Úvod Správy Mládež Sedemnástka v skvelej forme, starší dorast myslí na vyvrcholenie sezóny

Sedemnástka v skvelej forme, starší dorast myslí na vyvrcholenie sezóny

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Počas uplynulého týždňa dosiahli naše mládežnícke tímy striedavé výsledky. Starší dorast nedotiahol sľubne rozohraný duel v Senici do víťazného konca, mladšie dorasty rovnakého súpera doma zdolali. Žiaci z dvoch duelov s Trenčínom vydolovali jeden bod.

Starší dorastenci (U19) sa po zaváhaní s Trnavou chceli vrátiť na víťaznú vlnu. Do zápasu v Senici vstúpili veľmi dobre a pomerne rýchlo sa ujali vedenia po presnom zásahu Radovana Valentína, ktorý zblízka trafil pomedzi nohy brankára do siete. Belasí následne nevyužili šance na zvýšenie náskoku a po prestávke pykali, pretože Seničania vyrovnali na konečných 1:1. Naša U19 je v tabuľke stále prvá s trojbodovým náskokom na Trnavu, tá má však ešte k zápas k dobru.

„Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme dominovali a súpera sme nepustili do vážnejšej šance, naopak, my sme okrem gólu ešte mali príležitosti zvýšiť náskok. Druhý polčas bol diametrálne odlišný, nedodržali sme hernú koncepciu a inkasovali sme lacný gól z protiútoku. Počítali sme s tromi bodmi, takže s výsledkom nemôžeme byť spokojní, ideme však ďalej. Nachádzame sa v takej mini-kríze, s hráčmi sme sa o tom veľa rozprávali a verím, že v najbližšom zápase opäť potvrdíme našu dominanciu. Čakajú nás rozhodujúce zápasy sezóny a urobíme maximum, aby sme ich zvládli čo najlepšie a na konci sezóny boli tam, kde si všetci prajeme,“ povedal tréner tímu Vladimír Gála.

Na veľmi dobrej vlne sa nesie mladší dorast (U17), ktorý vyhral štvrtý z posledných piatich zápasov. V súboji so Senicou padali góly až po prestávke. Belasí po dvoch zásahoch Mateja Rosenbergera a jednom góle striedajúceho Filipa Szeteia doviedli duel do víťazného konca a pripísali si cenné tri body. Zverenci Szilárda Németha sú v tabuľke na druhom mieste s deväťbodovým mankom na lídra zo Žiliny.

Rovnako úspešná bola aj naša „šestnástka,“ ktorá o osude duelu so Senicou rozhodla jediným gólom. Už v 16. minúte sa o rozhodujúci presný zásah postaral Tobias Čongrády. Zverenci Michala Suchomela sa po cennom triumfe nachádzajú v tabuľke na štvrtom mieste so ziskom 43 bodov.

Starší žiaci vstúpili do nadstavby o titul, doma privítali Trenčín. Výber U15 v takticky vedenom zápase remizoval 0:0, U14 po nevydarenom druhom polčase prehral 0:3.

Najbližšie zápasy mládeže sú na programe už vo štvrtok. Starší dorast v atraktívnom zápase privíta Žilinu, úvodný výkop je vo štvrtok 18. apríla o 11:00 na štadióne Akadémie ŠK Slovan v Prievoze. Starší žiaci cestujú do Nitry a mladší žiaci do Trenčína.