíte ich premeniť.“

Celý klub a fanúšikovia zažili minulý týždeň silnú emóciu. Tréner sa neobáva pocitu uspokojenia či podcenenia po majstrovskej definitíve. „Padlo nám vhod, že sa hrá až v nedeľu, mali sme deň k dobru. Hráči mali dostatok priestoru na načerpanie nových síl a zodpovednú prípravu. Nejaké uspokojenie neprichádza do úvahy. Máme pred sebou ďalšie mini-ciele, tým najväčším je samozrejme dohrať sezónu bez prehry, taktiež chceme získať čo najviac víťazstiev a pomôcť Andražovi Šporarovi prekonať strelecký rekord. Uvažujem aj o rotácii v zostave, hráči môžu zabojovať o svoje miesta a prehovoriť do boja o základnú jedenástku. Máme dostatok motivačných faktorov, k zápasu pristúpime so stopercentnou vážnosťou a od úvodu pôjdeme za víťazstvom,“ vyhlásil Martin Ševela, ktorý má k dispozícii všetkých hráčov, nikto nehlásil zdravotné ťažkosti.

Naši priaznivci naposledy proti Michalovciam ukázali, že aj na menej atraktívneho súpera dokážu pekne zaplniť Tehelné pole. Všetci v klube si prajú, aby rovnako dobrá atmosféra bola aj na zápase s Ružomberkom. „Po zápase v Žiline sme priamo na štadióne či potom v Bratislave zažili spontánne oslavy s fanúšikmi. To sú tie zážitky a pozitívne emócie, ktoré vám už nikto nezoberie. Je výborné, že sa fanúšikovia vracajú a verím, že aj zajtra zaplnia Tehelné pole. S takouto podporou môžeme dosiahnuť niečo veľké – najprv titul a potom úspech v Európe,“ uzavrel Martin Ševela.

Vzájomné zápasy

Celková bilancia i ostatné výsledky hovoria v náš prospech. Belasí z posledných desiatich duelov vyhrali šesť, jeden zápas sa skončil nerozhodne a trikrát sme odchádzali z ihriska s trpkosťou prehry.

V prebiehajúcej sezóne sme najprv v Ružomberku vyhrali 2:0 (góly Mitch Apau a Andraž Šporar), v novembri 2018 sa v Bratislave zrodila remíza 1:1, keď Dávid Holman vyrovnával v druhom polčase.

V Bratislave sme s Ružomberkom neprehrali osemkrát v rade, pričom sedem z týchto zápasov sme vyhrali.

S Ružomberkom sme sa stretli aj v minuloročnom finále Slovenského pohára, zvíťazili sme 3:1, keď skórovali postupne Andraž Šporar, Vasil Božikov a Dávid Holman.

Zaujímavosti

• Stretávajú sa dva najúspešnejšie kluby v jarnej časti sezóny, Slovan získal plný počet 24 bodov, Ružomberok 16 bodov

• Belasí ťahajú sériu 28 duelov bez prehry, Ružomberok neprehral 11-krát v rade (naposledy prehral 10. novembra s Dunajskou Stredou)

• Ružomberok má najviac remíz v lige (11), z toho až osemkrát remizoval vonku

• Slovanisti majú najlepšie vstupy do zápasov v lige, v úvodnej štvrťhodine sa presadili 13-krát, čo je viac ako dvojnásobok v porovnaní s Ružomberkom (6-krát)

• Stretávajú sa tímy, ktoré najmenej faulujú, zároveň sú však v lige najúspešnejšie v osobných súbojoch (Slovan i Ružomberok majú úspešnosť zhodne 51,2 %)

Dôležité informácie

Zápas 5. kola nadstavby Fortuna ligy o titul ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok sa začína v nedeľu 21. apríla o 15:00 a povedie ho rozhodcovská trojica Chmura – Jenčura, Galo. Vstupenky si zakúpite on-line na Ticketmedia.sk a osobne v priestoroch cash-less na námestí štadióna Tehelné pole od 13:30.

SLOVAN DO TOHO!

Slovan TV
Aktuálne novinky
Čo si má fanúšik predstaviť pod individuálnymi tréningovými plánmi našich hráčov?
Dávid Holman v uplynulom týždni dovŕšil 27 rokov.

Neprehliadnite

Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.
Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.